b_0_0_0_10_images_thrthr4asasnews.jpg

اساس نیوز : ماموستا فایق رستمی ، امام جمعه موقت اهل سنت شهر سنندج در خطبه‌های نماز جمعه (29شهریور98) سنندج که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، خطاب به حاضرین در مسجد اظهار کرد:‌ امروز شما در دانشگاه تعلیم و تربیت نشسته‌اید.

وی گفت: حضرت علی می‌فرمایند، نشستن در مسجد جامعه برایم خوشایندتر از بهشت است و این به واسطه نگاه خدا بر مسجد و جماعت حاضر در آن است.

ماموستا رستمی افزود: امروز شما در دانشگاه و مرکزی نشسته‌اید که بزرگترین سرمایه را بدست می‌آورید، ولی متاسفانه برخی از ما دوست داریم هرچه سریع‌تر نماز جمعه تمام شود.

وی از روز جمعه به عنوان سیدالایام نام برد و گفت: در این روز باران رحمت خدا بر سر مردم می‌بارد و از عظمت بسیار زیادی برخوردار است.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری از کردستان به عنوان مدینه و مرکز تعلیم علما و بزرگان دین نام برد و خاطرنشان کرد:‌ استان کردستان علما و بزرگان زیادی را به خود دیده است، کسانی که خدمات قابل توجهی را به جامعه ارائه کرده و به حقیقت اینجا سرزمین علم و عرفان است.

وی افزود: بهره‌گیری از توان افراد توانمند، تحصیلکرده و بومی استان توسط مدیران و مسوولان در بدنه دستگاه‌ها قابل تقدیر است.

ماموستا رستمی گفت: باید قدردان کسانی باشیم که در مسیر علم و آموزی تلاش می‌کنند و بعد از کسب توان و تخصص برای خدمت به جامعه خود به استانشان باز می‌گردند.

وی در ادامه بازشدن درهای علم، آگاهی و مدارس را به همه دانش‌آموزان و فرهنگیان تبریک گفت و افزود: امروز تمام سرمایه کشور ما بسته به علم و دانش است، با علم و دانش است که توسعه در هر جامعه‌ای محقق می‌شود.

به گفته رستمی، خداوند اولین معلم است و نخستین تعلیم را خودش داده و پیامبران را برای تعلیم و تربیت انسان‌ها آموزش داده است.

وی با تاکید براینکه علم باید در خدمت عمران و آبادانی و توسعه جامعه‌اش باشد، گفت: اینکه علم بیاموزیم کافی نیست چرا که باید این علم را در خدمت جامعه قرار دهیم.

خطیب جمعه سنندج افزود: عالم ما مانند چراغ و شمعی است که باید به اطراف روشنایی ببخشد و موجب آگاهی‌بخشی به جامعه شود.

وی ادامه داد: علم به چهار دسته، علم دین و شریعت، علم طب و پزشکی با توجه به درگیری مستقیم آن با حیات انسان، علم نجوم و علم زمینی تقسیم شده است.

رستمی گفت: علم‌هایی که اسلام به آن اشاره می‌کند تنها به علوم دینی خلاصه نمی‌شود و این دین الهی تمام علومی را که جهل و نادانی را از انسان‌ها دور می‌کند مورد توجه قرار داده و خداوند در قرآن از آنها بحث کرده است.

وی اذعان داشت: علم نهری جاری است و تا زمانی که جریان دارد به جامعه برکت می‌رساند و علما در وسط آن غواصی می‌کند.

امام جمعه موقت سنندج افزود: هر جامعه‌ای که از علم و معنویت دور بیفتد در مسیر تباهی و نابودی قرار خواهد گرفت از این رو توجه به حوزه علم و دین در جامعه اسلامی از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی اضافه کرد: جوانان جامعه ما باید در عرصه عمران و آبادانی در محیط پیرامون خود تلاش کنند تا برای جامعه مثمرثمر باشند.

رستمی گفت: این سزاوار جوان مسلمان نیست که با برخی پوشش‌های غیردینی در جامعه حضور پیدا کند و ارزش‌های دینی را نادیده بگیرد.

وی تصریح کرد: درجه و مقام انسان‌ها آنقدر والاست که خداوند در بین تمام مخلوقات و آنچه آفریده انسان را اشرف مخلوقات قرار داده است.

رستمی از تقوا نیز به عنوان بزرگترین سرمایه برای هر انسانی نام برد و گفت: تقوا و توجه به دستورات دینی است که موجب سعادتمندی انسان‌ها در دنیا و قیامت می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بزرگترین نعمت در هر جامعه‌ای نعمت امنیت است و امروز به برکت انقلاب امنیت پایدار در کشور ما وجود دارد که امیدواریم این امنیت برای همیشه حفظ و وحدت و یکپارچگی در جهان اسلام بیشتر و بیشتر شود.

مطالب مرتبط:

اردوغان: غرب حامی کودتاچیان و تروریسم است

بینالی ایلدیریم : در جهان بیماری انتساب تروریسم به

مصر 75 نفر را به اعدام محکوم کرد

تقاضای کانادا از متحدان برای میانجی‌گری

موسی جرجانی:نویسندگان و فعالان رسانه ای اهل سنت با

مفتی اعظم مسلمانان قزاقستان انتخاب شد

آمریکا:فشارها بر ایران تا فروپاشی ساختار اقتصادی ا

اربیل: اجازە حضور عوامل تهدیدکنندە امنیت همسایگان

 

تسلیت اردوغان و ییلدیریم به‌ مسعود بارزانی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات