b_0_0_0_10_images_akibaeii.jpg

اساس نیوز : مولوی عبدالکریم علی بائی امام جمعه موقت شهر مشهدریزه حمله تروریستی مرز میرجاوه را که به شهادت ده تن از مرزبانان غیور وشجاع کشورمان انجامید محکوم نمود وگفت هر روز گروه های تروریستی با اسامی مختلف و البته در لباس اسلام باعث رعب و وحشت و شهادت مسلمانان می شوند.

مولوی علی بائی افزود : اینها نمی دانند که اسلام برای خون و جان انسان ارزش بسیاری قائل شده، هیچ کس حق ندارد آبروی مسلمانی را بریزد چه برسد که خونش را بریزد . این افراد دستور پیامبر را زیر پا گذاشتند و با نام اسلام چنین جنایاتی را انجام می دهند در حالی که بویی از اسلام نبرده اند و عملا مخالفت خود را با آموزه های اسلام و دستورات پیامبر اعلان می کنند .

 مدرس حوزه علمیه انوارالعلوم خیرآباد در بخشی دیگر از سخنانشان دین اسلام را دین رافت و مهربانی دانست و گفت ای مسلمانان! بهترین سلاح برای شکوفایی در جامعه برخورداری از اخلاق خوب و مراودات نیک اجتماعی است.

 خطیب نماز جمعه شهر مشهدریزه در پایان سخنانشان اختلافات خانوادگی در زندگی افراد را ناشی از توجه نکردن به طرف مقابل دانستند و خودبرتر بینی و عدم عفو و گذشت را از دیگر آسیب های اجتماعی عنوان کرد .

وی افزود : افراد باید از آنها برحذر باشند وخطاب به عموم مسلمین درباره الگوبرداری صحیح تصریح کرد : امروز چرا از دشمنانمان الگو برداری می کنیم و از آنها یاد می گیریم ولی از کسی که خداوند ایشان را الگو معرفی می کند دوری می کنیم .چرا؟

 الله در قرآن رسول الله را برای ما بهترین الگو می دانند لَقَدْ كَانَ لَكُمْ فِي رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ  بیاییم سیره پیامبر را مطالعه کنیم و در زندگی به کار ببندیم . در معاملات و معاشرات مان از پیامبر الگو برداریم . از جایی که ما از تعالیم اسلام فاصله گرفتیم دشمنان اسلام بر ما جرات پیدا کردند.

خطیب نماز جمعه شهر مشهدریزه گفت :اگر مسلمانان بخواهند از این خفت و خواری رهایی یابند چاره ای جز پیروی از تعالیم اسلام و قرآن نیست.ما نه تنها در زمینه شناساندن اسلام به دیگران غفلت کردیم بلکه نتوانستیم شناختی کامل از اسلام به دست بیاوریم. این گونه است که دشمنان جنگ و خونریزی و ترور را به مسلمین نسبت می دهند و اینگونه چهره ی اسلام را خشن و جنگ طلب معرفی می کنند .

مطالب مرتبط:

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در مراسم امروز نماز ج

یک فعال حقوق زنان در مصر به دو سال زندان محکوم شد

دستگیری نوجوان 17 ساله انتحاری داعش در ترکیه

ا

قرآن دست‌نویس‌ دختر فلسطینی/ عکس

آمریکا از حملات عربستان به غیر نظامیان یمنی به شدت

اصرار آمریکا بر حضور در افغانستان

مسکو آماده از سرگیری همکاری با ناتو در افغانستان ا

ا

دستگاه قضایی بریتانیا: جدایی پسران از دختران در مد

یک شهروند عربستانی ، نوزادی مدفون در زیر خاک را پی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز