b_0_0_0_10_images_akhoond_kor.jpg

اساس نیوز : امام جمعه بندرترکمن درخطبه های نمازجمعه این شهر  با آرزوی قبولی طاعات وعبادات مردم‌مسلمان روزه داردراین ماه شریف با قرائت آیه ای ازقرآن کریم به بیان مقام ومنزلت والای زن دراسلام پرداخت.

 به گزارش خبرنگار اساس نیوز عبدالرحمان آخوند کر با استنادبه آیات نورانی قرآن کریم واحادیث رسول الله (ص)گفت :خداوند درکلام نورانی خودبه پیامبراکرم فرموده است که به بانوان توصیه نماید که چشمان خودرا ازنگاه به نامحرم بدورنگه دارند.وی نگاه زن به نامحرم‌ را امری قبیح دانست وگفت خداوند به رسول خدا فرموده است که به بانوان تاکید کند که ناموس خود را حفظ نمایند وعورت وزینت وزیورهای خود را درمعرض دیدگان ‌افراد نامحرم قرارندهند.مگر جاهایی که منع شرعی ندارد.

خطیب جمعه ی بندرترکمن با اشاره به تاکیداسلام درخصوص حجاب و با تاسی به کلام قرآن ورسول الله گفت:صراحتا درقرآن به  پوشش عورت تاکیدشده و ازبانوان خواسته شده تا حتی زینت های خود را نیز عیان ننمایند.

وی  با اشاره به برخی مرسومات بین بانوان درایام جاهلیت افزود: خداوند با مد نظر قراردادن این مسائل صراحتا بررعایت حجاب و عفاف تاکید نموده است.

خطیب نمازجمعه ی بندرترکمن احکام شریعت را قوانین من درآوردی ندانسته بلکه آن را قوانین الهی دانست وگفت: دین اسلام به مسئله عفت وآبرو وحجاب وعفاف زنان اهتمام ویژه ای دارد‌.

آخوندکربا اشاره به اینکه زن درخانه حکم یک مدرسه وآموزش دهنده را داراست افزود:همه ی اولیاء الله و پیامبران دردامان مادران پاک ومنزه تربیت یافته اند بنابراین جایگاه زنان بسیاربالاست.

وی بااشاره به ارزش گزاری اسلام به مقام شامخ زن گفت:دردوران جاهلیت به زن بعنوان انسان کرامت قائل نمیشدند و آنها زن رامایه ننگ می دانستند و آنهارازنده به گورمی کردند.

امام جمعه بندر ترکمن با اشاره به جایگاه و ارزش پایین زن دربین برخی ملل درادوارگذشته گفت :حتی درآن دوران زن هارا بعنوان برده می فروختند.وی اسلام را بانی ارزش گزاری به مقام شامخ زن دانست و افزود:اسلام با بسیاری ازاین عقاید خرافی درخصوص مقام زن مبارزه کرد و برای  زنان ارزش و منزلت قائل شد‌.

عبدالرحمن آخوندکربااشاره به روایات گفت:هرکسی که ۲دخترش راباعزت وآبروبزرگ کنددرقیامت بارسول الله ص محشورخواهدشد.

خطیب جمعه بندرترکمن اعطای مقام مادری به بانوان را از الطاف خداوند دانست وگفت:درقرآن تاکید بر احسان به پدر ومادر نیز در راستای احترام به مقام شامخ بانوان می باشد.وی گفت اینکه گفته می شود

بهشت زیرپای مادران است درراستای حرمت به مقام زن است.

وی گفت اینکه اسلام حتی گفتن کلمه اف  به مادر و پدر را ناروا دانسته بدلیل ارزش گزاری به مقام شامخ زن است.

وی بااشاره به برخی حرکات بانوان که تحریک کننده ی مردان است افزود :این رفتارها باعث فسادمی شود.

ایشان با تاکید بر فرمایشات رسول گرامی اسلام درخصوص حفظ آبرو واهمیت این امرگفت:خلوت کردن زن نامحرم با مرد نامحرم باعث فتنه ی شیطان خواهد شد و دراین خصوص استثنایی وجود ندارد.

خطیب جمعه ی بندرترکمن با اشاره به ارزش واهمیت حجاب وتاکیداسلام دراین خصوص گفت:

رعایت نکردن حجاب درواقع قرارگرفتن درمسیرشیطان است.

ایشان از والدین خواست درراستای تربیت اسلامی فرزندان خودکوشاباشند .وی ماهواره را آفتی برای خانواده ها دانست وگفت ماهواره خیلی ازگناهان را عادی جلوه می دهد.

 وی ماهواره رازنگ خطری برای فروپاشی خانواده هادانست و افزود: در برنامه های ماهواره بسیاری از بی حجابی ها وگناهان عادی جلوه داده می شودکه خانواده ها باید مواظب این خطرات باشند.

وی افکارترویجی درماهواره را دقیقا مخالف اسلام ناب محمدی ص دانست و تاکید کرد: برنامه سازان شبکه های ماهواره ای درصدد حذف اسلام ودین از جامعه هستند.بی حجابی بی عفتی دین گریزی و اسلام هراسی ومادی گرایی را ازاهداف شوم شبکه های ماهواره ای دانست.

عبدالرحمان آخوند کر درخاتمه بااشاره به آخرین جمعه ماه رمضان که روزجهانی قدس نامگذاری شده ازتمام مردم روزه دار وآزاده خواست تا در راهپیمایی روزقدس مثل همیشه پرشورشرکت کنند.

گزارشگر:رامین گری

به اهتمام :عبا محمدنژاد

 

مطالب مرتبط:

طالبان: اگر به قدرت برگردیم متفاوت تر از گذشته خوا

امام جمعه مسجد رسول الله ﷺ روشنده : ما اهل سنت وا

شیطنت های بی بی سی و رسانه های غربی

ا

نخست‌وزیر سابق قطر: بیشتر داعشی‌ها عربستانی هستند

 

علاقه بیش از حد به مال و ثروت باعث هلاکت انسان می

تعلیق یکطرفه مذاکرات صلح سوریه در ژنو توسط مخالفان

ا

مهاجرت معکوس از سرزمینهای اشغالی فلسطین

اتحادیه اروپا برنامه شهرک سازی اسرائیل را محکوم کر

افتتاح اولین سینما پس از 40 سال در عربستان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات