b_0_0_0_10_images_tryhrthyrasasnews.jpg

اساس نیوز : مولوی سید حسام‌‌الدین حسینی، امام جماعت مسجد م‍ژن آباد خواف، اظهارداشت: در منابع اهل سنت، امام حسین(ع) نزد پیامبر(ص) از عظمت والایی برخوردار بود تا جایی كه این جمله مشهور از ایشان صادر شد كه«حسین منی و انا من حسین».

مولوی سيد حسام الدين حسينی گفت: قيام امام حسين(ع) در روز عاشورا نشان داد براي دفاع از دين مي بايست از همه چيز خود گذشت.
وی با بیان این كه تمام مسلمین بر مظلومیت امام حسین(ع) اتفاق نظر دارند ابراز داشت: امام حسین(ع) برای دفاع از دین به میدان آمد و علمای اسلام باید همه ابعاد واقعه عاشورا را تشریح كنند و از دستاوردهای آن غافل نباشند.
امام جماعت مسجد جامع مژن آباد خواف در ادامه افزود: امام حسین(ع) نشان داد كه ارزش دین آن گونه زیاد است كه باید برای آن بدن‌های با ارزشی قطعه قطعه شوند تا زمینه محو باطل فراهم شود.
وی با تاكید بر این كه همه وعاظ، خطبا و علما باید ابعاد واقعه عاشورا را تشریح كنند، عنوان كرد: امام حسین(ع) وجه مشترك همه مسلمانان است و تمام مسلمین بر مظلومیت امام حسین(ع) اتفاق نظر دارند كه ایشان برای دفاع از دین حضرت رسول(ص) به میدان آمد.
مولوی حسینی افزود: یزید فردی فاسد و شرابخوار بود و امروز استكبار و صهیونیزم همان طاغوت و یزيديان زمان هستند و جامعه اسلامی باید شرافت و عزت خودش را حفظ كند و هرگز در برابر آنها تسلیم نشود.
وی در پایان ابراز كرد: شهادت امام حسین(ع) آن گونه جانگداز بود كه در زمان حضرت رسول(ص) خبرش توسط جبرئیل به حضرت داده شد و پیامبر(ص) در رثای این واقعه جانسوز گریست.


مطالب مرتبط:

دیدگاه فقهی اهل سنت در زمینه مشارکت در انتخابات

احتمال فرار داعشی ها به عربستان

اعلامیه ضدمسلمانی در ایستگاه قطار هامبورگ مسافران

خودکشی درمیان نیروهای آمریکایی درسوریه همه گیرشده

هشدار ارتش آمریکا به ساکنان رقه :از شهر خارج شوید

تنش بین پیونگ یانگ و تل‌آویو بالا گرفت؛ کره‌شمالی

تلاش برای ترور «دونالد ترامپ» ناکام ماند + عکس

مسلمانان آراکان، فریادرسی ندارند

مسجدی در شهر اوربروی سوئد بدست اسلام ستیزان به آتش

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات