b_0_0_0_10_images_IMG_1647.jpg

اساس نیوز:خطیب نماز مسجد جامع ابوحنیفه رضی الله عنه با قرائت آیه ای از سوره مبارکه اسرا گفت:پاک  منزه است آن خدایی که  شب هنگام پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله وسلم را از مسجد الاحرام به سوی مسجد الاقصی گسیل داشت.

به گزارش خبرنگار اساس نیوزعلی آخوند آرخی سخنران اهل سنت نماز جمعه گرگان افزود:نبی مکرم اسلام در آن شب به یاد ماندنی در منزل ام هانی بسر می برد که جبرئیل علیه السلام بر ایشان وارد شد و دعوت خداوند متعال  برای سفر به عرش اعلا را به ایشان ابلاغ نمود.مسجد الاقصایی که به روایت برخی روایات به دست به دست ایوب نبی ساخته شده است و خداوند کریم اطراف آن را مبارک گردانید.

لذا درشب معراج که ابتدای آن سفر به بیت المقدس بود معجزات زیادی به وقوع پیوسته و به وسیله آیات قرآن کریم ثابت شده است.

آخوند آرخی اظهار داشت:فلسطینی هایی که در بیت المقدس ساکن هستند نزدیک هشتاد سال از حقوق اجتماعی و حقوق فرهنگی و حقوق دینی خود توسط صهیونیست ها که آنجا را به اشغال خود در آورده اند محروم شده اند.صهیونیست هایی که حتی ادعای مالکیت بر مدینه را نیز داشتند و براین باورند  که  پیش از بعثت نبی مکرم اسلام در این شهر مقدس چهار گروه از طوایف یهودی زندگی می کردند.

خطیب اهل سنت گرگان خاطر نشان ساخت:برهمین اساس و بنابر ظلم ها و جنایت هایی که غاصبان اسرائیلی در طول سال ها بر مردم مظلوم فلسطین روا داشتند، بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران آخرین جمعه ماه مبار رمضان را روز قدس اعلام فرمود.

غاصبان اسرائیلی در سال های گذشته نیز با حمله شهر غزه هر چند که ویرانی های بسیاری به وجود آوردند اما در نتیجه مقاومت و پایداری و مقاومت مردم مسلمان فلسطین نتوانستند کاری از پیش ببرند.

  وی دربخش دیگری از سخنان خود به مساله زبان و آفت های آن به عنوان آفت های دین  پرداخت و گفت:فرمایش پیامبرگرامی اسلام صلی الله علیه و آله وسلم است که امت پس از ایشان به 73 گروه تقسیم خواهند شد و دراین میان گروهی به نام ناجیه راهی را خواهند پیمود که آن حضرت پیموده است.لذا راه ایشان راه خداوند متعال است و راهی که اصحاب کرام رضی الله عنهم پیموده اند  به نام راه نبی مکرم اسلام شناخته می شود.

پس امروز متوجه این مساله باشیم که دشمنان اسلام عقاید ما را نشانه رفته و با شبهه اندازی و به چالش کشیدن اعتقادات مسلمانان فتنه های بزرگی را به وجود آورده اند.

علی آخوند آرخی،زبان را جزو آفات درونی انسان دانست  و ادامه داد:خداوند متعال به هر نوع حرکتی که در درون انسان اتفاق می افتد اشراف و آگاهی کامل دارد.زبان می تواند انسان را به اوج کمال برساند و یا اینکه او را به بدبختی و گمراهی بکشاند.

هرگاه زبان انسان راستگویی را پیشه نماید سایر اندام ها  همان طریقه را در پیش می گیرند و هرگاه که زبان در مسیر کج حرکت کند، اندام ها نیز به همان سمت پیش می روند.خداوند متعال در جواب حضرت موسی علیه السلام،آن شخصی را مسلمان افضل می شمارد که مسلمانان از دست او درامان هستند.

 سخنران مسجد جامع امام ابوحنیفه رضی الله عنه گرگان مسائلی از قبیل دروغگویی،غیبت،تهمت و بهتان را از آفت های زبان انسان برشمرد و بیان نمود:زبان انسان را با تلاوت قرآن و موعظه صحیح می تواند شخص را به حد اعلای انسانیت  برساند و هر فرد مومنی که زبان خویش را از بیان سخنان بیهوده باز دارد مسلما نجات پیدا کرده است.اگر در درون اجتماع حرفی را می زنیم آن حرف باید منفعتی برای خودمان و یا دیگران داشته باشد.مشخصه دیگر فرد مسلمان در این است که در هنگام صحبت کردن به زمان مناسب آن نیز توجه کند.

آخوند آرخی تاکید کرد:زبان انسان باید همواره مشغول ذکر الله باشد و حرفی جز راستگویی از آن خارج نشود.دشمنان اسلام سعی دارند تا از طریق ابزارآلات پیشرفته و با راه اندازی جنگ های منطقه ای ما را تضعیف نمایند.پس مراقب باشیم تا با دامن زدن به بحث های بیهوده هدف آنها را برآورده نسازیم.

این عالم اهل سنت تقویت ایمان را درتکرار زیاد کلمه توحید و شهادتین برشمرد:این عبارات نعماتی است که خداوند متعال به ما ارزانی بخشیده است.دین و ایمان فرد مسلمان با انجام احکام اسلامی به تقویت می رسد.بدانید فردی که بدون ضرورت از خانه به بیرون نرود و بر اشتباه خویش گریه کند ازجمله نجات یافتگان خواهد بود.

خبرنگار:طاهر جانی

 

مطالب مرتبط:

«عمل گناه» و مسئله کفر در عقیده اهل سنت و جماعت

تصویر قدیمی از شهر مدینه و حرم نبوی

بیانیه حوزه علمیه مظهر التوحید اهل سنت تایباد درخص

 

نماینده مجلس فنلاند به دلیل انتشار مطالب علیه مسلم

ا

شعار مرگ بر ابوبکر البغدادی در رادیو داعش پخش شد!

ا

دستگیری شماری از عناصر داعش در کرکوک توسط نیروهای

وزیر نفت عربستان:بزرگترین سرمایه گذاری عربستان در

نام رهبر حزب اسلامی از فهرست سیاه سازمان ملل خارج

اعتراض مسلمانان بلژیک به قانون جدید ذبح درآستانه ع

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات