b_0_0_0_10_images_b_0_0_0_10_images_64000.jpg

اساس نیوز :صداقت انسانها به اعمال آنها و به گفتار و رفتارشان بستگی دارد.انسانهایی که چشم و زبان خود را از انجام عمل حرام نگه می دارند.

علی آخوند آرخی سخنران مسجد جامع اهل سنت خواجه یساوی گرگان در خطبه های نماز جمعه شانزدهم تیرماه با بیان این مطلب گفت:آنچه باعث می شود انسانها به عمل حرام روی بیاورند شیاطین هستند که به عنوان بزرگترین دشمن امت های گذشته و امت آخر زمان بوده و هستند.

وی افزود:خداوند متعال در زمان خلقت انسان نعماتی مانند گوش،چشم و زبان به آنها بخشیده است که باید در راه انجام اعمال خوب و شایسته از آنها استفاده نموده و تابع امرحق باشیم.

قرآن کریم خطاب به بندگان مومن  می فرماید: ای کسانی که ایمان آورده اید و به اطاعت از راه خدای متعال در آمده اید مراقب باشید که دچار وسوسه هایی شیاطین نشوید.خطای بزرگ شیطان این است که از امر خداوند متعال مبنی برسجده در پای انسان اطاعت نکرد.

خطیب مسجد جامع خواجه یساوی گرگان جنس انسان را از خاک و با خصوصیات فروکش شونده دانست واظهار داشت:در طرف مقابل شیاطین از جنس آتش آفریده شده اند و خصوصیات شان افروخته شدن است.شیاطین نیز مانند ما انسان ها زاد و ولد دارند اما تا روز قیامت همچنان زنده باقی مانده و نمی میرند.

شیاطین خلق می شوند تا قابلیت های شان را در جهت انحراف انسانها به سمت آلوده شدن به خطا و اشتباه بکار ببندند.آنها می آیند تا به مجالس غیر دینی و غیر مذهبی ما زینت بخشیده و انجام هرعمل اشتباهی را موجه جلوه بدهند.

آخوند آرخی با روایت گفتگوی پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم با شیطان گفت:زمانی که ما انسان ها در نماز جماعت بسر می بریم اضطراب شدیدی شیاطین را در برمی گیرد و علت دشمنی آنها با برگزاری نمازهای جماعت به همین مساله برمی گردد.

بندگانی هستند که درهنگام برگزاری نمازهای جماعت دچار سستی و تنبلی می شوند که این نشان دهنده القائات شیطان به آنها است.

 دست و پا و گردن شیاطین در ماه مبارک رمضان موسم برگزاری حج تمتع به زنجیز بسته شده  و نمی توانند کارهای پلیدشان را ادامه بدهند.اگردرماه مبارک رمضان اشتیاق ما برای شرکت درنمازهای جماعت افزون می شود به خاطر دربند شدن شیاطین است.

این عالم اهل سنت خاطرنشان ساخت:یکی دیگر ازچیزهایی است که شیاطین با آن دشمنی دارند جهاد فی سبیل الله است.پیامبران الهی در زمان خودشان با شیاطین جهاد کرده اند.جهاد به این معنا نیست که حتما شمشیر به دست بگیریم بلکه مهم ترین جهاد،جهاد با نفس و جهاد با بدیات و جهاد با کارهای غیر انسانی وغیر اسلامی است.

آخوند آرخی از زائران حج تمتع خواست درهنگام برگزاری مناسک حج نسبت با اطرافیان خود مهربان و خوش رفتار باشند.

نامبرده تصریح کرد:شیاطین همواره از رحمت خدا دورهستند.خداوند متعال در کتاب الهی می فرماید جن و انس را خلق نکردم مگر اینکه مرا عبادت کنند.

جن ها نیزمانند ما انسان ها یا مسلمان و یا کافر می باشند و پیامبر گرامی ما رسالت هر دو گروه را بر عهده داشت.

آخوند آرخی یادآور شد:دوران ما زمانه ای است که خطرات زیادی از جمله فحشا و فساد اسلام را تهدید می کنند که بیشتر این خطرات توسط شیاطین به وجود می آیند.متاسفانه دیده و شنیده می شود برخی از انسان ها حرف هایی می زنند که در شان یک مسلمان نیست.از جمله آنکه می گویند چرا خداوند متعال به چشم دیده نمی شود و یا خودشان را عالم مطلق فرض کرده و نسبت به قرآن کریم اظهارات نابجا روا می دارند!

سخنران نماز جمعه اهل سنت گرگان گفت:این ها کسانی هستند که می خواهند درعقاید مومنان ایجاد چالش و شبهه اندازی نمایند.اینها قصد دارند ما را از عقاید خودمان دورکنند و راهی را می روند که خواسته شیطان و پیروانش است.

خبرنگار:طاهر جانی

مطالب مرتبط:

دوباره حج،دوباره فریاد وامصیبتا/نگاهی به برخی از ح

 

مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعه زاهدان: جامعه

انتصاب دومین دهیار زن اهل سنت در خراسان شمالی / عک

علامت گذاری مشکوک منازل مسلمانان هندوستان

انتخاب مولانا محمد سعید هاشمی به ریاست شورای ترکمن

توقیف یک کبوتر به اتهام جاسوسی!!!

پ

توریست‌ها در ترکمنستان باید روزی 2 دلار عوارض بدهن

باراک اوباما : خروج امریکا از توافق هسته‌ای ایران

تنها هدف ترکیه از ورود به سوریه متوقف ساختن کُردها

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز