b_0_0_0_10_images_htheu.jpg             

اساس نیوز : افندی محمد امین نیکوش در خطبه های نماز جمعه (3آبان98)در مسجد شیخ مولانا خالد روستای کله سرا از توابع بخش اسالم به تبیین فضیلت صدقه و احسان در راه خدا پرداخت و اظهار داشت: طبق آیات و روایات خداوند متعال از شخصی که در زندگی اش بخل ورزد و در وقت مردن سخی باشد، رضایت نخواهد داشت.


وی با بیان اینکه موضوع بذل و بخشش در تعالیم و مفاهیم دینی بسیار حائز اهمیت است، اضافه کرد: احسان و بخشش مال در راه رضای خدا، زمانی ثوابش دوچندان و بلکه صدچندان است که خودمان در زمان حیات با دست خودمان به دیگران بذل و بخشش و کمک نماییم.

امام جمعه اهل سنت مسجد شیخ مولانا خالد روستای کله سرا با اشاره به آیه ۳۸ سوره محمد(ص) خاطر نشان کرد: خداوند در این آیه بخل ورزیدن را نهی می فرماید و بعضی از مردم را چنین توصیف می کند که زمانی که برای اندکی هزینه کردن  در راه خدا فرا خوانده می شوند، بخل می ورزند.

وی با تاکید بر اینکه طبق آیات و روایات سود و ثمره هزینه کردن در راه خدا به خود انسان باز می گردد، گفت: کسی که در خرج کردن در راه خدا بخل ورزد، با خودش بخل کرده است و کسی در راه خدا هزینه کند، سود و ثمرش به خود او خواهد رسید، زیرا خداوند تبارک و تعالی بی نیاز مطلق است.

افندی محمد امین نیکوش افزود: قرآن کریم می فرماید؛ همه شما محتاج خداوند متعال هستید، به همین خاطر به شما دستور می دهد که صدقه بدهید، چون ثواب آن به خود شما می رسد و اگر شما از احکام الهی روگردان شوید، خداوند به جای شما قومی دیگر خواهد آورد که مثل شما نخواهند بود، بلکه بسیار فرمانبردار خواهند بود و مثل شما عمل نخواهند نمود.

وی در پایان با اشاره به اینکه در روایت دینی آمده است؛ روزانه عوض هر مَفصَل، بر انسان صدقه لازم می باشد، روزه صدقه است، حج صدقه است، سبحان الله گفتن صدقه است،  الحمدلله گفتن صدقه است و الله اکبر گفتن صدقه است، ادامه داد؛ در روایت دیگری آمده است سلام کردن، صدقه است، امر به معروف کردن صدقه است،  نهی از منکر کردن صدقه است و هرکار خیر، هر نیکی و هر احسانی صدقه است، به شرطی که بخاطر خدا باشد.

مطالب مرتبط:

تقابل اصلاحات ولیعهدی با علمای سنتی عربستان

کره شمالی خواستار حذف پمپئو از مذاکرات هسته‌ای شد

اسماعیل آخوند قدیری: امنیت جزو نعمت های مهم الهی ا

درگیری داعش با نیروهای عراقی در شرق الرطبه

اتخاذ قوانین سخت‌گیرانه علیه حجاج چین در مکه

زائران دوچرخه‌سوار انگلیسی به مدینه منوره رسیدند

همه‌پرسی در مناطق مسیحی نشین نینوا برگزار نخواهد ش

دستگيرى باند نفوذى با سركردگى يك زن در وزارت نفت ا

 

مشارکت امارات در ساخت زیردریایی برای رژیم صهیونیست

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات