b_0_0_0_10_images_photo_20170505_213916.jpg

اساس نیوز: امام جمعه اهل سنت آزادشهر با اشاره به انتخابات پیش روی ریاست جمهوری، انتصاب وزیر و استانداران و استفاده از نخبگان اهل سنت در دولت آینده را یکی از خواسته های اساسی جامعه اهل سنت از رییس جمهور آینده کشور برشمردند.

به گزارش اساس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر شیخ التفسیر مولانا گرگیج، ایشان در فرازی از خطبه های جمعه (15 اردیبهشت 96) شهرستان آزادشهر اظهار داشتند: توصیه بنده به نامزدهای انتخاباتی ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا این هست که در تبلیغات انتخاباتی، اخلاق و حقوق اسلامی را در نظر بگیرند و درصدد تخریب هم و تهمت و افترا بر علیه یکدیگر نباشند که این موضوع از نظر اسلامی نادرست است.

استاد تفسیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش با اشاره به انتخابات آتی کشور خطاب به کاندیدهای انتخاباتی خاطرنشان ساختند: از وعده های دروغین بپرهیزید، شخصی مد نظر مردم هست که صداقت، دیانت، امانت داری، توان خدمت و شجاعت داشته باشد، انتظار جامعه اهل سنت از کاندیداتورای ریاست جمهوری این هست که در تبلیغات انتخاباتی خود تعیین کنند که شهروندان اهل سنت در کابینه دولت بعدی تا چه اندازه مشارکت خواهند داشت.

مولانا گرگیج با انتقاد از عدم بکارگیری نخبگان اهل سنت در مدیریت های کلان کشوری بیان داشتند: اهل سنت یک سوم جمعیت کشور را تشکیل می دهند و مرزبانان این مرز و بوم هستند لذا انتظار داریم که در دولت آینده چند وزیر و استاندار از شهروندان اهل سنت داشته باشیم، 38 سال از عمر انقلاب سپری می شود اما متاسفانه تا کنون وزیر و استاندار نداشته ایم.

مدیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش در ادامه تاکید کردند: اهل سنت در مدیریت های کلان کشور و نیروهای نظامی و انتظامی سهم اندکی دارند لذا از کاندیداتورای ریاست جمهوری انتظار داریم که در تبلیغات انتخاباتی خود برای ما این مسئله را شفاف سازی کنند و سهم اهل سنت را در دولت آینده مشخص نمایند.

انفجار معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر بسیار فاجعه بار بود

خطیب جمعه اهل سنت آزادشهر در بخش دیگری از سخنانشان ضمن اظهار تاسف از حادثه معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر تصریح کردند: گلایه عمده کارگران معدن این بود که در این مکان ایمنی بسیار ضعیف بود و این حادثه بر اثر سهل انگاری و کمبود تجهیزات رخ داده است، در یک خانواده چهار نفر جان خود را از دست دادند که این موضوع بسیار دلخراش بود.

عالم برجسته اهل سنت کشور در ادامه افزودند: هنگامی که چنین کار پرمخاطره ای انجام می گردد باید به مسئله ایمنی آن توجه بیشتری شود از این رو کارفرمایان معدن باید پاسخگوی این سهل انگاری باشند، باید در چنین مسایلی امکانات بسیار قوی باشند و ابتدا ایمنی کار باید در نظر گرفته شود.

ایشان در پایان ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی با بازماندگان این حادثه گفتند: الله ذوالجلال به بازماندگان این سانحه صبر و اجر عنایت فرماید، طلب شفای عاجل برای مصدومین و آمرزش و مغفرت برای جان باختگان را از درگاه خداوند متعال مسئلت داریم و همچنین آرزو داریم وضعیت محبوسین معدن هرچه سریعتر مشخص شود، از نیروهای امداد، انتظامی و نظامی کمال تقدیر و تشکر را داریم که در این چند روز زحمات و سختی های فراوانی را در زمینه خدمت رسانی متحمل شدند

مطالب مرتبط:

رساندن مواد مخدر و تلفن همراه به زندان با پهپاد

دیمستورا: ژنو "آخرین امید" برای حل بحران سوریه است

مقایسه توان نظامی کره شمالی و کره جنوبی

درسهایی که باید از پدیده داعش بگیریم

ا

آمریکا امنیت پایگاه‌های خود در عراق را افزایش داد

آخرین آرزوی دانشمند ۱۰۴ ساله؛ مرا بکشید

توافق امارات و عربستان برای چاپ تفسیر قرآن

درخواست عفو بین‌الملل از عربستان: زندانی سیاسی نوج

 

اقامه نخستین نماز تراویح در افغانستان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات