b_300_300_16777215_10_images_photo_2019-10-08_12-20-44.jpg

اساس نیوز : آخوند احمد عطا در نماز جمعه روز ۱۲ مهر ماه ۱۳۹۸ در روستای حاجی قوشان شهرستان گنبد کاووس با بیان اینکه، اسلام به عنوان دین جاودانه ای است که برای هدایت و سعادت زندگی دنیوی و اخروی بشر آمده است، گفت: دین مبین اسلام در کتاب خود، قرآن کریم، نکات لازم را در این زمینه برای افراد ذکر کرده است.


وی در بخش دیگری از سخنان خود تلاوت آیه ۱۶۱ سوره آل عمران (وَمَا کَانَ لِنَبِیٍّ أَن یَغُلَّ وَمَن یَغْلُلْ یَأْتِ بِمَا غَلَّ یَوْمَ الْقِیَامَهِ ثُمَّ تُوَفَّى کُلُّ نَفْسٍ مَّا کَسَبَتْ وَهُمْ لاَ یُظْلَمُونَ)، گفت: و هیچ پیامبرى را نسزد که خیانت ورزد و هر کس خیانت ورزد روز قیامت با آنچه در آن خیانت کرده بیاید آنگاه به هر کس (پاداش) آنچه کسب کرده به تمامى داده مى‏‌شود و بر آنان ستم نرود.
امام جمعه روستای حاجی قوشان شهرستان گنبد کاووس افزود: قرآن می‌فرماید، شأن هیچ پیامبری نیست که خیانت کند، (کارهای پنهانی انجام دهد) هر کسی که مخفیانه خیانتی نماید روز قیامت خیانتش را با خود می‌آورد، سپس به هر نفسی به طور کامل جزای کسب او داده می‌شود و ظلمی به آنان نمی‌شود.
آخوند احمد عطا در بخش دیگری از سخنان خود درباره عدالت حاکم با رای و قضاوت درست در بین مردم اشاره کرد و افزود: اسلام به عنوان دین جاودانه ای که برای هدایت و سعادت زندگی دنیوی و اخروی بشر آمده، در کتاب خود، قرآن، نکات لازم را در این زمینه برای افراد ذکر کرده است.
وی با بیان اینکه، انسان موجودی است که در زندگی نیازمند برقراری مناسبت روابط اجتماعی با دیگران است، تصریح نمود: انسان موجودی است که نیازمند روابط اجتماعی است و بدون حضور در اجتماع هیچ‌گاه از عهده پاسخگوئی به نیازهای زندگی خویش بر نمی‌آید.

مطالب مرتبط:

سیاستمدار آمریکایی ، خواستار برچیده شدن همه مساجد

فتواهای جدید داعش در دیرالزور

نظارت بیستر دولت عربستان بر خطبه های مساجد این کشو

اصلی‌ترین دلایل طلاق در مصر

مخالفت با قانون ممنوعیت پوشیدن روسری در آلمان

روسیه: استفاده داعش از مواد شیمیایی علیه ساکنان مو

محمود عباس به دلیل اظهارات «یهودستیزانه‌» پوزش خوا

داعش جنجگویان خارجی خود را از دست می‌دهد

استاد اهل سنت کرد در بین دانشمندان برتر دنیا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات