b_0_0_0_10_images_IMGasasnews10272097.jpg

اساس نیوز : افندی علیرضا بنی پولاد در خطبه های نماز جمعه (15شهریور98) در مسجد بابا حسن بخش لوندویل شهرستان آستارا با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به ایام محرم و شهادت امام حسین ، اظهار داشت: در ایام ماه محرم و شهادت نوه گرامی رسول خدا (ص) قرار گرفته ایم که این ایام را تسلیت می گوییم.

وی با بیان اینکه باید از قیام عاشورا درس بگیریم، اضافه کرد: قیام عاشورا قیام حق علیه باطل و قیام خون در برابر شمشیر ظلم و ستم بود که درس های عبرت انگیزی برای جوامع بشری به همراه داشته است و آزادگی، عدالت و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر و مقاومت در برابر دشمن در سخت ترین شرایط از مهم ترین درس های این قیام خونین بوده است.

امام جمعه اهل سنت مسجد بابا حسن بخش لوندویل شهرستان آستارا در ادامه سخنان خود به تبیین وقایع شب عاشورا بر اساس روایات پرداخت و گفت: امام حسین در شب عاشورا یارانش را جمع کرد و یاران و خانواده اش را بهترین یاران و خانواده ها خواند و برایشان دعا کرد و ضمن آگاهی دادن آنان از فرجام روز عاشورا، آنان را آزاد گذاشت تا با فراغ خاطر بروند.

افندی علیرضا بنی پولاد با اشاره وصیت امام حسین  ، خاطر نشان کرد: ایشان در وصیت نامه خود بعد از بیان عقیده خویش درباره توحید و نبوت و معاد، هدف خود را از سفر به کربلا و کوفه امر به معروف و نهی از منکر و اصلاح مفاسد امت و احیای دین خدا عنوان می فرماید.

وی در پایان بیان داشت: علت اصلی قیام امام حسین برای انگیزه های شخصی و دنیایی نبود بلکه برای انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر و مبارزه با مفاسد وسیع و مسائل ضداسلامی و ضدانسانی حکومت یزید بود.

مطالب مرتبط:

کاهش محسوس صادرات نفت ایران

عربستان سعودی: با هرکسی که در مراسم حج شعار سیاسی

 

محقق و نویسنده ترکمن از ارادت و محبت ترکمنها به ام

ضرورتهای کنونی همزیستی و تقریب مذاهب در جامعه اسلا

وزیر سنگاپوری: احتمال تهدیدات تروریستی در سنگاپور

هشدار عفو بین الملل درباره اخراج اعراب از کرکوک تو

ب

ترکیه از قصد خود برای خرید سوخو-57 خبر داد

پادشاه عربستان با درخواست ترامپ برای افزایش تولید

ماموستا ثنایی: کفار بصورت مستمر در پی اختلاف افکنی

 

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات