b_0_0_0_10_images_tryhrthyrasasnews.jpg

اساس نیوز : مولوی سید حسام‌‌الدین حسینی، امام جماعت مسجد م‍ژن آباد خواف، اظهارداشت: در منابع اهل سنت، امام حسین(ع) نزد پیامبر(ص) از عظمت والایی برخوردار بود تا جایی كه این جمله مشهور از ایشان صادر شد كه«حسین منی و انا من حسین».

مولوی سيد حسام الدين حسينی گفت: قيام امام حسين(ع) در روز عاشورا نشان داد براي دفاع از دين مي بايست از همه چيز خود گذشت.
وی با بیان این كه تمام مسلمین بر مظلومیت امام حسین(ع) اتفاق نظر دارند ابراز داشت: امام حسین(ع) برای دفاع از دین به میدان آمد و علمای اسلام باید همه ابعاد واقعه عاشورا را تشریح كنند و از دستاوردهای آن غافل نباشند.
امام جماعت مسجد جامع مژن آباد خواف در ادامه افزود: امام حسین(ع) نشان داد كه ارزش دین آن گونه زیاد است كه باید برای آن بدن‌های با ارزشی قطعه قطعه شوند تا زمینه محو باطل فراهم شود.
وی با تاكید بر این كه همه وعاظ، خطبا و علما باید ابعاد واقعه عاشورا را تشریح كنند، عنوان كرد: امام حسین(ع) وجه مشترك همه مسلمانان است و تمام مسلمین بر مظلومیت امام حسین(ع) اتفاق نظر دارند كه ایشان برای دفاع از دین حضرت رسول(ص) به میدان آمد.
مولوی حسینی افزود: یزید فردی فاسد و شرابخوار بود و امروز استكبار و صهیونیزم همان طاغوت و یزيديان زمان هستند و جامعه اسلامی باید شرافت و عزت خودش را حفظ كند و هرگز در برابر آنها تسلیم نشود.
وی در پایان ابراز كرد: شهادت امام حسین(ع) آن گونه جانگداز بود كه در زمان حضرت رسول(ص) خبرش توسط جبرئیل به حضرت داده شد و پیامبر(ص) در رثای این واقعه جانسوز گریست.


مطالب مرتبط:

فراخوان شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید برای مشارکت‌ه

عکسی که طرفداران صدام را برانگیخت

سیاست جهت‌دار رسانه‌های آمریکا در تخریب مسلمانان

 

کره شمالی سفیرانش را برای حضور در یک نشست اضطراری

رئیس کمیسیون نظامی طالبان افغانستان کشته شد

فعالیت مکاتب قرآنی اهل سنت بیرجند

 

میانمار در کانون توجه مسلمانان آسیای مرکزی

نشید بسیار زیبا با نام محمدینگ اول گوزلری سورمه لی

صادرشدن مجوز حمل سلاح برای شهروندان عربستانی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات