b_0_0_0_10_images_26029751.jpg

اساس نیوز : شیخ عبدالرحیم خطیبی ، خطیب جمعه اهل سنت جزیره قشم واقع در استان هرمزگان در خطبه های نماز جمعه(3آبان98) ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا الهی، اظهار داشت: به نص قرآن، فلاح ورستگاری جز بوسیله تزکیه و تهذیب نفس حاصل نمی­شود.


وی با اشاره به این نکته که چهار عامل اساسی مانع انسان از رسیدن به رستگاری است، افزود: یکی از موانع رستگاری انسان، بی نمازی بوده که به نسل جوان نیز سرایت کرده است.

خطیب جمعه اهل سنت قشم خاطر نشان کرد: اتلاف زمان از دیگر موانع رسیدن آدمی به فلاح و رستگاری بوده که در این مقوله، فضای مجازی تاثیرات مخرب و نادرستی بر سیره جوانان گذاشته است.

وی ضمن اینکه نعمت وقت و تندرستی را از جمله نعمت هایی برشمرد که در آخرت نسبت به آن ها بازخواست می­شویم، به ذکر روایت هایی در راستای اهمیت نحوه ی گذران عمر و اوقات زندگی بسنده کرد.

شیخ عبدالرحیم خطیبی جامعه را محراب عبادت تلقی کرد و گفت: مومن باید در عبادت خداوند صبر و بردباری پیشه کرده، به بندگان خدا نیکی و دستگیر محرومان و درماندگان باشند.

وی انتخاب دوست بد را یکی از آسیب های جامعه امروزی برشمرد و عنوان کرد: مومنان واقعی صدقه، امر به معروف و نهی از منکر را در اولویت امور زندگی هر روزه خود قرار می­دهند.

مطالب مرتبط:

امپراطوری که بعد از سقوط، رفتگر شد / عکس

تیلرسون: دنیا نمی تواند نسبت به حوادث وحشتناک آراک

نخست وزیر ترکیه:تماس ها با اسرائیل ادامه دارد.

ا

بدون حضور خودمان، برای ما تصمیم می‌گیرند!

مولانا عبدالحمید: انسان‌ عاقل زندگی دنیا را فرصت آ

آلمان به دنبال یافتن جایگزینی برای پایگاه اینجرلیک

ا

تلاش قرقیزستان برای جلوگیری ازپیوستن نظامیان این ک

اعدام بی رحمانه یک نظامی سوری توسط جیش الحر در سور

 

درخواست برای تبدیل مجدد «ایاصوفیه» به مسجد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات