b_0_0_0_10_images_98956hfrtuhfrt632.jpg

اساس نیوز : آخوند اسماعیل قدیری در نماز جمعه تاریخ ۱۵ آذر ماه ۹۸ در روستای چنارلی شهرستان مراوه تپه موضوع سخنان خود را درباره مفاخر اسلامی ترکمن و اهتمام بر سنت های فراموش شده پیامبر اکرم (ص)، ذکر کرد و افزود: بهترین انسانها در پرتو نور قرآن و اسلام پدید آمده اند و باید جوانان و نوجوانان را با مفاخر و اندیشمندان خود آشنا کنیم.

وی با اشاره به اینکه، باید از استادان و نویسندگان استفاده و بهره ببریم، گفت: انسان های بزرگ و با دانشی در تاریخ ترکمن وجود دارد و ما باید جوانان و نوجوانان خود را با مفاخر خود آشنا کنیم و آنها را بشناسانیم.
آخوند اسماعیل قدیری در بخش دیگری از سخنان خود درباره اهتمام بر سنت های فراموش شده پیامبر اکرم (ص) تاکید کرد و افزود: وضو گرفتن قبل از خواب یکی از سنت های فراموش شده پیامبر (ص) است که باعث افزونی رزق خواهد شد.
وی قرائت و تلاوت سوره اخلاص قبل از خواب را از دیگر سنت های فراموش شده پیامبر (ص) بیان کرد و افزود: پیامبر اکرم (ص) قبل از خواب سوره اخلاص را تلاوت کرده می کرده است.
سخنران نماز جمعه چنارلی همچنین ذکر الله اکبر و ذکر لا اله الا الله را از دیگر سنت های فراموش شده پیامبر (ص) ذکر کرد و گفت: ذکر الله اکبر و ذکر لا اله الا الله باعث آرامش خاطر دل انسان مومن و یاد و نام خداوند می شود.

مطالب مرتبط:

مولانا عبدالحمید: نامزد هایی که رد صلاحیت شدند بای

كشته شدن 600 غیر نظامی در 3 ماه نخست سال میلادی در

گزارش تصویری از شرکت رئیس جمهور ایران در اجلاس سر

ح

امام جمعه اشنویه : مبنای گفتگو در دنیای امروز “احت

شیخ جداوی :مدارس دینی باید خود را با شرایط روز منط

کتک کاری در پارلمان ترکیه

ا

تسلیم شدن زنان داعشی در لیبی

بازرس ویژه سوئد بیانیه ای درباره حجاب زنان مسلمان

 

سیل مردم همدل و همراه استان گلستان

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات