b_0_0_0_10_images_IMG20170602WA0005660x330.jpg

اساس نیوز: مولانا محمد عثمان در خطبه های نماز جمعه خاش تاکید کرد:  کسی لایق جنت است که بدنش با خواندن نماز و مالش با دادن زکات پاک شود. 

وَسَیُجَنَّبُهَا الْأَتْقَى (۱۷) الَّذِی یُؤْتِی مَالَهُ یَتَزَکَّى (۱۸) وَمَا لِأَحَدٍ عِندَهُ مِن نِّعْمَهٍ تُجْزَى (۱۹) إِلَّا ابْتِغَاء وَجْهِ رَبِّهِ الْأَعْلَى (۲۰) وَلَسَوْفَ یَرْضَى (۲۱)

به گزارش اساس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مسجد جامع الخلیل خاش , شیخ القرآن مولانا محمد عثمان در مراسم نماز جمعه این هفته (۱۲ خرداد ۹۶) مسجد جامع الخلیل ضمن تلاوت آیات پایانی سوره اللیل فرمود:

امروز اولین جمعه ماه مبارک رمضان است و آمدن این ماه و استقبال شما مسلمانان به همه مبارک و میمون باد. رمضان شهر ضیافت الرحمن است.

پیامبر صلی الله علیه و سلم فرمود: برای روزه دار دو خوشی است یک خوشی در دنیاست و آن هنگام افطار می باشد به این معنا که خدایا من این روز را روزه گرفتم و این عبادت بزرگ را انجام دادم و الان به پایان رسید. و خوشی دوم روز عید و وقتی ماه فطر را می بینید خوشحال می شوید که الحمدلله ۲۹ یا ۳۰ روز را روزه گرفتید و این در کف ترازوی اعمال فردای قیامت گذاشته می شود.

الله تعالی می فرماید: ما ترازوی عدل و انصاف را فردای قیامت می زنیم. اعمال بنی آدم ، تلاوت قرآن و گوش کردن قرآن فردای قیامت وزن کرده می شوند.

(فَأَمَّا مَن ثَقُلَتْ مَوَازِینُهُ) الله می فرماید: کسانی که کف ترازوی اعمال نیک آنها سنگین باشد (فَهُوَ فِی عِیشَهٍ رَّاضِیَهٍ ) پس آن در زندگی پسندیده و خوشحالی قرار می گیرد.

فردای قیامت همه اعمال از جمله : نماز ، روزه ، زکات ، حج ، جهاد ، تلاوت قرآن و امر و نهی کردن را می آورند و همه وزن می شوند.

الله می فرماید: یَا أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّهُ (۲۷) ارْجِعِی إِلَى رَبِّکِ رَاضِیَهً مَّرْضِیَّهً (۲۸) فَادْخُلِی فِی عِبَادِی (۲۹) وَادْخُلِی جَنَّتِی (۳۰) ای نفس مطمئنه بیا به سوی رب درر حالی که رب از تو راضی است و در حالی که تو از رب خوشنود و راضی هستی بیا درر لیست بندگان خاص و در جنت من داخل بشو.

از سوی دیگر مشرک ، منافق و بی عمل وقتی که به آنجا می رسد کف ترازوی عملش خالی است ایمان ندارد و لااله الاالله را ندارد و الله تعالی می فرماید: برای آنان ترازوی اعمال قائم نمی شود.

(یَقُولُ یَا لَیْتَنِی قَدَّمْتُ لِحَیَاتِی) ای کاش برای امروز ایمان و عمل داشتم ، کاش در زندگی دنیا که آزاد بودم عبادت مالی و بدنی انجام می دادم و به اعمال نیک می پرداختم.

قرآن می فرماید: نجات از جهنم زود می شود کسی را که از کفر و شرک پرهیز کرده و از گناه پرهیز کرده و مالش را می دهد و پاکی می خواهد با دادن زکات.

کسی لایق جنت است که بدنش با خواندن نماز و مالش با دادن زکات پاک شود.

قرآن می فرماید: مالی که زکاتش را ادا نکردند روز قیامت برای آن شخص مار می شود لذا بخیل کسی است که زکات نمی دهد.

دنیا به سرعت می گذرد همانطور که رسول الله فرمود: عمر امت من بین۶۰ تا ۷۰ سال است ؛ عمر رسول الله ۶۳ سال ، عمر ابوبکر صدیق ۶۳ سال و عمر فاروق اعظم ۶۳ سال بود.

در هر سال شب قدر فیصله می شود که گروه گروه از این دنیا می روند تا سال آینده لیست را الله تعالی به عزرائیل و به ملائکه ای که مسئول قبض روح هستند تحویل داده می شود و آنها به وظیفه شان عمل می کنند و روح انسان ها را می گیرند.

در حدیث آمده است : شهید را می گویند تو چه می خواهی؟ شهید می گوید: بار دیگر مرا زنده کنید تا دوباره در راه خداوند شهید شوم.

مولانا محمد عثمان در پایان سخنان خود از عموم مردم در جلسه سخنرانی و دعای حضرت شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید در مسجد جامع الخلیل  که در غروب یکشنبه ۱۶ رمضان است دعوت عمل آورد که در این جلسه شرکت پررنگی داشته باشند.

مطالب مرتبط:

روسیه "ترمیناتور" خریداری می کند

یک زن مسلمان آفریقایی تبار عضو پارلمان سوئد شد

هشدار گوترش درباره احتمال سیطره داعش بر مناطقی بیش

وزارت کشور افغانستان کشته شدن ۳۳ شبه نظامی داعش را

جامعه گریزی و بی سوادی در آموزه های تکفیری

جزئیات حذف سه دهک بالا از دریافت یارانه؛کارمندان ن

آخوند پروانه :گروه های تکفیری در مسیر اختلاف افکنی

دستیابی به اسناد محرمانه و مهم داعش

وجه تمایز جریان های افراطی و غیرافراطی در جهان اسل

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز