b_0_0_0_10_images_23010484-655x400.jpg

اساس نیوز : مولوی غلام حيدر فاروقی در خطبه های (17آبان98) نمازجمعه با اشاره به هفته وحدت و ميلاد حضرت رسول(ص) خاطر نشان كرد: ولادت پیامبر(ص) و هفته وحدت و مبعث پیامبر(ص) و سایر مناسبت هایی که وجود دارد، این ها فرصت هایی است که بتوانیم با معارف دین اسلام و کلام وحی آشنا شویم.


وی افزود: همه تلاش ما این باشد كه مواردی که نقطه های وحدت ما هستند آسیب نبینند و تفکر افراطی که هم در شیعه و اهل سنت وجود دارد به آنها اجازه جولان و ورود ندهیم‌.

ايشان خاطر نشان كرد: در عصر حاضر وحدت از ضروریاتی است که باید بین ما مسلمانان باشد. امروز بیشتر خسارات مادی و معنوی و جسمانی در عالم اسلام است. تمام جنگ ها و خونریزی ها و ناامنی ها در کشورهای اسلامی است. همه بلاد اسلامی افغانستان، یمن، پاکستان، فلسطین، لبنان،عراق  و … امنیت ندارند.

ما در کشور خود با وجود تحریم ها، فشارهای اقتصادی و نواقصی که وجود دارد ولی امنیت داریم. سرمایه بزرگ آرامش و امنیت در کشور ما حاکم است و این نعمت بزرگ است و باید قدر این نعمت ها را بدانیم لذا ما مسلمانان یکی باشیم و وحدت و یکپارچگی داشته باشیم.

مولوی فاروقی افزود: تمام فتنه هایی که در کشور های اسلامی وجود دارد بخاطر اختلاف و تفرقه است.

ايشان ادامه داد: راه وحدت مسلمانان صحبت کردن و شعار دادن نیست، بلکه راهکارهای عملی برای وحدت مسلمانان وجود دارد، که یکی از راهکارهای عملی وحدت در بین مسلمانان، عمل به قرآن است.

قرآن اساس نامه ما مسلمانان است و باید ببینیم در قرآن چه درس هایی به ما مسلمانان آموخته است. در قرآن در آیات مختلف می فرماید. مسلمانان زمانی عزت پیدا می کنند و بر دشمنان خود غلبه پیدا می کنند که وحدت داشته باشند و از نزاع بپرهیزند. امروزه متاسفانه قدرتی که کفار پیدا کرده اند و ما مسلمانان توان مقابله با دشمنان را نداریم، علت آن این است که اختلاف و تفرقه بین مسلمانان است.

پیامبر ما را در این زمینه راهنمایی کردند و عملا درس وحدت را برای ما دادند. وقتی پیامبر  وارد مدینه شدند، مهاجرین و انصار دو گروه متفاوت که در دو محیط متفاوت تربیت شده بودند، پیامبر برای وحدت عملی بین آن ها دستور دادند که هر انصار یک فرد مهاجر را به عنوان برادرش انتخاب کند. مساوات بین آن ها برقرار شد.

مولوی فاروقی تصریح کرد: عدالت یکی از بزرگترین راه های وحدت بین مسلمانان است، مبارزه با تبعیض از راه های وحدت بین مسلمانان است. زمانی که عدالت وجود داشته باشد، خود به خود وحدت بوجود می آید، هیچ وقت یک گروهی که مورد ظلم و ستم قرار می گیرند اگر مورد تبعیض قرار نگیرند، کینه ای نسبت به گروه دیگر پیدا نخواهد شد.

ايشان ادامه داد: در سیره پیامبر ما می خوانیم که وحدت بین مسلمانان با سعه صدر، مساوات و احترام متقابل نسبت به یکدیگر، عدم تنازع بوجود می آید. که راهکارهای وحدت بین مسلمانان می باشد.

مطالب مرتبط:

مولانا غلام حیدر فاروقی: نمازی که تاثیرات آن دوری

ترامپ بلد است توجه ها را به خود جلب کند؛ سرگرم سخن

گلدی آخوند كمالی: مذموم ترين امور نزد پروردگار طلا

اعتماد آمریکایی‌ها به کلیسا و دین به کمترین میزان

 

مسلمانان میانمار حملات مرگبار به نیروهای دولتی را

اهل سنت ایران و رقابت های سیاسی منطقه ای

مفهوم و وظایف داعی در عصر جدید

گاردین: اگر عامل حادثه «ال پاسو» مسلمان بود، ترامپ

مسلمانان اویغور ازاسترالیادر برابر مقابله با چین د

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات