b_0_0_0_10_images_fefewfewfasasnews.jpg

اساس نیوز : ماموستا جلال مرادی در خطبه‌های نماز جمعه (15شهریور98) در مسجد جامع دیواندره اظهار کرد: خدا در قرآن خیریت امت خاتم پیامبران حضرت محمد (ص) را، به امر به معروف و نهی از منکر توصیف می‌فرمایند.

وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر به حدی مهم است که چندین نفر از پیامبران الهی مثل حضرت زکریا (ع) و یحیی (ع) در این راه و برای احیاء این فریضه شهد شهادت را نوشیده و در میان امت حضرت رسول(ص) شخصیت‌ها، اصحاب و یاران و اهل بیت آن حضرت در این راه جان خود را فدا کرده‌اند.
امام جمعه دیواندره با بیان اینکه نهضت امام حسین و قیام عاشورایی آن حضرت نیز در راستای احیا امر به معروف و نهی از منکر انجام گرفت، عنوان کرد: داغ و تلخی آنچه به دست یزیدیان به فرزند دخت پیامبر مکرم اسلام آورده شد برای همیشه ادامه خواهد داشت.
ماموستا مرادی به برخی اداب و سنت‌های اهل سنت در ماه محرم اشاره کرد و گفت: با برگزاری مراسمات عزاداری عمق ارادت خود را به این امام همام نشان می‌دهند.
وی اضافه کرد: امام حسین و دیگر خالقان عاشورا با گفتار، رفتار، پندار و کردار خود به ما آموختند که برخورد مسلمانان با همدیگر چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور باید با عزت باشد چون در فرهنگ اسلامی مسلمان عزیز است و هرگز نباید تن به ذلت و خواری بدهد.
وی عنوان کرد: ذلت و خواری با مسلمانی قابل جمع نیست بنابراین مسلمانی که ذلت پذیر باشد مسلمانیش کامل نیست همانند اینکه حضرت عمر (رض) می فرماید : عزت ما در سایه قبول کردن اسلام است.
امام جمعه دیواندره در ادامه با تاکید بر ضرورت شکر نعمت گفت: ریشه شکر از سخاوت گرفته شده و به معنی رشد است.
ماموستا مرادی با بیان اینکه واژه شکر به چند معنا آمده است، افزود: یک به معنای تصور نعمت و به معنای اظهار کردن نعمت پیامبر (ص) می فرماید« زمانیکه خدا به ما مال داد خدا دوست دارد اثر نعمت را در ما ببیند باید همواره شکر گزار نعمت خدا باشیم و اثرات مثبت آن را باید در زندگی خود ببینیم و نیازمندان را در نظر داشته باشیم شکر نقطه مقابل کفر است».
امام جمعه دیواندره تصریح کرد: کفر تنها به معنای خارج شدن از اسلام نیست کفر در لغت به معنای فراموش کردن نعمت است پیامبر(ص) در این باره می فرماید: کسی که خدمت کردن دیگران را فراموش کند آن شخص شکرانه نعمت‌های خدا را نیز به جا نیاورده است.
ماموستا مرادی افزود: خدا شکر نعمت را بعد از عبادت قرار داده است شکر نعمت یعنی اینکه با تمام وجود از آنچه که خدا به ما عنایت کرده راضی باشیم.
امام جمعه دیواندره با بیان اینکه باید قدر نعمت‌های خدا را بدانیم، عنوان کرد: بزرگترین نعمت برای ما اسلام است و باید در راستای حفظ آن تلاش کنیم.

مطالب مرتبط:

شاه اردن: از بغداد حمایت می‌کنیم

پشتیبان مالی ساخت سفارت آمریکا در اورشلیم کیست؟

اوربان : مجارستان می خواهد مجار بماند و ما نمی خو

امضای قانون بانکداری اسلامی از سوی رئیس جمهور فیلی

بخشیدن ثواب عبادت به دیگران

آخوند عبدالباسط نوری زاد: اسلام آئین ساده زیستی، ا

 

مظنون حمله به بازار کریسمس برلین در ایتالیا کشته ش

بنیانگذار تلگرام راز موفقیتش را فاش کرد

هشدار فرانسه درباره عواقب رفراندوم کردستان عراق بر

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات