b_0_0_0_10_images_photo_20170429_095631.jpg

اساس نیوز: امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس در خطبه پیش از نماز عبادی جمعه 8 اردیبهشت 96  با آرزوی قبولی عبادات و حسنات مسلمین در ماه پرفیض و برکت شعبان و قرائت آیاتی از قرآن کریم گفت: خداوند متعال در کلام الله مجید به صراحت بیان داشته اند که پیامبر اکرم (ص)به لحاظ کمالات انسانی  برترین انسان در عالم و اسوه ی بشریت هستند.  


آخوند حاج عبدالکریم جاور افزود: همه انبیاء خدا در زمان خود الگوی بشریت بوده اند، امثال حضرت ایوب (ع) و حضرت عیسی (ع) از جنبه تحمل سختی ها و مبارزه با نفس و یا حضرت سلیمان، با اینکه صاحب ثروت، قدرت و حاکمیت بودند بر حکومیت الهی و دینی پایبند بودند.


وی با قرائت آیه" قد کان لکم فی رسول الله اسوه حسنه" افزودند: حضرت محمد (ص) الگو و اسوه کاملی برای بشریت هستند و ویژه گی های ایشان مختص زمان خاصی نمی باشد.


ایشان اظهارداشتند: هدف خداوند متعال ازمعراج پیامبر اکرم (ص) و نشان دادن انبیاء، بهشت و دورخ، چگونگی عذاب و نعمت الهی؛ دیدن عظمت خلقت و نشان دادن راه اصلاح و سعادت جامعه اسلامی و نجات جامعه بشریت از پلیدی ها و گمراهی ها بوده است.


خطیب جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس با تاکید بر اینکه ما مسلمانان باید در رفتار و  اعمال خود پیامبر اکرم (ص) را الگو  خود قرار دهیم گفت: پیام معراج خاتم النبیین حضرت محمد (ص) ایستادگی و مبارزه با مفاسد و اصلاح جامعه انسانی است.


آخوند حاج عبدالکریم جاور افزودند: سایر کشورها و جوامع بشری نیز باید از سنت های حسنه حضرت محمد (ص) الگو برداری کنند، کما اینکه در برخی از کشورهای جهان این الگو برداری ها انجام می گیرد.


ایشان صداقت و امانتداری را از صفات مهم و موثر اسلامی برشمرند و افزوند: چنانچه در مسئولیت ها فردی و اجتماعی این دو صفت اساسی رعایت شود جامعه ای آباد و توسعه یافته خواهیم داشت.


امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: اشخاصی که به روز حساب و روز قیامت ذره ای ایمان و اعتقاد داشته باشند هیچگاه به اعمالی چون غیبت،خیانت در امانت، بخصوص خیانت در حق یتیم که ثمره ای جز فساد و تباهی دنیا و آخرت  ندارد روی نخواهند آورد.


آخوند عبدالکریم جاور افزود: کلید سعادت و رستگاری در دست کسانی که به اصول دین منجمله روز قیامت اعتقاد دارند و به آن عمل می کنند و از سوی دیگر درهمه احوال به یاد خدا هستند.


ایشان با قرائت آیه" الی بذکرالله تطمئن القلوب" افزود: ذکر خداوند درهمه احوال مایه آرامش روح و روان  است و ناظر دانستن الله متعال برهمه اعمال ما را از معصیت و گناه باز خواهد داشت.


آخوند عبدالکریم جاور درادامه سخنان خود گفت: پیامبر اکرم (ص) برای دعوت و هدایت بشریت به رستگاری 23 سال رنج و مشقت را متحمل شدند، امیرمومنین حضرت ابوبکر (رض) 2 سال و حضرت عمر فاروق (رض) که افتخاری برای حاکمیت اسلام در جهان هستند به مدت 10 سال و به همین ترتیب سایر خلفای گرانقدر صدر اسلام  و اصحاب کرام راه پیامبر را ادامه دادند.


وی گفت: اکنون هم بسیاری از مجتهدین اسلامی راه پیامبر را ادامه می دهند و در نشر دین اسلام و سعادت انسان ها تلاش می کنند تا احکام ، آداب و رسوم اسلامی را به جای آوریم و به انحراف و گمراهی کشیده نشویم.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

اجازه آمریکا برای هدف گرفتن غیرنظامیان

ا

استاد علی آخوند آرخی:پیامبر اکرم همواره نگرانی امت

آمادگی مردم اهل سنت استان کرمانشاه برای خلق حماسه

هشدار بازگشت گروههای داعشی به آلمان

هشدار سازمان ملل در مورد احتمال حمله اتمی تروریست‌

 

سیامند رحمان وزنه بردار اهل سنت کرد، نامزد بهترین

یک شهروند مصری از استان المنوفیه، گنج قارون را پید

دکتر پیرانی :قرآن افق های تازه و زوایای گشورده نشد

دستگیری دو عضو داعش در جمهوری آذربایجان

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات