b_300_300_16777215_10_images_takzibiahh.jpg

اساس نیوز :بدنبال انتشار شایعاتی درباره پلمب نمازخانه اهل سنت دریافت آباد تهران، هیات امنای این نمازخانه با صدور اطلاعیه ای جزئیات مشکل ایجاد شده را تشریح کردند . متن این اطلاعیه به شرح ذیل است .

شايعات زيادي در فضاي مجازي در رابطه با نماز خانه اهل سنت يافت آباد تهران منتشر شده است، ضمن تكذيب پلمپ نمازخانه و يا يورش نيروهاي محترم و خدوم امنيتي و انتظامي و يا بازداشت نمازگزاران ، به اطلاع مي رساند جريان از اين قرار است كه فردي اين مكان را از مالك اجاره نموده است، ديروز يازدهم خرداد نود و شش هنگام اقامه نماز ظهر براي تخليه قبل از موعد مكان مراجعه نموده بود، هنگامي كه با رد خواسته اش از طرف هيأت امنا مواجه شد، شروع به پرخاشگري نمود، اينكه مگر شما مسلمان هستيد كه نماز ميخوانيد، همراه با توهين به صحابي رسول اكرم صلي الله عليه وسلم و نيز سيدنا عمر رضي الله عنه و اتهام زدن به اينكه شما اينجا نماز نميخوانيد، بلكه كارهاي ديگري انجام مي دهيد.


   سپس براي جلوگيري از تشنج و درگيري اين روحاني محترم به بيرون راهنمايي شد. البته با تهديد به اينكه شب با نيرو خواهد آمد، وهدف از اجاره اين مكان جلوگيري فعاليت هاي عبادي شماست.حوالي ساعت ٦ بعدظهر همان روز نامبرده با تعدادي جوان داخل كوچه و جلوي نماز خانه تجمع كرده بودند، كه با حضور ماموران زحمتكش نيروي انتظامي و پليس امنيت فرد مذكور و هيأت امناي نمازخانه به كلانتري محل احضار شدند كه مستاجر جديد توجيه شد طبق قرارداد نميتواند قبل از موعد مكان را تحويل بگيرد.

    ناگفته نماند كه ايشان باز هم تهديد و توهين خودرا به مقدسات اهل سنت تكرار مي كرد، نيروهاي خدوم نيروي انتظامي براي برقراري نظم تا پايان نماز عشاء و تراويح در محل حضور داشتند و ممانعتي براي كسي ايجاد نشده است .نه ديروز و نه امروز براي نمازجمعه.

    تقاضاي ما از مردم حفظ خويشتنداري و حفظ وحدت جامعه اسلامي است. از مسوولين محترم خواهشمند هستيم به هيچ فردي در هر موقعيتي اجازه ايجاد تفرقه ندهند. ناگفته نماند طي ساليان متمادي اهل سنت مقيم يافت آباد بدون كوچكترين تشنج و يا درگيري مراسمات عبادي خويش را به جا آورده اند و در آينده هم به همين شكل خواهدبود.

   اگر احساس شده كه ممكن است اتفاق ناگواري صورت گيرد به پليس امنيت اطلاع داده شده كما اينكه در اتفاق جاري فورا مسوولين محترم پليس امنيت درجريان قرار گرفته و به موقع در محل حضور يافتند. اميدواريم درآينده با تدبير مسوولين محترم شاهد چنين اتفاقاتي كه زمينه ساز تفرقه بين مذاهب اسلامي است نباشيم و فرصتي براي بدخواهان و شايعه پراكنان پيش نيايد .
والسلام
هيأت امناي نمازخانه يافت آباد

 

 

مطالب مرتبط:

امضای روسای جمهور را ببینید

58 درصد ملت ترکیه به رفراندوم احتمالی «نه» خواهند

ا

دراعزام نیرو به سوریه باید احتیاط کنیم

بنیانگذار تلگرام راز موفقیتش را فاش کرد

سیلاب های ابتذال در جوامع مسلمانان

روسیه توافق "ایمنی پروازها" با آمریکا را لغو کرد

بیانیه اداره مسلمانان قفقاز علیه اقدام ترامپ دربار

منافع مردم بلوچ و اقدامات خشونت بار

روزنامه عکاظ:میانجیگری چین بین ایران و عربستان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات