b_0_0_0_10_images_26029751.jpg

اساس نیوز : شیخ عبدالرحیم خطیبی ، خطیب جمعه اهل سنت جزیره قشم واقع در استان هرمزگان در خطبه های نماز جمعه(3آبان98) ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا الهی، اظهار داشت: به نص قرآن، فلاح ورستگاری جز بوسیله تزکیه و تهذیب نفس حاصل نمی­شود.


وی با اشاره به این نکته که چهار عامل اساسی مانع انسان از رسیدن به رستگاری است، افزود: یکی از موانع رستگاری انسان، بی نمازی بوده که به نسل جوان نیز سرایت کرده است.

خطیب جمعه اهل سنت قشم خاطر نشان کرد: اتلاف زمان از دیگر موانع رسیدن آدمی به فلاح و رستگاری بوده که در این مقوله، فضای مجازی تاثیرات مخرب و نادرستی بر سیره جوانان گذاشته است.

وی ضمن اینکه نعمت وقت و تندرستی را از جمله نعمت هایی برشمرد که در آخرت نسبت به آن ها بازخواست می­شویم، به ذکر روایت هایی در راستای اهمیت نحوه ی گذران عمر و اوقات زندگی بسنده کرد.

شیخ عبدالرحیم خطیبی جامعه را محراب عبادت تلقی کرد و گفت: مومن باید در عبادت خداوند صبر و بردباری پیشه کرده، به بندگان خدا نیکی و دستگیر محرومان و درماندگان باشند.

وی انتخاب دوست بد را یکی از آسیب های جامعه امروزی برشمرد و عنوان کرد: مومنان واقعی صدقه، امر به معروف و نهی از منکر را در اولویت امور زندگی هر روزه خود قرار می­دهند.

مطالب مرتبط:

نشست محرمانه «بیلدربرگ» در آمریکا

پالایش روح با قرآن در کنار ورزش

ا

اهمیت و جایگاه «سنت پیامبر» در جامعه امروز مسلمین

پوتین خواستار احیای روابط با ترکیه شد

شیخ حمزه والی نام‌نهاده طالبان در ارزگان کشته شد

 

فعالیت های پلیس شریعت در اندونزی+تصاویر

استاد پیرانی :ساختن انسان های صالح و متعهد رمز موف

حضور بیش از 1600 مغربی در بین داعشی ها

 

وحشت داعشی‌ها از X قرمز بر دیوارهای موصل

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات