b_0_0_0_10_images_photo_2019-08-18_17-53-00.jpg

اساس نیوز : شیخ احمد ابراهیمی ، امام جمعه موقت اهل سنت زبار از توابع عسلویه : خداوند متعال برای تمام مخلوقات روزی حلال مقدر فرموده است. اگر انسان عجله نکند و قناعت و صبر را پیشه خود سازد، تمام رزق مقدرش به او خواهد رسید.

شیخ احمد ابراهیمی امام‌جمعه موقت روستای زبار در خطبه‌های نمازجمعه (25مرداد98) روزی پاکیزه و حلال را مورد بحث قرار داد و گفت: خداوند متعال برای تمام مخلوقات روزی حلال مقدر فرموده است. اگر انسان عجله نکند و قناعت و صبر کند، تمام رزق مقدرش به او خواهد رسید.
وی گفت: کسانی که از کسب حرام پرهیز نمی‌کنند، خیال می‌کنند اگر از مال حرام صرف‌نظر کنند، کمبودی در معاششان پدید می‌آید و سخت محتاج و گرفتار می‌شوند.
وی با توجه و روایتی از کلام گهربار رسول گرامی اسلام عنوان کرد: «همانا حلال آشکار و حرام آشکار است و بين آن دو امور مشتبه‌ها است که بسياری از مردم آنها را نمی‌دانند، پس کسی که خود را از شبهات دور نگه داشت، دينش و آبرويش را نگه داشته است و کسی که در شبهات افتاد در حرام افتاد.
وی خاطرنشان کرد: هر کجا از نظر شرعی حلال بودن و حرام بودن چیزی روشن بود، وظیفه فرد مؤمن روشن و معلوم است و هر کجا مبهم و مشتبه بود جای احتیاط و اجتناب از عمل است.
خطیب جمعه با بیان اینکه احتیاط در شبهات امری مطلوب و پسندیده است ولی باید از افراط و زیاده‌روی در این مورد پرهیز کرد، افزود: زیرا گاه احتیاط منجر به وسواس و ایجاد تصوری نادرست از دین و دین‌داری در دیگران و بدبین شدن آنها می‌گردد.

مطالب مرتبط:

سیاست عجیب داعش در افغانستان

هلاکت یکی از سران گروه تکفیری داعش در لیبی

به کار افتادن توپ جهنم داعش در موصل

 

ملک‌سلمان از قدرت کناره‌گیری می‌کند

ا

خبراعدام یکی از شاهزادگان سعودی دروغ است

کمپین بشردوستانه مسلمانان کانادا در روزهای آخر ماه

خیانت های خلافت داعش به جامعه اسلامی

کنترل کامل شهر داریا به دست ارتش سوریه افتاد+فیلم

عذرخواهی شهردار آمریکایی به خاطر تبعیض علیه دانش‌آ

 

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات