b_0_0_0_10_images_315507_404.jpg

اساس نیوز: رئیس دارالافتای دارالعلوم اهل سنت زاهدان گفت: احیای زکات می تواند موجب رفع محرومیت ها از جامعه شود و وقتی که مشکلات اقتصادی جامعه حل شود، زمینه شکوفایی استعدادهای انسان و کاهش ناهنجاری های اجتماعی نیز فراهم می شود.


مفتی محمد قاسم قاسمی، رئیس دارالافتای دارالعلوم اهل سنت زاهدان روز گذشته در نشستی با حضور طلاب، در مسجد مکی زاهدان، گفت: زکات از فرایض دین و یکی از ارکان اسلام است؛ از لحاظ شرعی بر هر فرد غنی که بر اموالش یک سال قمری سپری شود، لازم است زکاتش را پرداخت کند.

وی با بیان اینکه «زکات» حق مال و پرداخت آن واجب است، اظهار کرد: در روایات آمده است کسی که زکات نمی پردازد، در روز قیامت اموالش به گردنبندی آتشین تبدیل شده و طوق گردنش می شود.

استاد فقه اهل سنت ادامه داد: زکات علاوه بر آنکه موجب جلب رضایت الهی می شود، سبب فزونی و برکت در مال فرد می شود، عذاب الهی را دفع می کند و رحمت و مغفرت الهی را نصیب انسان می سازد.

وی بیان کرد: احیای زکات می تواند موجب رفع محرومیت ها از جامعه شود و وقتی که مشکلات اقتصادی جامعه حل شود، زمینه شکوفایی استعدادهای انسان و کاهش ناهنجاری های اجتماعی نیز فراهم می شود.

مفتی قاسم افزود: در کتاب «حجة الله البالغة» به بعضی از فواید و حکمت های زکات اشاره شده است، از جمله اینکه مریضی مهلک «محبت دنیا» که سبب نابودی دین انسان می شود، از طریق پرداخت زکات درمان می شود.

این عالم اهل سنت در پایان با اشاره به نزدیکی ماه مبارک رمضان، عنوان کرد: ماه رمضان، ماهی است که باید انسان با دعا، عبادت و توبه، وجود خود را تطهیر کند؛ ماهی است که باید با آیات خدا انس گرفت و طلب استغفار کرد.

b_0_0_0_10_images_139201100000674.jpg
https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

محروم شدن دانش آموزان مسلمان مدارس آلمان از دروس ا

تکذیب خبر خدمت سربازی زنان در ترکیه

ا

ترامپ مطلقا خواهان جنگ با ایران نیست

روند تغییر در عربستان سعودی

افزایش دو برابری جمعیت مسلمانان در «اوماها»ی آمریک

پیام های توئیتری ترامپ برای سازمان اطلاعات مفیدند

گروه ۱۱ نفری طالبان از سوی امنیت ملی قندهار بازداش

نامه سرگشاده و بی سابقه کره شمالی به کشورهای غربی

پلیس بلژیک بدنبال چهارمین مظنون

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات