b_0_0_0_10_images_MM_Movahhedi.jpg

اساس نیوز :برای اولین بار در آغاز هفته معلم مراسم پایان تحصیلی سال (۹۶ - ۹۵) و تجلیل از مدیران و مدرسین مدارس علمیه اهل سنت خراسان در مشهد برگزار شد.

حجت السلام رضایی مسئول آموزش شورای عالی برنامه ریزی حوزه علمیه گفت: در سال تحصیلی ۹۶ - ۹۵ به همت دفتر نمایندگی ولی فقیه، از تمامی حوزه‌های علمیه اهل سنت استان های خراسان حداقل یکبار دیدن کرد.
مولانا عبدالله موحدی مدرس حوزه علمیه و یکی از بزرگترین علما اهل سنت ایران در این مراسم گفت: پیامبرصلی الله علیه وآله وسلم معلم بدون استاد و بزرگ بشریت است و علما وارثان ایشان هستند.

مولانا موحدی در مورد وحدت جامعه افزود: به امام راحل توجه داشته باشیم که می فرمود شیعه و سنی برادر و برابرند و مقام معظم رهبری که فرموده اند اهانت به مقدسات اهل سنت حرام است.
ایشان افزود: خداوند حکومت استبدادی را دوست ندارد و در باره فرعون فرموده است " إِنَّ فِرْعَوْنَ عَلَا فِي الْأَرْضِ وَجَعَلَ أَهْلَهَا شِيَعًا يَسْتَضْعِفُ طَائِفَةً مِنْهُمْ (4) یعنی: فرعون استبداد و استکبار ورزید، و ( در مـيان ) مردمان آنجا ( تفرقه انداخت و آنان ) را به گروهها و دسته هاي مختلفي تبديل نمود.
مولانا موحدی در ادامه افزود: برای خلافت حضرت عمر فاروق هم بیعت عمومی انجام گرفت و همه امت با ایشان بیعت کردند و رای دادند و با شورا و مشوره خلافت ایشان تثبیت گردید. اهل بیت و اصحاب پیامبر همیشه سعی در ایجاد وحدت و برادری در میان مردم داشتند و حلم، بردباری و تواضع ویژگی شاخص آن‌ها بود.
این استاد ارشد حوزه علمیه خواف تاکید کرد: علمای اسلامی باید دارای اخلاق نیک و تابع مقررات دین خدا و بسیار متواضع باشند چرا که اختلاف در جامعه آب به آسیاب دشمنان ریختن است.
وی خاطرنشان ساخت: تمام مذاهب و فرقه‌های اسلامی زیر پرچم اسلام هستند و ما اگر سیره پیامبر را در پیش گیریم یقینا همه دوستدار ما خواهند بود.
مولانا موحدی تصریح نمود: با وجود تعادل و وحدت و کاهش اختلافات، قطعا امنیت نیز افزایش خواهد یافت، که در جمهوری اسلامی با توجه به وضعیت کشورهای منطقه این اتفاق افتاده است.
در این مراسم حجت السلام و المسلمین فرجام رییس دفتر نمایندگی، ولی فقیه در اومور اهل سنت نیز به تشریح شخصیت معلم شهید مطهری پرداخت و او را اسوه و الگو برای همه اهل دانش دانست و از زبان وی گفت: عالم نیاید انبان و انبار علم باشد، عالم باید اهل فکر و اندیشه باشد و اگر عالم در جامعه انبار و انبان علم باشد در طول زمان مفقود می شود و از بین می رود ولی اگر حوزه های علمیه اهل اندیشه به جامعه تحویل دهد باقی می ماند، چنانچه در طول تاریخ در تفسیر و علوم اسلامی ککسانی مانده اند که اهل تفکر و اندیشه بوده اند و شهید مطهری چنین بود.
فرجام افزود: یکی از خصوصیات شهید مطهری این بود که فرزند زمان خود بود و با قلم همگانه پسند خود سخن می گفت و می نوشت و با زبان همگانی به شبهات نسل جوان پاسخ می داد و از طرفی شهید مطهری معتقد به تشکیلات بود و معتقد بود حوزه باید نظم و تشکیلات داشته باشد. ما امروز با روش صددرصد سنتی نمی توانیم پاسخ جوانان خود را بدهیم، ما ممنون گذشته غنی خود هستیم ولی معلومات طلبه باید روز آوری شود.
مولانا ابراهیم فاضلی مدیر حوزه علمیه شورک ملکی در بخشی از سخنان خود در اشاره به انتخابات پیش رو اظهار داشت: یکی از امتیازهای ریاست حکومت نسب عالی و سید بودن است چنانچه پیامبر اکرم (ص) فرموده است که "الایمة من قریش"
در پایان این همایش که بیش از 300 نفر از مدیران و مدرسین برادر و خواهر حوزه های علمیه اهل سنت خراسان حضور داشتند از مدیران و مدرسین خواهر و برادر اهل سنت تقدیر به عمل آمد و جوایزی اعطا شد. مولانا موحدی نیز جایزه خودشان را از دست شاگردشان مولوی خواجه اسماعیلی امام جمعه و مدیر حوزه علمیه شهر کاریز دریافت  نمودند. بقیه مدرسین حاضر در همایش نیز هدایا و جوایزی از شورای برنامه ریزی حوزه های علمیه خراسان رضوی دریافت نمودند.
خبرنگار:طاهرجانی
 

مطالب مرتبط:

حکم دستگیری رهبر جبهه مدافعان اسلام اندونزی

ساخت واکسن«ارزان قیمت» که سلولهای سرطانی را از بین

حمله هوایی به پایگاه "حمیمیم" روسیه در سوریه

واکنش حیدرالعبادی به ادامه کشتار داعش

رونمایی از جدیدترین ناوچه فوق‌ پیشرفته روسیه

نرم‌افزار «قرآن را تجربه کن» تولید شد

عید قربان و شرایط دنیای اسلام

استفاده داعش ازکودک سربازان

اقامه نماز وحدت اهل تسنن و تشیع با حضور امیر کویت

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات