b_0_0_0_10_images_anani-655x400.jpg

اساس نیوز : مولوی نائب عنانی گفت: حج برای امت اسلامی قیامی در برابر استکبار جهانی و زورگویان عالم است. كه در آن قدرت اسلام به رخ جهانيان كشانده مي شود.

مولوی نائب عنانی عالم اهل سنت خراسان جنوبی در مصاحبه با خبرنگار اين روابط عمومي (دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان) ضمن گراميداشت عيد قربان خاطر نشان كرد: عيد قربان و عيد فطر از مهمترين اعياد مسلمانان جهان است.

وي افزود: وقتی پیامبر(ص) وارد مدینه شدند مشاهده نمودند که مردم، روزی را به عنوان جشن و سرور انتخاب کردند، پیامبر (ص) سوال نمودند این چه روزی است؟ گفتند روز عید است که ایرانیان و مردم شام جشن می گیرند. پیامبر(ص) فرمودند: الله تعالی برای شما که در ایران به عنوان نوروز و مهرگان رسوم بود دو عید بزرگ عید فطر و عید قربان عطاء نمود و خداوند درباره عید قربان می فرماید: “إِنَّا أَعْطَيْنَاكَ الْكَوْثَرَ ﴿١﴾ فَصَلِّ لِرَبِّكَ وَانْحَرْ” ﴿٢/کوثر﴾ که پیامبر(ص) بعد از نزول این آیات قربانی کردند.

مولوي عناني ادامه داد: هیچ عملی در روز عید قربان بهتر از ریختن خون قربانی نیست، و در روز قیامت جزء پاداش بزرگ است و ارزش قربانی به ریختن خون آن است و مسلمانان طبق سنت رسول خدا این روز به عنوان عید بزرگ، خوشحالی می کنند، صدقه می دهند و کارهای خیر انجام می دهند.

وي افزود: فلسفه قربانی کردن، همدردی با حضرت ابراهیم است، که حتی حاضر بود جان فرزندش را بگیرد و برای بجا آوردن دستور پروردگار قربانی کند.

اين عالم اهل سنت اظهار داشت: شخص مومن با ریختن خون سرخ اعلام خطر می کند و با قلبی سرشار از ایمان نسبت به فداکاری و جان باختن در راه خدا، بدی ها و موانع را پیش پا نابود می کند و در اثر پیروزی به مقامی پاک و بی آلایش می رسد.

امام جماعت مسجد علي بن ابيطالب بيرجند خاطر نشان کرد: یکی از دستورات پیامبر در تمام مراحل زندگی این است که مسلمانان نباید برادر مسلمان خود را رها کند و بیشترین سفارش پیامبر در اعیاد بود که سفارش کردند که برادری و اخوت خود را حفظ کنید و مسلمانان باید در روز عید هر گونه کدورت و ناراحتی که نسبت به برادر مسلمان خود داشته باشد را کنار بگذارد.

وي تصریح کرد: نقش روحانیت نقش بسیار مهمی است، نقش هدایت و دستگیری معنوی است. همه جامعه اسلامی به روحانی احتیاج دارند همانند نیاز جامعه به طبیب. اگر روحانی در هر نقطه ای بود و به وظایف خود عمل کرد آنجا از لحاظ معنوی آباد می شود. روحانی باید کار پیامبر را برای هدایت و نجات جوانان از نقشه های غرب و منزوی کردن آنها از غرب به سوی دین اسلام راهنمایی کنند.

مولوي عناني افزود: با اخلاق پیامبرانه، رفتار و گفتار پیامبران و اخلاص در عمل همانند طبیب دوره گرد به سراغ افراد بروند و روحانیون که در لباس پیامبر هستند لازم است کار پیامبر را برای هدایت و راهنمایی جوانان انجام دهند.

ايشان در رابطه با نقش حج در ايجاد وحدت و هم بستگی امت اسلامي خاطر نشان كرد: استکبار و استعمار و سیاست های جهانی تلاش می کنند که در بین جامعه اسلامی اختلاف بیندازند و در میان مسلمانان شیعه و سنی و سایر فرق اسلامی اختلافاتی بوجود آورند و خود از دور نظاره گر باشند و هدف آنها جلوگیری از امت واحده می باشد‌‌.

وي یادآور شد: سیاست های خارجی در زمان حال برای اینکه مسلمانان با هم متحد و متفق نباشند تلاش های مضاعف انجام می دهند لذا امت اسلامی نیاز به وحدت و هم بستگی دارد.

مولوی عنانی گفت: حج را می توان از جنبه های گوناگون مورد مطالعه قرار داد، از جنبه های سیاسی این اجتماع میلیونی که در کنار بیت الله الحرام، خواه یا ناخواه موجب عظمت جامعه اسلامی می شود، در صورت بهره برداری حج از آن رعب و وحشت برای بیگانگان ایجاد می شود و مسلمانان می توانند طرح های وسیع برای پیشرفت اسلام در سطح جهانی و برای از بین بردن نقشه های دشمنان و مخالفان دین مبین اسلام برنامه ریزی کنند و به مرحله اجرا در آورند و این مصداق آیه “جَعَلَ اللَّـهُ الْكَعْبَةَ الْبَيْتَ الْحَرَامَ قِيَامًا لِّلنَّاسِ وَالشَّهْرَ الْحَرَامَ وَالْهَدْيَ وَالْقَلَائِدَ ۚ ….﴿٩٧/مائده﴾.

وی در پايان ابراز داشت: حج برای امت اسلامی قیامی در برابر استکبار جهانی و زورگویان عالم است. كه در آن قدرت اسلام به رخ جهانيان كشانده مي شود.

مطالب مرتبط:

جنجال کشف حجاب در ریاض(عربستان)

ا

عربستان: موصل را به شرط قطع رابطه با قطر بازسازی م

تهدید افسر اسرائیلی به اشغال مجدد جنوب لبنان

رئیس دولت محلی کاتالونیا اعلام کرد، این منطقه ظرف

شیطنت های بی بی سی و رسانه های غربی

ا

دیدار وزیرخارجه جدید آمریکا با همتای سعودی

اولویت ترکیه محدود کردن قدرت سیاسی و نظامی کُردهای

ا

روزانه 2 فلسطینی در انتفاضه شهید می شوند

کوچکترین اسیر فلسطینی آزاد شد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات