b_0_0_0_10_images_DSC03945-300x201-655x400.jpg

اساس نیوز : آخوند آنه محمد پروانه ، امام جمعه اهل سنت روستای حصارچه در خطبه های (25مرداد98) نماز جمعه با توصیف امت محمدی و ویژگیهای آن اظهار داشت: خداوند متعال می فرماید امت محمدی از تمامی امت هایم بهتر است. از این رو می بایست ما به خود افتخار کنیم.

وی افزود: هرکس امر به معروف ونهی از منکر کند پیش خداوند جایگاه بزرگی دارد. وظیفه همه ما هست که این امر مهم را انجام دهیم. هرکس امر به معروف ونهی از منکر را با نیت خالص و تقرب به خداوند انجام دهد مقام ومرتبه اش پیش  خداوند از تمامی امتش  برتر و اولی تر خواهد بود.

آخوند پروانه خاطرنشان کرد: خداوند متعال امت محمدی را در بین امت خودش با شرافت وبا عزت گردانید همانطور که در بین دیگر پیغمبران که فرشتگان حضرت محمد(ص) را با شرافت و با عزت گردانید.

خطیب جمعه اهل سنت روستای حصارچه اظهار داشت: در شب معراج هنگامیکه پیامبر اکرم(ص) در آسمان چهارم با ادریس پیامبر دیداری داشتند، پیامبر به ایشان فرمودند، ای برادر صالح من خوش بحال شما که شما در هنگام زنده بودن وارد بهشت شدید. ادریس نبی در جواب فرمودند، ای حبیب خدا من هنوز  وارد بهشت نشدم. من هنوز در باغهای بیرونی جنت هستم ولی من  دیدم  که در درب های جنت  نوشته شده بود این درب مخصوص امت محمد می باشند خوش بحالتان و خوش بحال امت شما.

آخوند پروانه افزود: خداوند که این همه به ما لطف و کرم کرده وحتی می گوید شما بهترین امت هستید پس وظیفه ما در مقابل چنین عظمتی چیست.

وی ادامه داد: ما باید همیشه در حال راز و نیاز و ذکر پروردگار باشیم و شکر نعمات او را بگوییم. هروقت  به این فکر افتادیم که از راه راست منحرف شدیم حتما توبه  کنیم و از خداوند متعال بخواهیم که ما را به راه  راست هدایت کند.

مطالب مرتبط:

آمریکا: اعزام ناو هواپیمابر به تنگه هرمز محتمل است

داعش 30 تن از افراد خود را در الانبار اعدام کرد

مغز متفکر حملات تروریستی اخیر سریلانکا شناسایی شد

جغرافیای امت اسلام

فیلتر تلگرام و واتس آپ در روسیه

عبدالفتاح السیسی : یا گروه‌های مسلح را شکست می‌دهی

توسعه صنعت حلال و مؤسسات اسلامی خُرد در فیلیپین

دستورالعمل‌ جدید دولت اسپانیا برای آموزش اسلام در

یک اهل سنت به عنوان مدیرکل امور اداری و تشکیلات وز

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات