b_0_0_0_10_images_52345ujytur.jpg

اساس نیوز : محمد امین افندی نیکوش در خطبه های نماز جمعه (18مرداد98)در مسجد شیخ مولانا خالد روستای کله سرا از توابع بخش اسالم با اشاره به فضیلت دهه اول ماه ذی الحجه، گفت: ایامی که در آن قرار داریم، برای ما فرصتی گران بها است تا از فضایل آن بهره مند شود.

وی با بیان اینکه برخی ایام در طول سال از ارزش و فضیلت برخوردارند، اظهار داشت: انسان مومن و عاقل از ایامی که در آیات و روایات دینی با ارزش و پر فضیلت شمرده شده اند، نهایت بهره را خواهد برد و کسانی که از این ایام بهره مند نشوند یقیناً هم در دنیا و هم در آخرت متضرر خواهند شد.
وی اضافه کرد: اعمال و عبادات در برخی از ماه ها، روز ها و شب ها که برای انسان پر فضیلت و بار ارزش هستند و در تعالیم دینی مورد تاکید قرار گرفته اند، اجر و ثواب بیشتری نسبت سایر ایام دارد و فرصتی گران بها است تا از رحمت و مغفرت الهی در آن ایام بهره مند شویم.
وی در ادامه سخنان خود دهه اول ماه ذی الحجه را از روز های پر فضیلت و ارزشمند عنوان و خاطر نشان کرد: این ایام فرصتی مناسب برای راز و نیاز با پروردگار متعال و توبه و بازگشت به سوی خداوند بخشنده و مهربان و انجام خیرات و عبادات و جمع آوری غیر قابل شمارش ثواب ها و پاداش ها برای انسان است.
افندی نیکوش در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به آیات و روایات، کثرت تسبیح، تحمید و تکبیر را از سنن و اعمال این روز ها خواند و گفت: رسول خدا(ص) در حدیثی محبوبیت روز های دهگانه ذی الحجه را نزد خداوند متعال به امت عنوان فرمودند و بر گفتن ذکر های  لااله الا الله، الله اکبر و الحمدلله تاکید کردند.


مطالب مرتبط:

بسیج ۱۷ هزار پلیس برای تأمین امنیت حج

سلب تابعیت و ابعاد آن در حقوق بین الملل

تداوم جنایت های دولت چین در مورد اویغورها

افزایش دمای کره زمین؛ کدام شهرها زیر آب می‌روند؟

امریکا نیروهای خود را در افغانستان افزایش می دهد

ا

بازگشت اولین گروه هواپیماهای روسی از سوریه

ا

جنگ تنها راه رفع تهدیدات علیه ترکیه است

ا

زنان عربستان به زودی راننده می شوند

برگزاری برنامه های تبلیغاتی کره جنوبی برای رستوران

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات