ادامه مطلب...

اساس نیوز : احمد کریمهْ استاد شریعت اسلامی دانشگاه الازهر مصر با صدور فتوایی مبنی بر اینکه « اهدای عضو شرعا حرام است» در مصر جنجال به پا کرده است.

ادامه مطلب...

Asasnews به نقل از پایگاه خبری اسپوتنیک؛ نخستین فیلم عربی به کارگردانی «تامر حسنی» به زودی در سینمای عربستان اکران خواهد شد.

ادامه مطلب...

Asasnews به نقل از پایگاه خبری صدی البلد؛ در بیانیه دیده‌بان مبارزه با تندروی الازهر آمده؛ عناصر گروه داعش با استناد به آیاتی از قرآن همچون آیه ۱۹۳ سوره بقره «وَقَاتِلُوهُمْ حَتَّى لَا تَكُونَ فِتْنَةٌ وَيَكُونَ الدِّينُ لِلَّهِ فَإِنِ انْتَهَوْا فَلَا عُدْوَانَ إِلَّا عَلَى الظَّالِمِينَ: با آنان بجنگيد تا ديگر فتنه‏‌اى نباشد و دين مخصوص خدا شود پس اگر دست برداشتند تجاوز جز بر ستمكاران روا نيست» و آیه ۵ سوره توبه «فَإِذَا انْسَلَخَ الْأَشْهُرُ الْحُرُمُ فَاقْتُلُوا الْمُشْرِكِينَ حَيْثُ وَجَدْتُمُوهُمْ وَخُذُوهُمْ وَاحْصُرُوهُمْ وَاقْعُدُوا لَهُمْ كُلَّ مَرْصَدٍ: پس چون ماه ‏هاى حرام سپرى شد مشركان را هر كجا يافتيد بكشيد و آنان را دستگير كنيد و به محاصره درآوريد و در هر كمينگاهى به كمين آنان بنشينيد» قتل کافران و مخالفان را مباح می‌شمارند.
 

ادامه مطلب...

Asasnews : حساب «العهد الجدید» در توییتر که متعلق به افراد نزدیک به کانون تصمیم‌گیری‌های پنهان در عربستان است، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، را فردی مضطرب دانست که هر آن احتمال می‌دهد ترور شود.

ادامه مطلب...

Asasnews به نقل از رویترز، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در مجلس نمایندگان اعلام کرد: در صورتی که سوریه از سلاح های شیمیایی علیه غیرنظامیان استفاده کند، آلمان وارد عمل خواهد شد.
به گفته وی، مداخله نظامی آلمان در این وضعیت را نمی توان رد کرد. این موضع گیری آلمان نیست: فقط بگوید نه، صرف نظر از آنچه در جهان اتفاق می افتد.

ادامه مطلب...

Asasnews به نقل از اسپوتنیک: رهبر جدید گروه القاعده، ایمن الظواهری، در سخنرانی جدید خود به مناسبت 17 مین سالگرد حملات 9/11 صادر شده است.

ادامه مطلب...

Asasnews : مقامات چینی تدابیر و قوانین جدیدی برای محدود کردن و سانسور شدید محتوای دینی از جمله مسائل مربوط به نماز و قرآن در اینترنت اعمال می‌کنند.

ادامه مطلب...

Asasnews به نقل از ایندین اکسپرس؛ بنابر آمار منتشر شده در سال ۲۰۱۱ جمعیت مسلمانان در هند ۱۴,۲ درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می‌داد. از سوی دیگر آمار زندانیان مسلمان در حدود ۲۱ درصد و کسانی که جرم آنها ثابت شده به حدود ۱۵.۸ درصد می‌رسید که این امر نشان‌دهنده جانبداری پلیس هند از سویی و نقص رویکرد حرفه‌ای در نظام قضایی هند است.

ادامه مطلب...


Asasnews به نقل از خبرگزاری آناتولی؛ «جمعیت مبارزه با اسلام‌هراسی» در بلژیک با انتشار گزارشی مستند به اظهارات قربانیان اسلام‌هراسی تصریح کرد: حملات ناشی از اسلام‌هراسی با هدف قراردادن مکان‌های عبادی، خشونت‎های جسمی و انتشار مطالب تنفرآمیز در شبکه‎های اجتماعی به صورت چشمگیری افزایش یافته است.

ادامه مطلب...


Asasnews به نقل از الجزیره انگلیسی: «تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی» امیر قطر با صدور دستورالعملی قانون منع خروج کارگران خارجی را از این کشور لغو کرد.

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز