b_0_0_0_10_images_jtdyksjky7.jpg


اساس نیوز :  آخوند اسماعیل قدیری در خطبه های نماز جمعه 8 آذر ماه ۱۳۹۸ در روستای چنارلی شهرستان مراوه تپه گفت: در روزهای گذشته و در ایام میلاد با سعادت نبی مکرم اسلام (ص) جشن ها و مراسم های مولودی خوانی زیادی برگزار گردید که همه این مراسم ها به خاطر شادی وجودی در وصف تولد پیامبر (ص) بوده است که از همه مومنین و بانیان برگزاری این مراسم ها تقدیر و تشکر می کنم.

وی با بیان اینکه، باید با شناخت بیشتر پیامبر (ص) به راه و روش و اندیشه و تفکر آن حضرت توجه نماییم، افزود: این مناسبت ها بخاطر این بود که به سنت و راه و روش آن پیامبر عزیز بیشتر و بهتر توجه نماییم.
سخنران نماز جمعه روستای چنارلی تصریح کرد: شناخت پیامبر اکرم (ص) توفیقی است که خداوند متعال نصیب امت اسلامی کرده است.
آخوند اسماعیل قدیری با اشاره به اینکه، اکنون در کشورهای غربی و اروپایی انسان های باهوش و باعلم زیادی وجود دارد که جدید ترین ماشین ها و فن آوری ها و تکنولوژی های روز را ارایه می دهند، گفت: آنها با چنین اقداماتی نشان می دهند که عقلشان بیشتر کار می کند و آنها با این هوش و عقل خود می بایست در توحید و معاد نیز از ما برتر باشند، که چنین نیست.
وی افزود: دلیل اصلی گمراهی آنها و اینکه حقیقت خدا را درک نمی کنند، بخاطر این است که از نور پیامبر (ص) بی بهره بودند و نتوانستند در راه پیامبر بزرگ اسلام گام بردارند.
آخوند اسماعیل قدیری با بیان اینکه، علم آنها نسبت به آخرت ناچیز است، گفت: کشورهای غربی و اروپایی نسبت به پیامبر (ص) شناخت کافی ندارند و باید این را قدر بدانیم که خداوند متعال توفیق شناخت پیامبر (ص) را به مسلمانان عطا فرموده است و باید آن را بیشتر بشناسیم و درک نماییم.

مطالب مرتبط:

واکنش سازمان ملل به کشتار نمازگزاران در بورکینافاس

کارتر: ابوبکر البغدادی روزهای آخرش را سپری می‌کند

عید قربان و شرایط دنیای اسلام

دولت ترامپ بقای بشار اسد را پذیرفته است

ماموستا قادری : اگر عقل همراه علم نباشد مصیبت است

 

تلاش برای استقرار هزاران داعشی در شمال افغانستان

ا

جشن‌های میلاد رسول براساس موازین دینی برگزار شود

تاجیکستان فهرست افراد مرتبط با گروههای تروریستی را

داعش به سفارت اسپانیا در لیبی حمله کرد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات