b_0_0_0_10_images_photo_2019-10-01_08-24-19.jpg

اساس نیوز : شیخ حسن بازدار امام جمعه اهل سنت گوده در خطبه‌های نماز جمعه (5مهرماه 98)، اهمیت و آثار عظیم ذکر را عنوان کرد و گفت: برکات ذکر و دعا و تسبیح خداوند بر هیچ مسلمانی پوشیده نیست چرا که ذکر و یاد خدا از ارزشمندترین اعمالی است که انسان را به حقتعالی نزدیک می‌کند.

شیخ حسن بازدار: ذکر خدا سنگری و دژی برای مؤمن در برابر شیطان است و آنهایی که از یاد خداوند غافل‌اند و زبان و قلبشان در غفلت به‌سر می‌برد شیطان همچون سایه در پی آنها است.

وی آیاتی از کلام قرآن را مورد اشاره قرار داد و گفت: ای کسانی که ایمان آورده‌اید خداوند را بسیار یاد کنید. ذکر در قلب انسان مسلمان سرور و آرامش و طمأنینه به ارمغان می‌آورد و باعث بخشش گناهان و نجات از عذاب دورخ می‌شود.

وی با بیان اینکه نقل است که رسول خدا فرموده هیچ عملی برای انسان نجات‌بخش‌تر از ذکر و یاد خداوند نیست، اضافه کرد: ذکر خدا سنگری و دژی برای مؤمن در برابر شیطان است و آنهایی که از یاد خداوند غافل‌اند و زبان و قلبشان در غفلت به‌سر می‌برد شیطان همچون سایه به دنبالش می‌افتد.

امام جمعه اهل سنت گوده متذکر شد: خداوند در سوره مبارکه زخرف انسان‌ها را متذکر می‌کند و می ‌فرماید: هر کسی از یاد رحمان غافل شود برایش شیطانی برمی‌گماریم و آن شیطان همنشین او می‌گردد.

بازدار یادآور شد: در کلام رسول گرامی کسی که از ذکر پروردگار غافل است و کسی که به یاد خداوند است مَثل او مانند زنده و مرده است.

خطیب جمعه آثار دیگر تسبیح و ذکر خدا را یادآور شد و گفت: از دیگر برکات ذکر و کثرت یاد خدا امان ماندن از نفاق است زیرا منافقان بسیار کم خدا را یاد می کنند. خداوند درباره منافقین می‌فرماید: «و لا یذکرون الله الا قلیلا».

شیخ حسن بازدار با اظهار اینکه باید در هر جا و همه حالات بندگان خدا و مؤمنین خصوصا جوانان در هر محلی و مکانی و موقعیتی که قرار گرفتند از یاد و حق‌تعالی غافل نباشند، افزود: همانطور که از پیامبر روایت شده هر گروهی که در محفلی با هم می‌نشینند ذکر خدا گویند فرشتگان به گرد آنها در می‌آیند و رحمت الهی آنها را فرا می‌گیرد.

مطالب مرتبط:

مولانا عبدالحمید ؛ اهانت‌کنندگان به مقدسات اهل‌سنت

کره شمالی زمان مذاکره با آمریکا را مشخص کرد

مولوی سرکوهی : دقت دراستمرار اقامه نماز لازمه آماد

پسر محمد مرسی بازداشت شد

مولانا مطهری: در روز قیامت، علم این گروه از علما ب

بانوی مسلمان اوکراینی اولین حافظ کل قرآن در این کش

درخواست مسلمانان کانادا از دولت برای مبارزه با اس

ا

مولانا عبدالحمید : انقلاب اسلامی برای مردم یک نعمت

رهبر کره شمالی آخرین هدف خود را فاش کرد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات