b_0_0_0_10_images_url12.jpg

اساس نیوز :خطیب جمعه پاوه در خطبه های امروز نماز جمعه پاوه به سالگرد ۷ تیر و هفته قوه قضائیه اشاره کردند و گفتند: در سال ۶۰ ترورهای عجیب‌وغریبی در مملکت ما به وقوع پیوست، روزی رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر ما را شهید کردند و روزی دیگر دادستان انقلاب و روزی هم ائمه جمعه کرمانشاه و قم و تبریز را ترور نمودند و در هفتم تیر سال ۶۰ نیز دفتر حزب جمهوری اسلامی را هدف قراردادند و ۷۲ نفر از یاران مخلص انقلاب ازجمله آیت الله دکتر بهشتی را شهید کردند.

به گزارش اساس نیوز حاج ماموستا ملا قادر قادری در خطبه‌های جمعه (09 تیرماه 96) که با حضور انبوه و باشکوه مردم مؤمن پاوه، در مسجد جامع اقامه شد، در بخش اول خطبه‌ها به انواع دعوت از دیدگاه قرآن کریم اشاره کردند و گفتند: قرآن کریم که اساس و منهج و مصدر دین ماست، دو نوع دعوت را معرفی نموده که یکی دعوت به‌سوی غیر الله و دیگری دعوت الی الله است و همواره در طول تاریخ دعوت الی الله طرفداران کمتری داشته است هرچند که داعیان الی الله مخلص‌تر بوده‌اند و منهج قوی‌تری داشته‌اند اما طرفدارانشان کم بوده است.

ایشان با استناد به آیه «وَقَالَ الَّذِينَ كَفَرُوا لَا تَسْمَعُوا لِهَذَا الْقُرْآنِ وَالْغَوْا فِيهِ لَعَلَّكُمْ تَغْلِبُونَ» به شعار داعیان دعوت به غیر الله اشاره کردند و گفتند: آنان شعارشان این است که به مخاطبان خود می‌گویند: به قرآن گوش ندهید و با داعیان الی الله با شیوه‌های مختلف و با زبان و قلم مبارزه کنید امید است شما پیروز شوید.

ماموستا قادری سپس به مصدر آیین پاک اسلام و داعیان الی الله نیز اشاره کردند و گفتند: مصدر آیین پاک اسلام قرآن کریم است و داعیان الی الله اول پیامبران توحیدی اند؛ از جمله پیامبر اسلام (ص) و در درجه بعدی یاران مخلص وی که با زبان و قلم و خون و مال خود در اعتلای این دین و رسالت پیامبر کوتاهی نکردند و بعد از یاران رسول خدا (ص) نیز تابعین و در عصر ما علمای کرام، عارفان خداشناس و متدینین این رسالت را به دوش گرفتند.

امام‌جمعه پاوه سپس به خصوصیات داعی دین اشاره کردند و گفتند: داعی باید تنها مردم را دعوت نکند، بلکه در کنار دعوت عمل هم داشته باشد و خسته نشود و اگر دیگران را به انجام عبادت و نماز و روزه دعوت می‌کند خود نیز بدان عبادات پایبند باشد و همواره بگوید؛ این مردم بدانید من پاسدار، حافظ، نوکر و مخلص اسلام هستم و در راه اسلام حاضرم جان دهم.

ایشان ادامه دادند: همواره در طول تاریخ داعیان و پیام‌رسانان دین به قلم و قدم و ابیات و شعر خود دین را یاری کرده‌اند و تا امروز نصرت دین خدا ادامه دارد.

وی سپس به مشکلات جوامع بشری و جوامع اسلامی اشاره کردند و گفتند: امروزه در جوامع اسلامی حرف داعیان دین کمتر تأثیرگذار است چون جامعه ما با مشکلات اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، آموزشی، فرهنگی و رسانه‌ای درگیر است.

ماموستا قادری تصریح کردند: ما داعیان دین اگر هزار بار در مسجد قرآن بخوانیم و مردم مشکلات اقتصادی داشته باشند، سخن ما کمتر تأثیرگذار است و اگر هزار با خطبه بخوانیم، چون مدیران سیاسی به شیوه‌ای دیگر مردم را هدایت می‌کنند حرف ما تأثیرگذار نیست و اگر آموزش دهیم و آموزش بیرون همگام با آموزش ما نباشد، قطعاً فایده‌ای نخواهد داشت.

امام‌جمعۀ پاوه در ادامه به نقش رسانه ها و فضاهای مجازی اشاره کردند و گفتند: امروزه نقش رسانه ها و خصوصاً ماهواره و موبایل در اخلاق و تربیت نسل جوان ما بسیار پر رنگ است؛ لذا باوجود رسانه‌های فراوان ضد دین، باید رسانه‌های ما برنامه‌های تربیتی و آموزشی برای مخاطبان خود داشته باشند و با صرف داشتن برنامه‌های سرگرم‌کننده توفیقی در تربیت جوانان خود نخواهیم داشت.

b_0_0_0_10_images_jomeh09049605.jpg

خطیب جمعه پاوه سپس مشکلات اجتماعی امروزی را برشمردند و گفتند: جامعه ما به چند درد از جمله ضعف دین، انحرافات خانوادگی، طلاق، فقر، بیکاری، رسانه های منحرف و هجمه فرهنگی مبتلاست.

ایشان افزودند: ما در تعلیم دین به فرزندانمان کوتاه آمده‌ایم و فرزندان ما اکثراً به‌صورت سنتی نماز و روزه را از ما یاد گرفته‌اند و دین قویاً در دل آنها جای نگرفته است، طلاق هم یکی از معضلات اجتماعی است که فساد را در جامعه ترویج می‌دهد زیرا طلاق فقط جدا شدن زوجین نیست، بلکه زمینه‌ای برای ایجاد انحراف و رفتارهای ناهنجار اجتماعی از سوی فرزندان و پدر و مادر است و فقر و بیکاری هم در تبلیغ دین بسیار تأثیرگذار هستند

امام‌جمعۀ پاوه سپس به هجمه فرهنگی دشمنان اشاره کردند و گفتند: در جامعه ما موبایل به‌عنوان معضلی بزرگ و هجمه‌ای گسترده در دست جوانان قرارگرفته که به راحتی در شبانه‌روز به انواع سایت‌ها ازجمله سایت‌های ضد اخلاقی سرک می‌کشند و برنامه‌های ضد دینی و اهانت و ابتذال را تماشا می‌کنند و درواقع هجمه‌ای گسترده و برنامه‌ریزی‌شده از جانب دشمنان بر جوانان ما واردشده به‌طوری‌که دیگر سخنان بنده و امثال بنده کمتر تأثیرگذار است.

ایشان در ادامه به حدیثی از پیامبر اسلام در خصوص پیش‌بینی آینده اشاره کردند و گفتند: رسول گرامی اسلام (ص) می‌فرماید: از همان روز اول اسلام غریب بود و مردم به‌سختی آن را پذیرفتند؛ روزگار دیگری خواهد آمد هرچند مردم به‌ظاهر مسلمان هستند اما دچار فتنه‌ها و بلایایی می‌شوند که دوباره اسلام غریب خواهد شد اما خوش به حال آن غربا که استقامت می‌کنند و از قرآن و دین رسول‌الله (ص) پاسداری می‌نمایند.

امام‌جمعه پاوه سپس در خصوص فتنه آخرالزمان به حدیثی دیگر از رسول خدا (ص) اشاره کردند و گفتند: پیامبر اسلام (ص) فرمود: اگر در آخرالزمان اسلام دچار فتنه شد و کسانی ایستادند و از دین و نماز و جماعت خود حفاظت نمودند در ثواب و پاداش همانند مهاجرین هستند که از مکه به مدینه و نزد من مهاجرت می‌نمایند.

ماموستا قادری با اظهار امیدواری به اینکه ان شاء الله  روزی شاهد باشیم دین اسلام به تمام دنیا سیطره یابد افزودند: امروز اگر کشورهایی چون آمریکا و انگلیس و آلمان و فرانسه و ... به خاورمیانه و خلیج‌فارس آمده‌اند، از نفوذ دین اسلام به کشورهایشان می ترسند؛ اما آن‌ها باید بدانند که دیگر نمی‌توانند با موج اسلام‌خواهی مبارزه کنند، این دین دین خداست و لاجرم سران ظالم این کشورها خواهند رفت و ان شاء الله اسلام به‌تمامی خانه‌ها و خیمه‌ها و چادرهای آنان نفوذ خواهد نمود.

ایشان در ادامه به سالگرد ۷ تیر و هفته قوه قضائیه اشاره کردند و گفتند: در سال ۶۰ ترورهای عجیب‌وغریبی در مملکت ما به وقوع پیوست، روزی رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر ما را شهید کردند و روزی دیگر دادستان انقلاب و روزی هم ائمه جمعه کرمانشاه و قم و تبریز را ترور نمودند و در هفتم تیر سال ۶۰ نیز دفتر حزب جمهوری اسلامی را هدف قراردادند و ۷۲ نفر از یاران مخلص انقلاب ازجمله آیت الله دکتر بهشتی را شهید کردند.

خطیب جمعه پاوه با بیان اینکه مردم این کشور سال‌هاست زجر ترور را کشیده‌اند، گفتند: ما ۳۶ سال پیش زجر ترور را دیدیم و سران ما یکی پس از دیگری توسط دشمنان ترور شدند و امروز هم که ترور تمام دنیا را فراگرفته است ما هم از این کاروان جدا نیستیم و مردم ما قربانی ترور و اعمال تروریستی دشمنان شده و می‌شوند.

b_0_0_0_10_images_jomeh09049602.jpg

b_0_0_0_10_images_jomeh09049603.jpg

مطالب مرتبط:

کشته شدن معاون الجزایری «ابوبکر البغدادی»

ترامپ در واکنش به خروج از سوریه:آمریکا پلیس خاورمی

تیلرسون: دنیا نمی تواند نسبت به حوادث وحشتناک آراک

خوش به حال آمریکا، «کلمه» به «کلمه» طرفداری می بار

افزایش آمار تلفات انفجار در بروکسل

ا

پیشنهاد فرمانده ناتو به امریکا برای قرار دادن طالب

ا

از اسلام لیبرال تا اسلام داعشی؛تلاش هایی برای هویت

خوش‌آمدگویی به زبان اسرائیلی در مدینه / تصاویر

نشریه ژاپنی : عربستان برای انزوای طالبان در افغانس

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات