b_0_0_0_10_images_photo_2019-09-18_10-31-03.jpg

به گزارش اساس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی احناف خواف، مولانا حبیب الرحمن مطهری، مدیر حوزه علمیه احناف خواف، در «کارگاه آموزشی فرهنگ تقریب» که صبح دیروز (سه‌شنبه ۲۶ شهریورماه)، به همّت «کانون تقریب دانشگاه آزاد اسلامی خواف»، در سالن اجتماعات آموزش و پرورش این شهر برگزار شد «وسطیت» را یکی از موارد فرهنگ تقریب دانستند و فرمودند: امت حضرت محمد(صلی الله علیه و سلم) باید از افراط و تفریط به دور بوده و در همۀ موارد، امت وسط باشند و فرهنگ تقریب نیز همین را از ما می‌خواهد.

ایشان افزودند: یکی از مواردی که جزء فرهنگ تقریب است و  باید مد نظر قرار گیرد، بحث «اعتدال و میانه‌روی» است. از دیگر فرهنگ‌های تقریب، «احساس برادری» است و آیات و روایات گویای این نکته است که «همۀ مومنین با هم برادر هستند.»
مولانا مطهری تاکید کردند: ما باید با هم برادر باشیم و بر مقتضای برادری عمل نماییم و احترام به مقدسات یکدیگر را داشته باشیم.
مدیر حوزه علمیه احناف خواف خاطرنشان کردند: کفار با فرهنگ‌های مخالف، به یکدیگر کاری ندارند و کسی به اعتقادات دیگری توهین نمی‌کند و در کنار یکدیگر زندگی مسالمت‌آمیزی دارند، اما مسلمانان چون با هم اختلافاتی دارند، دشمن نیز روی همین اختلافات دست می‌گذارد.
ریاست مجمع فقهی اهل سنت خراسان در واکنش به طرح مباحث اختلافی در یکی از برنامه‌های صدا و سیما تصریح کردند: روز یکشنبه این هفته، در برنامه "سمت خدا" از شبکه سه سیما، کارشناس برنامه تحت عنوان «بیان واقعات پس از رحلت رسول اکرم(ص)»، به مسئله فدک پرداخت و در این خصوص مسائلی را مطرح کرد؛ وقتی این مسائل در رسانه ملی مطرح شود، علمای اهل سنت حق دارند  در تریبون نماز جمعه این مسئله را پاسخ دهند؛ زیرا برای مردم سوال پیش می‌آید و علما باید پاسخگو باشند.
ایشان تاکید کردند: اگر ما فرهنگ تقریب را درک کنیم، مشکلی ایجاد نمی‌شود. و اگر می‌خواهیم که دوام داشته باشیم باید بر طریقه اعتدال حرکت کنیم. فرهنگ تقریب؛ یعنی احترام به مقدسات و اعتقادات، نه اینکه شخصی که قدرت بیشتری دارد هر چه می‌خواهد بگوید، اما شخص دیگر که قدرتی ندارد، اگر در محدوده خودش حرفی بزند بر او اعتراض کنند که چرا این چنین گفته‌ای!

مطالب مرتبط:

حکمتیار : برخی ازبخش‌های افغانستان باید برای طالبا

صعده را با خاک یکسان کنید!

اسلام دين ترور نيست

واکنش دارالافتای مصر به هتک حرمت قرآن در کانادا

نماز بزرگ عید فطر در اروپا

بایسته های اسلام سیاسی از نگاه شیخ یوسف قرضاوی

تکذیب خبر ترور نماینده روسیه در ناتو /مقتول حسابرس

نیروهای عراقی به 5 کیلومتری موصل رسیدند

تعطیلی مسجدی در فرانسه به بهانه ترویج افراط‌گرایی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات