b_0_0_0_10_images_photo_2019-08-18_17-53-00.jpg

اساس نیوز : شیخ احمد ابراهیمی ، امام جمعه موقت اهل سنت زبار از توابع عسلویه : خداوند متعال برای تمام مخلوقات روزی حلال مقدر فرموده است. اگر انسان عجله نکند و قناعت و صبر را پیشه خود سازد، تمام رزق مقدرش به او خواهد رسید.

شیخ احمد ابراهیمی امام‌جمعه موقت روستای زبار در خطبه‌های نمازجمعه (25مرداد98) روزی پاکیزه و حلال را مورد بحث قرار داد و گفت: خداوند متعال برای تمام مخلوقات روزی حلال مقدر فرموده است. اگر انسان عجله نکند و قناعت و صبر کند، تمام رزق مقدرش به او خواهد رسید.
وی گفت: کسانی که از کسب حرام پرهیز نمی‌کنند، خیال می‌کنند اگر از مال حرام صرف‌نظر کنند، کمبودی در معاششان پدید می‌آید و سخت محتاج و گرفتار می‌شوند.
وی با توجه و روایتی از کلام گهربار رسول گرامی اسلام عنوان کرد: «همانا حلال آشکار و حرام آشکار است و بين آن دو امور مشتبه‌ها است که بسياری از مردم آنها را نمی‌دانند، پس کسی که خود را از شبهات دور نگه داشت، دينش و آبرويش را نگه داشته است و کسی که در شبهات افتاد در حرام افتاد.
وی خاطرنشان کرد: هر کجا از نظر شرعی حلال بودن و حرام بودن چیزی روشن بود، وظیفه فرد مؤمن روشن و معلوم است و هر کجا مبهم و مشتبه بود جای احتیاط و اجتناب از عمل است.
خطیب جمعه با بیان اینکه احتیاط در شبهات امری مطلوب و پسندیده است ولی باید از افراط و زیاده‌روی در این مورد پرهیز کرد، افزود: زیرا گاه احتیاط منجر به وسواس و ایجاد تصوری نادرست از دین و دین‌داری در دیگران و بدبین شدن آنها می‌گردد.

مطالب مرتبط:

فخر كائنات پيامبر اكرم صلی الله علیه و سلم

در دنیای اسلام جنگ پایان نیافته است که...

تدکروز: برجام باید فورا پاره شود

دکتر بهروز قزل: آمریکا با خروج از برجام، منافع سه

بازداشت زنان کنشگر در عربستان؛ پروژه اصلاحات بن‌ س

مذاکره پنهانی طالبان با روسیه

بسیج ۱۷ هزار پلیس برای تأمین امنیت حج

تصرف شهر المکلا یمن به دست القاعده

هشدار سازمان اطلاعاتی هندوستان به خطر بازگشت اعضای

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات