b_0_0_0_10_images_photo_20170417_155611.jpg

اساس نیوز: نخستین دوره ترجمه و تفسیر کامل قرآن مجید توسط مولانا گرگیج در شهرستان گنبد و حومه طی مراسمی خاتمه یافت.

به گزارش اساس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شیخ التفسیر مولانا گرگیج، مراسم اختتامیه نخستین دوره ترجمه و تفسیر شهرستان گنبد و حومه(استان گلستان)  شامگاه یکشنبه (27 فروردین 96) در روستای حسن آباد از توابع این شهرستان با حضور جمعی از علما، فرهنگیان و توده مختلف مردم برگزار شد.

این دوره ترجمه و تفسیر که یکشنبه ها پس از نماز مغرب تا عشاء و با تفسیر قسمتی از کلام الله مجید برگزار می گردید از پاییز 1385 در مسجد توحید نورخان آباد گنبد آغاز و پس از یازده سال شامگاه شب گذشته توسط شیخ التفسیر مولانا گرگیج به پایان رسید.

شیخ التفسیر مولانا گرگیج در این مراسم با بیان اینکه " قرآن کتاب هدایت و بهترین راهنمای بشر است" اظهار داشتند: هر انسانی که با علوم قرآن آشنایی داشته باشد هرگز فریب وسوسه های شیطان را نخواهد خورد لذا فراگیری علوم قرآنی یک امر ضروری است.

ایشان در ادامه افزودند: قرآن مجید بزرگترین معجزه رسول الله (ص) بود که تا این لحظه حتی یک نقطه از متن آن کم نشده است، ما باید همواره با قرآن باشیم و اصول زندگی خود را بر اساس فرامین آن پایه ریزی کنیم.

شایان ذکر است همه ساله دوره های ترجمه و تفسیر قرآن در ماه های شعبان و رمضان در دارالعلوم فاروقیه گالیکش توسط شیخ التفسیر مولانا گرگیج برگزار می شود که همواره استقبال گسترده طلاب و فرهنگیان را از سراسر کشور به همراه دارد.

b_0_0_0_10_images_photo_20170417_140153.jpgb_0_0_0_10_images_photo_20170417_155605.jpg

مطالب مرتبط:

ماموستا یونس ویسی: «علمانماها» در میان مردم نفوذ ک

شیخ یعقوب :تکفیری ها مهم ترین مشکل کنونی دنیای اسل

حضور بیش از 150 هزار فلسطینی در آخرین نماز جمعه ما

کنار گذاشتن اختلاف‌ها، راه شکست تروریسم

مردم ترکیه امروز پای صندوق‌های رأی می‌روند

مفتی تاتارستان : تلویزیون اسلامی تاتارستان به تروی

خطرناکترین کشورهای اروپایی برای رانندگی کجاست؟

العبادی: 40 درصد از اراضی عراق آزاد شد

افول سیاست غرب در میان اعراب

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز