b_300_300_16777215_10_images_hthes01.jpg

اساس نیوز :آخوند بهرام گلدی نبوی نژاد در خطبه های نماز جمعه (10آبان98) در گمیشان بر احترام و محبت به والدین تاکید کرد و گفت: اهمیت نیکی به والدین بر هیچ مسلمانی پوشیده نیست و نیکی به والدین مهمترین تکلیف الهی تلقی می شود.

وی با بیان اینکه، در قرآن کریم و احادیث اسلامی نیز احسان به والدین بسیار سفارش شده است، افزود: شکرگزاری در برابر پدر و مادر در قرآن کریم در ردیف شکرگزاری در برابر نعمتهای خدا قرار داده شده است.
امام جمعه گمیشان با اشاره به اینکه، احترام گذاشتن به والدین یعنی بدانید که آنها در مقامی بالاتر از شما قرار دارند، اظهار کرد: احترام به پدر و مادر یکی از راه‌های قدرشناسی از زحمات و فداکاری‌های آنان است که مورد تایید هر انسان عاقلی است.
آخوند بهرام گلدی نبوی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود، مهمترین رکن در نظام خانواده را پدر و مادر برشمرد و افزود: زن و شوهر هرکدام از حقوق ویژه ای در ارتباط با یکدیگر و در ارتباط با فرزندان برخوردار هستند و رعایت این حقوق، نظام خانواده را مستحکم می سازد.
وی اذعان کرد: خانواده اسلامی در شیوه زندگی خود حد و اندازه را رعایت می کنند و نعمت های الهی را بی حساب و کتاب مصرف نمی کنند و کرامت انسانی خود را ارزشمند می دانند.

مطالب مرتبط:

تندروهای ما به کجای می روند ؟

گلایه شدید امام جمعه اهل سنت عسلویه از شرایط اشتغا

وحدت و همبستگی نماد ایستادگی مسلمانان دربرابر اهدا

ادامه رؤیاپردازی اردوغان درباره منطقه پرواز ممنوع

ممنوعیت رنگ کردن موی سر برای مردان در ترکیه

امام جمعه اهل سنت قازن قایه:دشمنان انقلاب اسلامی ه

رئیس ستاد ارتش اردن: انتقام خلبان معاذ الکساسبه را

آمار هولناک جنایات یک ماهه صهیونیستها در فلسطین

تقدیر از اقدام شایسته آموزش و پرورش

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات