b_0_0_0_10_images_hyrdjtykdj4132.jpg

اساس نیوز : افندی افشین پرسیان ، خطیب جمعه اهل سنت مسجد جامع فاروق اعظم بخش اسالم در خطبه‌های نماز جمعه (25مرداد98) سخنان خود را با حمد و ستایش خداوند متعال و بیان آیات و روایات آغاز کرد و گفت: انسان باید در همه عرصه های زندگی از ذکر و یاد خدا غافل نشود.

وی با بیان این سوال که چقدر امورات خود را به خدا واگذار می کنیم و آیا دل مشغولی های دنیایی اجاز ارتباط انسان با خدا را می دهد، اضافه کرد: خداوند در قرآن کریم به بنده خود می فرماید آیا من برای بنده در دنیا کافی نیستم و پروردگاری که اول و آخر و ظاهر و باطن باشد نمی تواند برای ما کافی باشد؟ یقیناً چنین خدایی برای بنده اش در دنیا کافی است.

امام جمعه موقت مسجد جامع فاروق اعظم بخش اسالم با اشاره به آیاتی از سوره های حدید و زمل، خداوند تبارک و تعالی را قادر بر همه چیز خواند و خاطر نشان کرد: خداوند در آیه ای از  قرآن کریم مومنان را نسبت به کسانی که آنان را از غیر خدا می ترسانند آگاه می سازد و در آیه ای دیگر می فرماید؛ کسی را که خدا گمراه کند یقیناً قابل هدایت نخواهد بود، بنا بر این کسی را که خدا هدایت نماید هرگز گمراه نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه انسان خودش مسبب تباهی خود در دنیا است و راهی را که انتخاب می کنیم یا باعث سعادت می شود و یا موجب تباهی است، اظهار داشت: هرکس را خداوند هدایت کند هیچ کس نمی تواند گمراهش نماید زیرا خداوند بهترین و بالاترین پشتیبان انسان است و پیامبران الهی از این حمایت پروردگار متعال بهره بردند و توانستند بر کافران پیروز شوند.

افندی افشین پرسیان با اشاره به نجات یافتن حضرت ابراهیم از آتش به اذن الهی و با بیان اینکه در ماه حج قرار داریم و عید قربان را گذرانده ایم، گفت: حج فریضه ای است که بزرگی خداوند متعال، معاد و روز قیامت را به یاد ما می آورد و اگر انسان خدا را بر همه چیز قادر بداند و بر او توکل کنند، مشکلات بر طرف خواهد شد.

مطالب مرتبط:

تنش در خط مرزی لبنان و اسرائیل

پارلمان رژیم صهیونیستی قانون «قدس یکپارچه» را تصوی

ساخت مسجدی در عربستان به نام ایوانکا ترامپ

نخست وزیر عراق نسبت به استقرار نیروهای نظامی پیشمر

شیخ التفسیر مولانا گرگیج در مراسم نماز جمعه شهرستا

طالبان ادعای دریافت تسلیحات از ایران را رد کرد

ماجد آخوند نظری: رباخواری و کسب سود حرام از علامت

مسلمانان برمه حق برپایی نماز و شرکت در انتخابات را

روسیه: آمریکا به 21 گروه مسلح مخالف آتش بس سوریه ف

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات