b_0_0_0_10_images_ima-10_53_7_577_eLA-655x400-655x400.jpg

اساس نیوز : مولوی سيد احمد عبداللهی امام جمعه اهل سنت اسديه خراسان جنوبی، همزمان با روز جهانی مسجد،  مسجد را مكانی مقدس براي مسلمانان جهان دانست و اظهار داشت: در پيشگاه خداوند بهترین قطعه زمین، مسجد است. اولین اقدام پیامبر بعد از هجرت، ساخت مسجد بود که به نام مسجد قبا می باشد و معراج پیامبر از مسجد آغاز شد. در زمان پیامبر تمام امور مهم جامعه اسلامی در مسجد برنامه ریزی می شد، مشورت پیامبر با اصحاب، اعزام لشکرها برای جهاد، تعلیم و تعلم و…در مسجد انجام می گرفت.

مولوی سيد احمد عبداللهی گفت: امروز مساله مسجد الاقصي مهمترين مساله جهان اسلام است كه مسلمانان بايد به آن اهتمام ورزند.

وی افزود: امروز هم تاثیر مسجد در انسجام مسلمین به وضوح مشاهده می شود و در حقیقت مسجد است که در تقویت ابعاد اجتماعی مسلمین خیلی موثر است. مسلمانان نه تنها در مسجد به عبادت خدا به صورت جمعی می پردازند بلکه از طریق مسجد از حال یکدیگر با خبر می شوند و اگر برای کسی از نمازگزاران اتفاقی رخ دهد و یا نیاز به همکاری دیگر مسلمانان داشته باشد، مردم از طریق مسجد از حال او آگاه می شوند.

مولوي عبداللهي با بيان اينكه مسجد محل نزول رحمت الهی است، خاطر نشان كرد: هر زمانی که برای پیامبر امر ناگواری پیش می آمد ايشان بسوی مسجد می رفتند و با خدا راز و نیاز می کردند.

امام جمعه اهل سنت اسديه،‌ عمران و آباداني مساجد را از وظايف مسلمين عنوان كرد و اظهار داشت:  آنچه خیلی لازم و ضروری است اینست که مسلمانان برای آباد کردن مسجد اهتمام نمایند، یعنی رفت و آمد مسلمانان برای اعمال دینی در مسجد زیاد باشد، چون آبادی مسجد با فرش خوب و تزئینات آنچنانی نیست، بلکه آبادی مسجد با اعمال دینی است.

وي با اشاره به حديثي از پيامبر اكرم(ص) ابراز داشت: پیامبر(ص) فرمودند، یکی از کسانی که روز قیامت در سایه عرش الهی قرار می گیرد، کسی است که دلش وابسته به مسجد است، هر وقت از مسجد خارج می شود مجددا باز وارد مسجد می شود.

ايشان نامگذاري روزي از روزهاي سال با عنوان روز جهاني مسجد را بهانه ای برای تشویق مسلمانان، به خصوص نسل جوان برای ارتباط بيشتربا مسجد دانست و اظهار داشت: جوان مسجدی و پایبند احکام دینی از خیلی از آفات و تهاجمات فرهنگی محفوظ می ماند و در دام وسوسه های شیطان گرفتار نمی شود.

وي در پايان مساله فلسطين و مسجد الاقصي را از مهمترين مصائب جهان اسلام دانست و افزود: مسلمانان نباید سالروز جنایت صهیونیست های غاصب در مورد اهانت به مسجد الاقصی را فراموش کنند و سعی و تلاش نمایند تا قداست مسجد را در اذهان افراد جامعه حتی کودکان و نونهالان ایجاد نمایند.

مطالب مرتبط:

طرح انتقال پایتخت روسیه از مسکو به منطقه اورال

اعزام تفنگداران دریایی انگلیس به خلیج فارس

 

استعفاي سي و دو عضو حزب نداي تونس

مولانا مطهری: در روز قیامت، علم این گروه از علما ب

یک نکته مهم در تکفیر مسلمان

توهین به مسجد الاقصی با بدمینتون بازی صهیونیست ها

حکم دادگاه مصر برای جوانان موهن به اسلام

معذرت خواهی داعش از رژیم صهیونیستی

کویت: حضور نظامی انگلیس در کویت در دست بررسی است

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات