b_300_300_16777215_10_images_photo_2019-10-01_10-22-30.jpg
اساس نیوز : آخوند بای مراد امدادی در نماز جمعه مورخه ۵ مهر ماه ۹۸ در انبار الوم سخنان خود را در مورد هدف دین مبین اسلام و ایجاد رابطه بندگی انسان با خداوند متعال بیان کرد و افزود: خداوند متعال در زمان اعزام انسان به دنیا مقصد و مراد از زندگیش را با بیانی صریح گوشزد می کند.


وی با بیان اینکه، عبادت به معنای بندگی است، افزود: معنی بندگی نیز این است که انسان به حضور پروردگار خویش سرنیاز فرود آورد و آماده انجام تمامی دستورات الهی باشد.
امام جمعه اهل سنت انبار الوم با تاکید براینکه، وظیفه انسان این است که بدون چون و چرا همه دستورات خداوند متعال را بپذیرد، تصریح نمود: هدف اصلی دین مبین اسلام همین است که رابطه دلپذیر بندگی انسان را با خداوند پدید آورد و چون این تعلق پیدا گردید آنگاه انسان از غلامی خواهشات نفس رهایی یافته و در اطاعت از دستورات پروردگارش زندگی خویش را سر می کند.
آخوند بای مراد امدادی با اشاره به اینکه، انسان با پیروی از خداوند، خود را شناخته و محدوده کار عقل خویش را احساس می کند، افزود: در این حالت انسان عقل را در محلی به کار نمی برد که نتواند از عهده آن برآید زیرا ارتباط وی با خداوند متعال، سلسله نورانی وحی را استحکام بخشیده است.
وی مقصد اصلی دین اسلام را توضیح زندگی انسان و ارتباط دادن آن با وحی الهی برشمرد و اظهار نمود: ارتباط دادن انسان مومن با وحی الهی به خاطر این است که در هر مسئله ای، به نور هدایتی چنگ بزند که سعادت او را در دنیا و آخرت تضمین می کند.

مطالب مرتبط:

عربستان سعودی از سلفی‌ها در آلمان حمایت می‌کند

ا

وحدت و میانه روی به جای تعصب گرایی

آغاز بکار نخستین شرکت هواپیمای اسلامی در مالزی

ابراز نگرانی ترامپ درباره سرنوشت خاشقچی

حمله با کمربند به یک امام جمعه در مصر+عکس

کالین: ترکیه در صدر کشورهای درحال مبارزه با داعش ا

ا

اقامه بزرگترین نماز عید فطر در اروپا

درخواست طرفداران ترامپ برای ممنوعیت قرآن در هند

ترامپ: می‌خواهیم با ایران همکاری کنیم

 

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات