b_0_0_0_10_images_Capt345ure.jpg

اساس نیوز: شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید روز گذشته در کنارک با اشاره به تلاش‌های صورت‌گرفته در خصوص آزادی صیادان ایرانی اسیر در دست دزدان دریایی سومالیایی، خواستار تلاش‌ها و پیگیری‌های بیشتر در این موضوع شدند.

به گزارش اساس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، مولانا عبدالحمید شامگاه دیروز (شنبه 2 اردیبهشت) در همایش دانش‌آموختگی کنارک، به موضوع صیادان بلوچ اهل سنت دربند دزدان سومالیایی اشاره کردند و گفتند: با همکاری علمای منطقه کنارک موضوع اسیران دربند دزدان سومالیایی در حال پیگیری است، اما موضوع اسارت این عزیزان مقداری پیچیده است.
ایشان به «تماس تلفنی» با یکی از ائمه ‌جمعه در سومالی در این رابطه اشاره کردند و اظهار داشتند: بنده در سفر اخیری که برای شرکت در کنفرانس فقهی به مکه مکرمه داشتم، موفق شدم با یکی از علمای برجسته آفریقا در مورد اسیران صحبت کنم و دوستان ما از طریق این عالم در حال بررسی موضوع هستند. همچنین بنده با یکی از ائمه جمعه و علمای سرشناس در سومالی تماس تلفنی داشتم و موضوع را با وی مطرح کردم. ایشان نیز قول داده است برای آزادی این اسیران تلاش کند.
امام‌جمعه زاهدان در ادامه خانواده‌های این اسیران را تسلی دادند و گفتند: خانواده‌های این عزیزان مطمئن باشند که تنها نیستند؛ هم دولت و هم مردم در این زمینه تلاش می‌کنند. یکی از مشکلات دولت این است که در سومالی سفارت ندارد، البته می‌تواند از طریق دولت‌هایی که با سومالی ارتباط دارند موضوع را پیگیری کند.

 لازم به ذکر است بهمن‌ماه 1393، گروه بیست‌ویک نفره‌ای از صیادان و ملوانان ایرانی از شهرستان “کنارک” برای صید ماهی وارد آب‌های آزاد شده‌ و هنگام بازگشت در فروردین 1394، به اسارت دزدان دریایی سومالی درآمدند.
براساس اخبار منتشرشده ۸ نفر از این هموطنان در وضعیت نامناسب بهداشتی و خوراکی فوت کرده‌، 5 نفر از آنان موفق به فرار شده‌اند‌ و 8 نفر دیگر همچنان در اسارت دزدان دریایی کشور سومالی قرار دارند.

مطالب مرتبط:

طرح تغییر قانون اساسی ترکیه به مجلس ارائه شد

ا

بمباران استان «تعز» یمن توسط جنگنده‌های عربستان

افتتاح بزرگترین مرکز آموزش دفاعی ترکیه در قطر

نقش اهل سنت در دیپلماسی عمومی ایران

شدت گرفتن درگیری ها در ولایت وردک افغانستان

ولید المعلم: رفتارهای داعش و عربستان مشابه است

هفت پلیس امریکایی متهم به سوء استفاده جنسی شدند

واکنش سازمان اسلامی مراکش به حمله تروریستی بارسلون

ماه رمضان در کارولینای شمالی رسمیت یافت (امریکا)

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات