b_0_0_0_10_images_13980425CA12.jpg

اساس نیوز : شیخ احمدرضا کنعانی امام جمعه اهل سنت جزیره خارگ در خطبه‌های نمازجمعه (29شهریور98) فضیلت صدقه و آداب آن را مورد بحث قرار داد و با اشاره به آیاتی از قرآن عظیم‌الشأن اظهار کرد: «وَأَنفِقُوا مِن مَّا رَزَقْنَاكُم مِّن قَبْلِ أَن يَأْتِيَ أَحَدَكُمُ الْمَوْتُ فَيَقُولَ رَبِّ لَوْلَا أَخَّرْتَنِي إِلَىٰ أَجَلٍ قَرِيبٍ فَأَصَّدَّقَ وَأَكُن مِّنَ الصَّالِحِينَ». و از آنچه روزی شما کردیم در راه خدا انفاق کنید پیش از آنکه مرگ بر یکی از شما فرا رسد و در آن حال به حسرت بگوید: پروردگارا، چرا اجل مرا اندکی تأخیر نینداختی تا صدقه و احسان بسیار کنم و از نکوکاران شوم؟!

شیخ احمدرضا کنعانی: دانش آموزان باید در برابر معلم خویش مؤدبانه صحبت کنند و رعایت ادب را در حضور معلم داشته باشند.

وی با اشاره به اهمیت صدقه در زمان زندگی و حیات دنیوی، گفت: صدقه از مظاهر بندگی و منفق در زمره صالحان به‌شمار می‌رود و از جمله آرزوهای انسان پس از مرگ بازگشت به دنیا برای انجام عمل صالحی چون صدقه است.

خطیب جمعه یادآور شد: تهی‌دستان و بینوایان حقوقی برگردن ما دارند و ما باید با صدقه و انقاق حق آنها را از ثروت و دارایی خود ادا کنیم.

کنعانی در ادامه سخنان با اشاره به آداب صدقه و احسان گفت: صدقه را باید از مال حلال پرداخت کرد. پس صدقه دادن از اموال دیگران یا اموالی که از طریق غیر شرعی بدست آمده غیر از آنکه قبول نیست، خود گناهی دیگر است.

وی با بیان اینکه صدقه و انفاق می‌بایست برای جلب رضای حق‌تعالی و به دور از خودنمایی و ریا باشد، افزود: در انفاق مال به افراد تنگ‌دست شایسته است که انسان بهترین و ارزشمندترین دارایی خود را بخشش کند؛ چرا که با چنین کاری اخلاص انسان در برابر خدا به نمایش گذاشته می شود.

شیخ احمدرضا کنعانی در ادامه سخنان ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید به معلمین و دانش‌آموزان اظهار کرد: «مَنْ سَلَكَ طَرِيقاً يَلْتَمِسُ بِهِ عِلْماً سَهَّلَ اَللَّهُ لَهُ طَرِيقاً إِلَى اَلْجَنَّةِ». مسیر علم منتهی به بهشت می‌شود و اهمیت علم و علم آموزی از آن روست که راه‌های لازم برای سعادت از طریق علم‌آموزی و بکارگیری قوه تفکر و اندیشه به دست می‌آید.

وی گفت: هر حرکتی و هر گامی که انسان برمی‌دارد فقط در پرتو نور علم راه صحیح به سوی خداوند را پیدا می‌کند.

امام جمعه اهل سنت خارگ آداب متعلمین را یادآور و متذکر شد و خطاب به نمازگزاران گفت: دانش آموزان باید در برابر معلم خویش مؤدبانه صحبت کنند و رعایت ادب را در حضور معلم داشته باشند. معلم را از خود بدانند و با احترام از او یاد کنند.

وی تصریح کرد: معلمین نیز نسبت به دانش‌آموزان مهربان و دلسوز باشند و الگوی مناسب اخلاقی برای دانش‌آموزان باشند.

مطالب مرتبط:

داعش شماری از شهروندان عراقی را تیرباران کرد

ا

افزایش تدابیر امنیتی در مساجد هلند در ماه رمضان

امام جمعه اهل سنت آزادشهر:ضرورت اختصاص یک کاروان ح

آماده‌باش گارد ساحلی هندوستان برای مقابله با داعش

مشکل ترجمه در کنفرانس خبری ماکرون و نخست وزیر کردس

مدیران ارشد وزارت خارجه آمریکا استعفا دادند

افتتاح مدرسه‌ای به نام محمد صلاح در مصر

طرح ترغیب کودکان به خواندن نماز صبح در ترکیه

گدایی و خوابیدن در خیابان = جریمه نقدی و زندان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات