b_0_0_0_10_images_52354353.jpg

اساس نیوز : شیخ احمد رضا کنعانی امام جمعه اهل سنت خارگ (18مرداد98) با توجه به موسم حج و نزدیک شدن عید سعید قربان، ضمن تبریک، روز عید را روز شادی و پیوند دل‌های مسلمین دانست و گفت: در این ایام مبارک کینه‌ها را مبدل به محبت، دشمنی‌ها را به دوستی و قهر را به آشتی تبدیل کنیم.

وی با اشاره به یوم‌الترویه که روز هشم ذی‌الحجه است اظهار کرد: حضرت ابراهیم شبى در خواب دید که باید اسماعیل فرزندش را قربانى کند، چون روز شد در فکر فرو رفت. از این رو آن روز را ترویه نامیدند.
وی در ادامه سخنان اضافه کرد: ابراهیم چون شب بعد همان خواب را دید دانست که خواب شیطانی نیست و حق است، آن شب را عرفه نامید.
خطیب جمعه منظور از یوم النحر، روز دهم ماه ذی‌‌الحجه را عید قربان عنوان کرد و گفت: روز دهم ذی‌الحجه همان روز عید قربان است و به آن یوم‌الاضحی نیز می‌گویند.
خطیب جمعه با اشاره به اجر و ثواب قربانی در روز عید قربان اظهار کرد: قربانی کردن نشانه تقوای قلبی فرد است و انجام آن زنده نگاه داشتن شعائر الهی است: «و من یعظم شعائر الله فانها من تقوی القلوب».
کنعانی مناسک حج را شایسته تعظیم و بزرگ‌داشت بیان کرد و گفت: حج، قصد خانه خدا براى به جا آوردن مناسک ویژه و یکى از ارکان دین و از ضروریات آن به‌شمار مى‌آید.
امام جمعه اهل سنت خارگ طر بخش دیگر از سخنان خطاب به نمازگزاران با توصیه و تأکید بر ازدواج سهل و آسان برای جوانان گفت: یکی از معضلاتی که امروزه در کنار ازدواج دیده می شود، تجملات و رسم و رسومات نامناسب است. مهریه سنگین، جهیزیه کمرشکن، جشن عروسی مفصل همراه با رقابت‌های ناروا و اسراف فراوان، توقعات بیش از حد است و جوانان و خانواده‌ها را با مشکلات بسیاری روبرو می‌کند.


مطالب مرتبط:

ارتش ازبکستان سومین قدرت در بین کشورهای مستقل مشتر

معرفی اسلام در تگزاس همزمان با اعتراضات ضد اسلامی

گردشگران مسلمان با خیال راحت به چین سفر کنند

جن در خانه مرد اصفهانی به دام افتاد!

پوتین جامعه جهانی را به آغاز بررسی بازسازی سوریه پ

حادثه ای که اشک عکاس انگلیسی را در آورد

حشد الشعبی:در صورت حمله به ایران اعلان جنگ می کنیم

ماموستا قادری : ما تربیت یافته مدرسه سیاست ایران ه

شیخ قتالی: نرمی و عدم سنگدلی از شاخصه های خطبه پیا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات