b_0_0_0_10_images_photo_20170429_095631.jpg

اساس نیوز: امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس در خطبه پیش از نماز عبادی جمعه 8 اردیبهشت 96  با آرزوی قبولی عبادات و حسنات مسلمین در ماه پرفیض و برکت شعبان و قرائت آیاتی از قرآن کریم گفت: خداوند متعال در کلام الله مجید به صراحت بیان داشته اند که پیامبر اکرم (ص)به لحاظ کمالات انسانی  برترین انسان در عالم و اسوه ی بشریت هستند.  


آخوند حاج عبدالکریم جاور افزود: همه انبیاء خدا در زمان خود الگوی بشریت بوده اند، امثال حضرت ایوب (ع) و حضرت عیسی (ع) از جنبه تحمل سختی ها و مبارزه با نفس و یا حضرت سلیمان، با اینکه صاحب ثروت، قدرت و حاکمیت بودند بر حکومیت الهی و دینی پایبند بودند.


وی با قرائت آیه" قد کان لکم فی رسول الله اسوه حسنه" افزودند: حضرت محمد (ص) الگو و اسوه کاملی برای بشریت هستند و ویژه گی های ایشان مختص زمان خاصی نمی باشد.


ایشان اظهارداشتند: هدف خداوند متعال ازمعراج پیامبر اکرم (ص) و نشان دادن انبیاء، بهشت و دورخ، چگونگی عذاب و نعمت الهی؛ دیدن عظمت خلقت و نشان دادن راه اصلاح و سعادت جامعه اسلامی و نجات جامعه بشریت از پلیدی ها و گمراهی ها بوده است.


خطیب جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس با تاکید بر اینکه ما مسلمانان باید در رفتار و  اعمال خود پیامبر اکرم (ص) را الگو  خود قرار دهیم گفت: پیام معراج خاتم النبیین حضرت محمد (ص) ایستادگی و مبارزه با مفاسد و اصلاح جامعه انسانی است.


آخوند حاج عبدالکریم جاور افزودند: سایر کشورها و جوامع بشری نیز باید از سنت های حسنه حضرت محمد (ص) الگو برداری کنند، کما اینکه در برخی از کشورهای جهان این الگو برداری ها انجام می گیرد.


ایشان صداقت و امانتداری را از صفات مهم و موثر اسلامی برشمرند و افزوند: چنانچه در مسئولیت ها فردی و اجتماعی این دو صفت اساسی رعایت شود جامعه ای آباد و توسعه یافته خواهیم داشت.


امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: اشخاصی که به روز حساب و روز قیامت ذره ای ایمان و اعتقاد داشته باشند هیچگاه به اعمالی چون غیبت،خیانت در امانت، بخصوص خیانت در حق یتیم که ثمره ای جز فساد و تباهی دنیا و آخرت  ندارد روی نخواهند آورد.


آخوند عبدالکریم جاور افزود: کلید سعادت و رستگاری در دست کسانی که به اصول دین منجمله روز قیامت اعتقاد دارند و به آن عمل می کنند و از سوی دیگر درهمه احوال به یاد خدا هستند.


ایشان با قرائت آیه" الی بذکرالله تطمئن القلوب" افزود: ذکر خداوند درهمه احوال مایه آرامش روح و روان  است و ناظر دانستن الله متعال برهمه اعمال ما را از معصیت و گناه باز خواهد داشت.


آخوند عبدالکریم جاور درادامه سخنان خود گفت: پیامبر اکرم (ص) برای دعوت و هدایت بشریت به رستگاری 23 سال رنج و مشقت را متحمل شدند، امیرمومنین حضرت ابوبکر (رض) 2 سال و حضرت عمر فاروق (رض) که افتخاری برای حاکمیت اسلام در جهان هستند به مدت 10 سال و به همین ترتیب سایر خلفای گرانقدر صدر اسلام  و اصحاب کرام راه پیامبر را ادامه دادند.


وی گفت: اکنون هم بسیاری از مجتهدین اسلامی راه پیامبر را ادامه می دهند و در نشر دین اسلام و سعادت انسان ها تلاش می کنند تا احکام ، آداب و رسوم اسلامی را به جای آوریم و به انحراف و گمراهی کشیده نشویم.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

درخواست مصر برای زیارت مشروط مسجدالاقصی

تسلط ارتش سوریه برداعش درمنطقه غویران

 

طومار فلسطینی‌ها با ۲۱ هزار امضا

لهستان و دشمنی با مسلمانان

یک گربه به سمت «مدیر موشگیری» سفارت بریتانیا در ار

جدال لفظی شهردار مسلمان لندن با ترامپ

 

محاکمه عامل کشتار مسلمانان در کانادا آغاز شد / عکس

مولوی اختری:الله متعال تنها سرچشمه عزت انسان است

شهادت دهها سوری در گلوله باران تروریست ها در حلب

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز