b_0_0_0_10_images_Ekran_A258546521254.jpg

اساس نیوز: مفتی محمد قاسم قاسمی در خطبه های جمعه (23 تیر 96) شهرستان آزادشهر با بیان این که " موفقیت و کامیابی انسان فقط در اطاعت خداوند و رسولش میسر می شود" توحید و تقوا را دو عنصر سعادت مسلمان عنوان کردند.

به گزارش اساس نیوز به نقل از پایگاه خبری دفتر شیخ التفسیر مولانا گرگیج ، مفتی محمد قاسم قاسمی ریاست دارالافتای مکی زاهدان و سردبیر مجله بین المللی ندای اسلام که مهمان ویژه مراسم این هفته نماز جمعه شهرستان آزادشهر بودند پس از تلاوت آیه 102 سوره آل عمران ( يَاأَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ حَقَّ تُقَاتِهِ وَلَا تَمُوتُنَّ إِلَّا وَأَنْتُمْ مُسْلِمُونَ) گفتند: الله تعالی دین اسلام را به ما عطا نموده است که مایه عزت و سربلندی ما می باشد، موفقیت و کامیابی انسان فقط در اطاعت خداوند و رسولش میسر می شود.

عضو انجمن علمای جهان اسلام در ادامه افزودند: نجات و رستگاری انسان ها فقط در اطاعت از پروردگار است، همه ما نیازمند نصرت و عنایت الهی هستیم و این فقط با تقوا حاصل می شود، نعمات خداوند شامل حال بندگان متقی می شود.

عضو مجمع فقهی کشور خاطرنشان کردند: انسان از هر موجودی بترسد از وی می گریزد اما آن وقتی که از پروردگار می ترسد به او پناه می برد، همه دارایی های بشر از سوی خداوند می باشد، الله ذوالجلال بصیر است بدین معنا که ناظر تمامی اعمال ما هست و علیم است یعنی در هر حالتی که باشیم از وضعیت ما آگاهی دارد.

ایشان با بیان اینکه "ایمان کامل می بایست عاری از شرک و نفاق و کفر باشد" اظهار داشتند: انسان باید از عقیده خویش صیانت کند زیرا خواسته خداوند از مومنان، ایمان کامل است و مقتضای ایمان نیز تقوا می باشد، تقوا موجب بازداری انسان از ارتکاب گناه می شود.

مفتی قاسمی ادامه دادند: قدرت، ثروت و لذت جزو امتحانات الهی محسوب می شوند که ایمان واقعی مومنان در مواجهه با آن ها مشخص می شود، تعالیم همه انبیا و اولیای الهی سوق دادن انسان ها به ذات الهی می باشد، دل همانند خانه ای است که در آن باید محبت الله دوالجلال حاکم شود و محلی برای غیر باقی نماند.

سردبیر مجله بین المللی ندای اسلام در عین حال تاکید کردند: عبدیت به معنای سپردن خویش به خداوند متعال می باشد وتوحید و تقوا هویت یک مومن هستند، مشکلات امروزی بشر ناشی از خروج از مسیر توحید و تقوا هست، مومن باید به خداوند متعال توکل کند زیرا پاداش متوکل ذات خداوند است.

ایشان ضمن تاکید بر اتحاد و انسجام مسلمانان بیان داشتند: اگر مسلمانان هم دل و متحد شوند دنیای کفر در تصمیم گیری ها علیه جهان اسلام ناکام خواهند ماند، مسلمانان با همت و کوشش به خداوند یقین داشته باشند و در مسیر واقعی قرار گیرند.

بلوچ های ساکن شمال، شناسنامه بلوچستان هستند

عالم برجسته اهل سنت کشور در پایان سخنانشان با بیان اینکه "بلوچ های ساکن شمال، شناسنامه بلوچستان هستند" توصیه هایی به بلوچ های منطقه داشتند و خطاب به آنان تصریح کردند: عمل شما باید به گونه ای باشد که موجب عزت و سربلندی همه علما و بلوچ های سایر مناطق شود، نباید سرقت و چشم چرانی و رفتارهای نامناسب و شنیع از سوی بلوچی سر بزند که این امر موجب سرافکندگی علما و بلوچستان خواهد شد.

ایشان در ادامه افزودند: طوری نباشد که سایر اقوام اعتراض کنند و بگویند بلوچ ها به این منطقه درگیری و گروگان گیری را آورده اند، اصحاب رسول الله (ص) در هر منطقه ای مُعرف اخلاق و مرام پیامبر (ص) بودند و امیدواریم ان شاء الله همه در کنار یکدیگر با تعاون و هم دلی زندگی مسالمت آمیزی داشته باشیم.

مطالب مرتبط:

پلیس‌های زن سوری امنیت منطقه عملیاتی سپر فرات را ت

استبان سانتیاگو، عامل تیراندازی در فرودگاه فلورید

ماموستا قادری: ورزش همراه با اخلاق، از انحرافات اج

هلاکت سه تروریست داعشی به دست ارتش فیلیپین

نویسنده عربستانی؛ آری به سفارت اسرائیل در ریاض!

اعدام 20 غیر نظامی توسط داعش در موصل عراق

چند درصد جمعیت افغانستان امنیت غذایی ندارد ؟

تلاش بودائیان میانمار برای تبدیل مدرسه مسلمانان به

عتیقه متعلق به صدام به عراق بازگردانده شد / تصاویر

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات