b_0_0_0_10_images_425883ikuiyu.jpg

اساس نیوز : ماموستا انور آدمی در خطبه‌های نماز جمعه (18مرداد98) سقز به فلسفه عبادت از دیدگاه دین اسلام پرداخت و اظهار کرد: مسلمان باید همواره خداوند بزرگ را عبادت کند.

وی با بیان اینکه عبادت از نظر اسلام سرلوحه تعلیمات، است، اضافه کرد: باور نکنید که یک کسی در دنیا پیدا بشود که در مسائل اخلاقی و اجتماعی مسلمان خوبی باشد ولی در مسائل عبادی مسلمان خوبی نباشد .
وی در ادامه با بیان اینکه در آستانه عید بزرگ قربان قرار داریم، گفت: مردم در این ایام در  راستای دستگیری از نیازمندان واقعی جامعه تلاش کنند.
امام جمعه موقت سقز تصریح کرد: پیامبر گرامی اسلام (ص) می‌فرماید«در عبادت کوشش کنید و در ماه‌های محرم و ذالحجه عبادت را بیشتر و روزه بگیرید بر اجرای فرامین الهی تاکید کرد.
وی در ادامه به اهمیت ایجاد اشتغال با توجه به شرایط اقتصادی امروز جامعه اشاره کرد و افزود: ایجاد اشتغال در جامعه در اولویت کار مسؤولان قرار گیرد  و والدین نیز  فرزندان خود را به فراگیری علوم و فنون مهارتی مطابق علاقه تشویق کنند.
وی با اشاره به ایجاد بسترهای مختلف در راستای ترویج و توسعه آموزش‌های حرفه‌ای در استان، گفت: جوانان باید با استفاده از این ظرفیت‌ها ضمن یادگیری مهارت‌ها مورد نیاز بازار زمینه اشتغال خود را فراهم سازند.
امام جمعه موقت سقز به ایجاد واحدهای تولید با ظرفیت اشتغال‌زایی بالا در شهرستان سقز هم اشاره کرد و افزود: در برخی شهرها کارخانه‌هایی احداث شده است که برای ده‌ها نفر شغل ایجاد کرده است که ایجاد چنین واحدهایی با ظرفیت اشتغال‌زایی بالا در شهرستان سقز نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
امام جمعه موقت سقز در بخش دیگری از خطبه‌ها با تاکید بر توجه به انجام کارهای خیر عنوان کرد: در نگاه قرآن آنچه خیر را خیر می سازد، بیشتر به انگیزه شخص برمی‌گردد.
وی در پایان گفت: قرآن تأکید می‌کند که خداوند پاداش خود را به صرف عمل خیر در خارج منوط نمی‌کند بلکه اجر را در دو مولفه یک عمل خیر و دوم خود شخص استوار می‌کند.
مطالب مرتبط:

داعش در آرژانتین

آخوند محمد نژاد :مشی اهل سنت اصیل تندروی و خشونت ن

آسیب ها و آفت های مراسم مولود خوانی از نگاه ماموست

قانون داعش برای حجاج موصل

در مرزهای ایران و عراق «دیوار» می‌سازیم

تکفیری ها خوارج زمانه هستند

افزایش سهمیه حج تمتع ایران

مولانا محمدعثمان:در ایام محرم انتظار می رود حرمت ه

کاهش دمای هوا در مناطق زلزله زده

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات