b_0_0_0_10_images_hykutktdy5yj.jpg


اساس نیوز : مولوی سیدعبدالصمد ساداتی، امام جمعه اهل سنت سراوان صبح روز، ۱۲ آذرماه 98 در جمع طلاب دارالعلوم زنگیان این شهرستان، گفت: خداوند در وجود انسان‌ها، استعدادها و توانایی‌های بی‌شماری قرار داده و این نمونه لطف خداست که باید قدردان و شکرگزار باشیم.


وی ادامه داد: برخورداری انسان از مال، ثروت، علم، قدرت و حکومت، همه از عنایت الله متعال است و نباید سبب تکبر و فراموشی آخرت شود؛ ما باید به چشم «امانت‌های الهی» به آن‌ها نگاه کنیم و بدانیم که ممکن است روزی از ما گرفته شود.

امام جمعه اهل سنت سراوان بیان کرد: استعدادها و توانایی‌های بشر چه از نظر مالی، چه علمی و چه قدرت، امانتی الهی برای خدمت است؛ اگر این استعدادها را در راه خدمت به جامعه به‌کار بگیریم، برای ما ماندگار می‌شود و حتی پس از مرگ نیز آثار آن باقی خواهد بود.

وی افزود: چنانچه از این قدرت و ثروت، جهت منافع شخصی بهره بگیریم و در راه صحیح آن استفاده نکنیم، دیر یا زود از ما صلب می‌شود و حاصلی جز اندوه و ندامت نخواهد داشت.

ساداتی اظهار کرد: در تاریخ، داستان‌های واقعی بسیاری نقل شده از مردان قدرتمند و ثروتمندی که قدر این نعمت الهی را ندانسته و گرفتار عذاب شدند؛ از جمله فرعون، که ثروتمند بود و با صحت و سلامتی هم عمر طولانی کرد، اما کبر و غرورش به جایی رسید که گفت «من خدای برترم»؛ هنگام موت و غرق شدن با حقارت و ذلت فهمید که خدایی هم هست؛ این‌ها برای سرگرمی نیست بلکه درس عبرت است.

وی ادامه داد: نباید از آن ذاتی که این همه استعداد و توانایی‌ها را داده غافل شد؛ همان‌طور که الله تعالی نیکی کرده، انسان به دیگران نیکی کند و در فکر دنیای آخرت باشد؛ مال و دنیا زیباست و ارزشمند است، برای کسانی‌که حق مال را ادا کنند، آن را عطای پروردگار بدانند و اهل تقوا باشند.

این عالم اهل سنت در ادامه با اشاره به وجود برخی محرومیت‌ها در استان، افزود: استان سیستان‌وبلوچستان دارای کودکان و نوجوانان مستعدی است که اگر شرایط برای شکوفایی این استعدادها و تبدیل شدن از حالت بالقوه به بالفعل فراهم شود، جامعه می‌تواند از آن‌ها بهره بسیار ببرد، اما متأسفانه محرومیت‌ها مانع شکوفایی استعدادها شده است.

امام جمعه اهل سنت سراوان گفت: کسانی‌که توانایی دارند جهت کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت در امر آموزش و پرورش دریغ نکنند؛ توجه به این امر انسانی و اسلامی از افضل اعمال صالح است.

مطالب مرتبط:

قدردانی پاپ فرانسیس از بنگلادش بابت کمک به مسلمانا

رویکرد بانی یک مسجد در آمریکا برای جذب غیر مسلمانا

داعش 30 نفر را به اتهام جاسوسی اعدام کرد

جان کری پس از ۴۸ سال با دشمن سابقش در ویتنام دیدار

هزاران عراقی در بغداد تظاهرات کردند

عبدالرب رسول سیاف: حکومت در تامین امنیت کشور عاجز

دستگیری وزیر تربیت گروهک داعش در جنوب کرکوک / عکس

طالبان ادعای دریافت تسلیحات از ایران را رد کرد

فرانسه به دنبال تصاحب جایگاه انگلیس در ناتو است

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات