b_0_0_0_10_images_1455555.jpg

اساس نیوز : امام جمعه سقز بیان داشتند دشمنان برای تغییر دادن هویت اسلامی و ارزش های دینی مسلمانان با بهره مندی از توطئه ها و نقشه های گسترده و با محوریت ترویج بی حجابی و بی عفتی بسیج شده اند و تنها راهکار مقابله با این توطئه ها هوشیاری و دشمن شناسی است.

به گزارش اساس نیوز، ماموستا سید حسین حسینی، امام جمعه سقز در خطبه های نماز جمعه سقز به هفته عفاف وحجاب اشاره کرد و گفت: امروز دشمنان به شیوه‌های مختلف سعی در اشاعه بدحجابی در جامعه اسلامی ما را دارند، لذا بر همه ما واجب است برای خنثی کردن هجمه‌های ضددینی آنان، حفظ حجاب و عفاف را در سر لوحه کارهای خود قرار دهیم.

وی افزود: دین اسلام بر پایه حفظ شئونات اسلامی پایه‌گذاری شده است وحفظ حجاب یکی از دستورات دین اسلام است.

ماموستا حسینی خاطرنشان کرد: حفظ حجاب و عفاف تنها برای زن نیست، بلکه رعایت حجاب و عفاف برای مردان هم صدق می‌کند و باید مرد مسلمان هم در ظاهر و هم در باطن خود این اصل اسلامی را رعایت کند.

وی از بانوان خواست در هر جا و مکانی که کار می کنند شئونات اسلامی را رعایت نمایند و در جهت تقویت مظاهر اسلامی تلاش کنند.

امام جمعه سقز در ادامه خطبه ها اظهار داشت: دشمن از هر راه ممکن سعی دارد مسائل اسلامی را در سطح جامعه به شیوه‌های مختلف در بین مردم به ویژه جوانان کم‌رنگ کند لذا همه ما باید در این راستا آگاه باشیم و با دشمن شناسی و بصیرت به مقابله با این توطئه ها بپردازیم.

وی در ادامه به اهمیت وجایگاه و عملکرد شورای نگهبان اشاره کرد و افزود: همچنان که می دانید 26تیرماه سالروز تاسیس نهاد شواری نگهبان می باشد که وظیفه شورای نگهبان صیانت از حقوق شهروندان وآرای عمومی مردم است و از طرف دیگر پاسداری از احکام اسلامی و قانون اسلامی در صورتی که باهم مغایرت داشته باشند توسط این شورا انجام می گیرد.

وی افزود: شورای نگهبان دارای 12 نفر عضو است که 6 نفر از آن ها از فقهای عادل و آگاه به مقتضیات زمان و مسائل روز هستند و انتخاب این عده توسط مقام معظم رهبری صورت می گیرد و 6 نفر دیگر حقوق دان در رشته های مختلف حقوقی هستند از میان حقوقدانان مسلمانی که به وسیله قوه قضائیه به مجلس شورای اسلامی معرفی می شوند و با رای مجلس انتخاب می گردند.

مطالب مرتبط:

پنجمین یارگیر داعش در روسیه دستگیر شد

در روسیه در غار باستانی آلتای دستبندی «از آینده» ک

اضافه شدن آموزش قرآن به واحدهای درسی دانش‌آموزان پ

امکان دفن حیوانات خانگی با صاحبانشان در قبرستان

دختر یک راننده مصری معاون مشاور امنیت ملی آمریکا ش

مولانا ملازهی:دشمنی یهود و نصارا با ما همیشگی است

خلیفه داعش آماده نابودی ابوالهول و اهرام مصر است

اعتراضات گسترده مردم عراق به شرایط اقتصادی

مسئولان هاوائی مشغول آماده شدن برای حمله هسته‌ای ک

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات