b_0_0_0_10_images_thrthr4asasnews.jpg

اساس نیوز : ماموستا فایق رستمی ، امام جمعه موقت اهل سنت شهر سنندج در خطبه‌های نماز جمعه (29شهریور98) سنندج که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، خطاب به حاضرین در مسجد اظهار کرد:‌ امروز شما در دانشگاه تعلیم و تربیت نشسته‌اید.

وی گفت: حضرت علی می‌فرمایند، نشستن در مسجد جامعه برایم خوشایندتر از بهشت است و این به واسطه نگاه خدا بر مسجد و جماعت حاضر در آن است.

ماموستا رستمی افزود: امروز شما در دانشگاه و مرکزی نشسته‌اید که بزرگترین سرمایه را بدست می‌آورید، ولی متاسفانه برخی از ما دوست داریم هرچه سریع‌تر نماز جمعه تمام شود.

وی از روز جمعه به عنوان سیدالایام نام برد و گفت: در این روز باران رحمت خدا بر سر مردم می‌بارد و از عظمت بسیار زیادی برخوردار است.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری از کردستان به عنوان مدینه و مرکز تعلیم علما و بزرگان دین نام برد و خاطرنشان کرد:‌ استان کردستان علما و بزرگان زیادی را به خود دیده است، کسانی که خدمات قابل توجهی را به جامعه ارائه کرده و به حقیقت اینجا سرزمین علم و عرفان است.

وی افزود: بهره‌گیری از توان افراد توانمند، تحصیلکرده و بومی استان توسط مدیران و مسوولان در بدنه دستگاه‌ها قابل تقدیر است.

ماموستا رستمی گفت: باید قدردان کسانی باشیم که در مسیر علم و آموزی تلاش می‌کنند و بعد از کسب توان و تخصص برای خدمت به جامعه خود به استانشان باز می‌گردند.

وی در ادامه بازشدن درهای علم، آگاهی و مدارس را به همه دانش‌آموزان و فرهنگیان تبریک گفت و افزود: امروز تمام سرمایه کشور ما بسته به علم و دانش است، با علم و دانش است که توسعه در هر جامعه‌ای محقق می‌شود.

به گفته رستمی، خداوند اولین معلم است و نخستین تعلیم را خودش داده و پیامبران را برای تعلیم و تربیت انسان‌ها آموزش داده است.

وی با تاکید براینکه علم باید در خدمت عمران و آبادانی و توسعه جامعه‌اش باشد، گفت: اینکه علم بیاموزیم کافی نیست چرا که باید این علم را در خدمت جامعه قرار دهیم.

خطیب جمعه سنندج افزود: عالم ما مانند چراغ و شمعی است که باید به اطراف روشنایی ببخشد و موجب آگاهی‌بخشی به جامعه شود.

وی ادامه داد: علم به چهار دسته، علم دین و شریعت، علم طب و پزشکی با توجه به درگیری مستقیم آن با حیات انسان، علم نجوم و علم زمینی تقسیم شده است.

رستمی گفت: علم‌هایی که اسلام به آن اشاره می‌کند تنها به علوم دینی خلاصه نمی‌شود و این دین الهی تمام علومی را که جهل و نادانی را از انسان‌ها دور می‌کند مورد توجه قرار داده و خداوند در قرآن از آنها بحث کرده است.

وی اذعان داشت: علم نهری جاری است و تا زمانی که جریان دارد به جامعه برکت می‌رساند و علما در وسط آن غواصی می‌کند.

امام جمعه موقت سنندج افزود: هر جامعه‌ای که از علم و معنویت دور بیفتد در مسیر تباهی و نابودی قرار خواهد گرفت از این رو توجه به حوزه علم و دین در جامعه اسلامی از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی اضافه کرد: جوانان جامعه ما باید در عرصه عمران و آبادانی در محیط پیرامون خود تلاش کنند تا برای جامعه مثمرثمر باشند.

رستمی گفت: این سزاوار جوان مسلمان نیست که با برخی پوشش‌های غیردینی در جامعه حضور پیدا کند و ارزش‌های دینی را نادیده بگیرد.

وی تصریح کرد: درجه و مقام انسان‌ها آنقدر والاست که خداوند در بین تمام مخلوقات و آنچه آفریده انسان را اشرف مخلوقات قرار داده است.

رستمی از تقوا نیز به عنوان بزرگترین سرمایه برای هر انسانی نام برد و گفت: تقوا و توجه به دستورات دینی است که موجب سعادتمندی انسان‌ها در دنیا و قیامت می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بزرگترین نعمت در هر جامعه‌ای نعمت امنیت است و امروز به برکت انقلاب امنیت پایدار در کشور ما وجود دارد که امیدواریم این امنیت برای همیشه حفظ و وحدت و یکپارچگی در جهان اسلام بیشتر و بیشتر شود.

مطالب مرتبط:

مخالفت مجلس اعیان انگلیس با استقلال اقلیم کردستان

رهبر ازبکستانی گروه داعش در جوزجان بازداشت شد

مصاحبه جالب جردن باروز کشتی گیر شاخص آمریکایی دربا

آیا سوریه نقطه شروع جنگ جهانی سوم خواهد شد؟

هند بزرگترین جامعه مسلمانان جهان می شود

گارد حفاظتی پاپ فرانسیس : حمله داعشی ها به رم نزدی

خبرگزاری فرانسه گزارش داد شماری از خطوط هواپیمایی

واکنش مسعود بارزانی به حکم صادر شده علیه معاون خود

اظهارات وزیر کشور آلمان درباره دین اسلام

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات