b_300_300_16777215_10_images_hthes01.jpg

اساس نیوز :آخوند بهرام گلدی نبوی نژاد در خطبه های نماز جمعه (10آبان98) در گمیشان بر احترام و محبت به والدین تاکید کرد و گفت: اهمیت نیکی به والدین بر هیچ مسلمانی پوشیده نیست و نیکی به والدین مهمترین تکلیف الهی تلقی می شود.

وی با بیان اینکه، در قرآن کریم و احادیث اسلامی نیز احسان به والدین بسیار سفارش شده است، افزود: شکرگزاری در برابر پدر و مادر در قرآن کریم در ردیف شکرگزاری در برابر نعمتهای خدا قرار داده شده است.
امام جمعه گمیشان با اشاره به اینکه، احترام گذاشتن به والدین یعنی بدانید که آنها در مقامی بالاتر از شما قرار دارند، اظهار کرد: احترام به پدر و مادر یکی از راه‌های قدرشناسی از زحمات و فداکاری‌های آنان است که مورد تایید هر انسان عاقلی است.
آخوند بهرام گلدی نبوی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود، مهمترین رکن در نظام خانواده را پدر و مادر برشمرد و افزود: زن و شوهر هرکدام از حقوق ویژه ای در ارتباط با یکدیگر و در ارتباط با فرزندان برخوردار هستند و رعایت این حقوق، نظام خانواده را مستحکم می سازد.
وی اذعان کرد: خانواده اسلامی در شیوه زندگی خود حد و اندازه را رعایت می کنند و نعمت های الهی را بی حساب و کتاب مصرف نمی کنند و کرامت انسانی خود را ارزشمند می دانند.

مطالب مرتبط:

امام جمعه اهل سنت زاهدان: مسلمانان لحظات معنوی حج

آیا تلگرام فیلتر می شود ؟

مولوی عبدالباری صالحی: اجرای فرمان اخیر رهبری فتن

اجرای قوانین ممنوعیت توهین به مقدسات دینی در فضای

واکنش ظریف به ادعای فتوشاپ بودن قدرت موشکی ایران

 

تخریب دانشکده معارف اهل سنت عراق توسط داعش

سخنان حاج ماموستا ملا قادر قادری در خطبه‌های مورخه

عربستان, سرزمین شاهزادگان ناپدید شده

۵۰ میلیون یورو جریمه در انتظار شبکه‌های اجتماعی مت

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات