b_0_0_0_10_images_tfurur6s.jpg

اساس نیوز : ماموستا نوری در خطبه‌های نماز جمعه 17آبان98 در مسجد جامع قروه، اظهار کرد: فرارسیدن سالروز میلاد با سعادت و سراسر خیر و برکت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و ولادت سلاله پاکشان حضرت امام جعفر صادق (ع) و آغاز هفته وحدت را به همه مسلمان جهان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

وی ماه مبارک ربیع الاول را ماهی پر خیر و برکت برای امت اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: مردم کرستان به شکل ویژه‌ای به استقبال این ماه مبارک می‌روند و با برپایی مجالس مولودی‌خوانی در مساجد و تکایا و خانه‌ها یاد حضرت رسول اکرم(ص) را گرامی می‌دارند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه تصریح کرد: همانگونه که خداوند در قرآن کریم می‌فرمایند یکی از وظایف مهم رسول خدا تعلیم علم و حکمت است.

ماموستا نوری با بیان اینکه این پیامبر مکرم اسلام حکمت و علم را از قرآن و سنت به ما آموخته‌اند، گفت:تزکیه نفس از رذائل و جایگزینی اخلاق و رفتار حسنه در وجود انسان به برکت وجود پیامبر(ص) و هدایت و راهنمایی‌های ایشان محقق شده است.
به گفته وی، خداوند تبارک و تعالی با فرستادن پیامبران الهی در طول تاریخ بر امت‌های مختلف بشریت را از منجلاب گمراهی و ضلالت نجات و آنان را به سمت روشنایی و نور الهی هدایت کرده است.
امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه خاطرنشان کرد: با قاطعیت اعلام می‌کنم هرکسی که کلمه شهادتین را به زبان بیاورد قطع به یقین محب پیامبر(ص) است و حب نسبت به پیامبر و اهل بیت ایشان وظیفه همه ما به عنوان پیروان مکتب الهی آن حضرت است.

ماموستا نوری خاطرنشان کرد: در حدیث صحیح در تمام منابع مذاهب اسلامی آمده است که حضرت رسول اکرم(ص) می‌فرمایند ایمان هیچکدام از شما کامل نمی‌شود تا اینکه من را از خودتان و پدر و مادر و فرزندانتان و تمام انسان‌ها و هرآنچه که در نزد شماست بیشتر دوست بدارید.
وی با بیان اینکه حضرت محمد(ص) پیامبر ما نزد خداوند متعال بسیار محبوب است، تا حدی که ذات الهی به عمر و جان مبارک ایشان سوگند یاد می‌نماید، خاطرنشان کرد: ایشان تکمیل کننده تمامی اخلاق و صفات نیکو در انسان‌های هستند.
به گفته وی، به واسطه ظهور پیامبر مکرم اسلام بشریت از گمراهی نجات و به سوی روشنایی هدایت شد.

وی با بیان اینکه پیامبر مکرم اسلامی دارای مقام و رتبه شفاعت کبری برای تمامی امتش در روز محشر هستند، اذعان کرد: انسان‌های مومن و صالح به واسطه دوستی و محبت نسبت به ایشان در روز قیامت با حضرت (ص) محشور می‌شوند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه افزود: جدای از محبوبیت پیامبر (ص) در میان انسان‌ها حتی اشجار و جمادات و حتی سنگ ریزه‌ها هم برای ایشان احترام قائل بودند.
وی تصریح کرد: مصداق این سخن روایت حضرت علی (ع) است، که می فرمایند روزی با پیامبر(ص) در مسیری عبور می‌کردیم که در آنجا مشاهده نمودم که پیامبر به هر درخت و یا تخته سنگی که می‌رسیدند آنها به سخن می آمدند و بر حضرت رسول اکرم (ص) سلام می فرستادند.

ماموستا نوری اضافه کرد: برپایی جشن‌های مولودی امری مشروع و جایز است که با دلایل قرآن و سنت می‌توان آنرا اثبات نمود، چراکه در قرآن کریم آمده است با انجام دادن کارهای خیر و نیک موجب رستگاری خود شوید و چه عملی نیکوتر از برپایی مولودی پیامبر(ص) است.
وی برگزاری جشن برای میلاد مسعود و مبارک پیامبر اسلام را از بزرگترین کارهای حسنه دانست و گفت: یکی از برکات مهم این برنامه‌ها اجتماع مسلمانان در یک مکان است اجتماعی که همه در آن مشغول و ذکر و یاد خداوند متعال و فرستادن صلوات بر پیامبر (ص) هستند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه افزود: امروز عده‌ای سعی در کمرنگ کردن این ارزش‌های دینی در بین مسلمانان دارند مردم باید با بصیرت و آگاهی تمام مانع رسیدن آنها به اهداف شومشان شوند و به سخنان یاوه کسانی که مخالف برگزاری مجلس مولودی هستند اعتنایی نکنند.

ماموستا نوری در بخش پایانی سخنان خود به بیان اهمیت وحدت در میان جوامع مسلمانان پرداخت و خاطر نشان کرد: در عصر و زمان زندگی می‌کنیم که دشمنان دین مبین اسلام سعی دارند با بزرگ کردن مسائل مذهبی و ملی در بین مسلمانان اختلاف و تفرقه ایجاد کنند.
وی اضافه کرد: وحدت مهم‌ترین اسلحه مسلمانان در برابر هجمه‌های دشمنان است، گفت: مسلمانان اعم از شیعه و سنی باید به ریسمان الهی که همان قرآن و خداوند متعال است چنگ بزنند و خود را دچار اختلاف و فرافکنی فرق نوبنیاد مذهبی نکنند.

مطالب مرتبط:

تلفات تروریست‌ها در چارچوب عملیات شاخه زیتون به 89

تبلیغ داعش به وسیله صفحه‌های نمایش بزرگ در رمادی

 

ادعاهای عفو پادشاهی برای روحانیون بازداشتی در عربس

 

مفتی اعظم روسیه :جمعیت مسلمانان معادل 30 درصد جمعی

مولانا مطهری:مسلمان واقعی باید دنبال وحدت عملی باش

سرگئی ریابکوف:صبر روسیه در برابر آمریکا تمام شده ا

نقشۀ جدید «الجولانی» برای شمال سوریه

جسد آیلان جدید در سواحل یونان!

باروهای دینی بر مدار تشکیک و بدبینی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات