b_0_0_0_10_images_jtdyksjky7.jpg


اساس نیوز :  آخوند اسماعیل قدیری در خطبه های نماز جمعه 8 آذر ماه ۱۳۹۸ در روستای چنارلی شهرستان مراوه تپه گفت: در روزهای گذشته و در ایام میلاد با سعادت نبی مکرم اسلام (ص) جشن ها و مراسم های مولودی خوانی زیادی برگزار گردید که همه این مراسم ها به خاطر شادی وجودی در وصف تولد پیامبر (ص) بوده است که از همه مومنین و بانیان برگزاری این مراسم ها تقدیر و تشکر می کنم.

وی با بیان اینکه، باید با شناخت بیشتر پیامبر (ص) به راه و روش و اندیشه و تفکر آن حضرت توجه نماییم، افزود: این مناسبت ها بخاطر این بود که به سنت و راه و روش آن پیامبر عزیز بیشتر و بهتر توجه نماییم.
سخنران نماز جمعه روستای چنارلی تصریح کرد: شناخت پیامبر اکرم (ص) توفیقی است که خداوند متعال نصیب امت اسلامی کرده است.
آخوند اسماعیل قدیری با اشاره به اینکه، اکنون در کشورهای غربی و اروپایی انسان های باهوش و باعلم زیادی وجود دارد که جدید ترین ماشین ها و فن آوری ها و تکنولوژی های روز را ارایه می دهند، گفت: آنها با چنین اقداماتی نشان می دهند که عقلشان بیشتر کار می کند و آنها با این هوش و عقل خود می بایست در توحید و معاد نیز از ما برتر باشند، که چنین نیست.
وی افزود: دلیل اصلی گمراهی آنها و اینکه حقیقت خدا را درک نمی کنند، بخاطر این است که از نور پیامبر (ص) بی بهره بودند و نتوانستند در راه پیامبر بزرگ اسلام گام بردارند.
آخوند اسماعیل قدیری با بیان اینکه، علم آنها نسبت به آخرت ناچیز است، گفت: کشورهای غربی و اروپایی نسبت به پیامبر (ص) شناخت کافی ندارند و باید این را قدر بدانیم که خداوند متعال توفیق شناخت پیامبر (ص) را به مسلمانان عطا فرموده است و باید آن را بیشتر بشناسیم و درک نماییم.

مطالب مرتبط:

تحقیق دانشگاه مالزیایی در مورد وضعیت مسلمانان چین

مولانا گرگیج خواستار همکاری مسئولان برای اقامه نما

افزایش فشارها علیه اسلام و مسلمانان

جماعت تبلیغ در ترازوی نقد

حمایت مصر از حفظ تمامیت ارضی سوریه

زنان آوارۀ عراقی؛ قربانی ظلم داعش و استثمار جنسی د

افتتاح نخستین مسجد در ونیز

ن

کشته شدن والی خود خوانده طالبان برای قندوز

از اسلام سوء استفاده می کنند/ ترینیداد و توباگو من

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات