b_0_0_0_10_images_fac9770ae986695c80dfb6c58f312f32_XL-655x400-655x400.jpg

اساس نیوز : مولوی حبيب الرحمن مطهری در نشست علمای اهل سنت و تشیع شهرستان خواف كه به مناسبت هفته وحدت و به ميزباني اداره تبليغات اسلامی اين شهرستان برگزار شد با بيان اينكه وحدت به معنای ذوب شدن، خود را از دست دادن و ارزش خود را پایین آوردن نیست،‌ اظهار داشت: وحدت یعنی به یکدیگر احترام گذاشتن با حفظ معتقدات.


وی افزود: همه بزرگواران در این ایام، آیات و احادیثی که مرتبط با وحدت است را ترجمه و توصیه نمودند و این، یعنی وحدت بسیار حائز اهمیت است و برای اهمیت بیشتر آن همین کافیست که خداوند متعال می‌فرماید: “ولاتنازعوا فتفشلوا و تذهب ریحکم” با هم تفرقه و جدال نکنید که سست می‌شوید و قوت و قدرت‌تان از بین می‌رود.

مولوی مطهری تاکید کرد: مسلمانان باید برای حفظ منافع سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و حتی حفظ خودشان، وحدت داشته باشند. اگر وحدت و برادری نباشد همه اینها به خطر می‌افتد.

ایشان تصریح کرد: وحدت به معنای ذوب شدن، خود را از دست دادن و ارزش خود را پایین آوردن نیست؛ بلکه وحدت یعنی به یکدیگر و به مقدسات هم احترام گذاشتن و در کنار هم بودن با حفظ معتقدات است. وحدت یعنی فضای مشترکی برای گفتگو آماده کردن و به راحتی در کنار یکدیگر فعالیت نمودن و از جدال پرهیز کردن است.

مدیر حوزه علمیه احناف خواف خاطرنشان کرد: اختلاف، طبیعی است و اندیشه اسلام نیز بر همین است؛ زیرا اختلاف، نشأت گرفته از عقل است. اما باید دانست که تفرقه مضر است و آسیب‌های فراوانی به اجتماع مسلمین وارد می‌کند.

خداوند متعال می‌فرماید: “وَلَوْ شَاءَ رَبُّكَ لَجَعَلَ النَّاسَ أُمَّةً وَاحِدَةً وَلَا يَزَالُونَ مُخْتَلِفِينَ إِلَّا مَن رَّحِمَ رَبُّكَ وَلِذَلِكَ خَلَقَهُمْ” (هود/۱۱۹) و اگر پروردگارت می‌خواست، همه مردم را یک امّت (بدون هیچ گونه اختلاف) قرار می‌داد؛ ولی آنها همواره مختلفند مگر کسی را که پروردگارت رحم کند! و برای همین (پذیرش رحمت) آنها را آفرید.

ایشان افزود: رحم بر انسانها این است که اختلافات فکری خود را در مسیر حق و وحدت قرار دهند.

پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند: امت مسلمان به منزله یک پیکر هستند؛ اگر عضوی از پیکر به درد آید، دیگر اعضا نیز دردمند می‌شود. تمام اعضای بدن با توجه به متفاوت بودن وظایف‌شان، زمانی می‌توانند در بدن موفق عمل کنند که با یکدیگر هماهنگ باشند.

مطالب مرتبط:

قطر : تهدید هسته‌ای خطرناک در امارات برای منطقه خل

می خواهند ترکیه را مانند سوریه کنند

چین: افغان‌ها می‌توانند به صلح دست یابند

اخراج دانشجویان محجبه از دانشگاه اسلامی ازبکستان

 

کمک مالی قطر برای نوسازی منازل خانواده‌های مستمند

الازهر از صدور حکم علیه عامل انفجار مسجدی در آلمان

استفاده از گوشت خوک در غذای زندانیان مسلمان در آلا

حقوق شهروندی جامعه اهل سنت در تنگنای باور مسئولان

مولانا گرگیج:مدیرعامل تامین اجتماعی و معاون ایشان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات