b_0_0_0_10_images_heerhru05.jpg

اساس نیوز : محمد آخوند پروانه امام جمعه اهل سنت روستای حصارچه در خطبه های نمازجمعه (10آبان98) با بيان اين مطلب كه همه ما باید تابع اوامر قرآن و پیامبر باشیم و حد و حدود خودمان را بدانیم، خاطر نشان كرد: پيامبر اكرم(ص) فرمود، سوره هود كمر من را خم كرد،‌ اصحاب سوال كردند كدام قسمت از سوره هود باعث شد شما دچار نگراني شويد، رسول اكرم فرمود،‌ آنجايی كه به استقامت و پايداری در برابر اوامر الهی دستور داده شده است.


وی افزود: راستگویی و استقامت باید مستمر باشد، كسي كه مي خواهد در راه خدا استقامت كند مي بايست سختی های اين راه را به جان بخرد و از مصائب و مشكلات نهراسد.

آخوند پروانه ابراز داشت: امروز شاهد هستيم كه مساجد ما خالی از نمازگزار هستند و استقبال از مساجد كم شده است كه علت آن كم شدن روحيه معنويت در ميان مردم به ويژه جوانان است.

امام جمعه اهل سنت روستای حصارچه اظهار داشت: همنشينی با علما باعث مي شود كه انسان مشكلات و مصائبی را كه در راه دينداری وجود دارد تحمل نمايد.

وی افزود: بايد به فكر توشه آخرت باشيم و از دنيا دل بكنيم چرا كه دنيا خواهي از صفات شيطان است.

 آخوند پروانه ابراز داشت: احترام ميان كوچكتر ها و بزرگترها توصيه پيامبر اسلام(ص) است و امروز شاهد اين هستيم كه اين احترام از بين رفته و افراد به راحتی به يكديگر بی احترامی می كنند. بايد از اين كار خود توبه كنيم و به فكر آخرت باشيم.

مطالب مرتبط:

میشل عون: مساله فلسطین باید در سرلوحه برنامه‌ها قر

ا

پاسخ تمسخر آمیز روسیه به اقدامات اوباما

شروط دارالافتای مصر برای نشان دادن تصاویر صحابه در

جایگزین کردن نیروهای کشورهای عربی با نظامیان آمریک

انفجار مرکز جاکارتا را به لرزه انداخت

آمریکا و فرانسه خواستار پایان فوری جنگ یمن شدند

شرط اسد برای تن دادن به آتش بس

دو سوم شهروندان آلمانی دیگر خواهان صدراعظمی مرکل ن

داستان عجیب اسلام آوردن مرد “اسکاتلندی"

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات