b_0_0_0_10_images_jhfyjkydjkys.jpg

اساس نیوز : افندی هیبت الله اسکندری امام جمعه اهل سنت مسجد حضرت علی (ع) روستای قره سو از توابع شهرستان آستارا در خطبه های نماز جمعه (18مرداد98) با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و با بیان اینکه عید قربان عید بندگی است و این عید بزرگ را بر همه تبریک و تهنیت عرض می نماییم، گفت: قربانی کردن در روز عید از جمله آیین زائران خانه خدا در مراسم حج است.

وی با اشاره به اینکه دهم ماه ذ‌ی الحجه برای مسلمانان سراسر جهان مصادف است با عید قربان، اضافه کرد: مسلمین جهان این روز را به یاد حضرت ابراهیم (ع) و فرزندش حضرت اسماعیل (ع) جشن گرفته می‌شود و با پوشیدن بهترین پوشاک خود، پس از انجام عبادات، به دید و بازدید می‌پردازند.
امام جمعه اهل سنت مسجد حضرت علی (ع) روستای قره سوی شهرستان آستارا خاطر نشان کرد: عید قربان عید بندگی و سر سپردگی و عید نزدیک شدن دل ها به مقام قرب الهی و به یکدیگر است که بسیاری از مسلمانان در این روز، گوسفند، گاو یا شتری را قربانی کرده و گوشت آن را بین فقرا و بینوایان و همسایگان و خویشاوندان تقسیم می‌کنند.
وی با تاکید بر این که باید از این روز عید درس گرفت، اظهار داشت: در این روز انسان باید اسماعیل وجودش، یعنى هر آنچه در این دنیا به آن دلبستگى پیدا کرده را قربانى کند تا سبک بال شود و حج گزار در این روز در شکوهمندترین آیین دینى از دنیا دور و به خداوند یکتا نزدیکتر می شود.
افندی هیبت الله اسکندری تسلیم محض بودن در برابر خداوند متعال را از درس های مهم عید قربان خواند و گفت: در این روز آن وجود نورانی حضرت ابراهیم (ع) با زندگی توحیدی اش در حقیقت توکّل به خدای بزرگ را به همۀ بشریت تعلیم و آموزش داد و به ما آموخت که آدمیان باید خود را از تعلّقات و وابستگی های درونی نجات دهند تا در مسیر توحید و بندگی قرار گیرند.


مطالب مرتبط:

چگونه حساب کاربری فیسبوک را برای همیشه پاک کنیم؟

دبیر کل ناتو به ترکیه سفر می‌کند

نماینده مجلس ایران: از انتقال آب دریای خزر پرهیز ش

 

رئیس حزب ملی گرای ترکمن های عراق :اصرار ترکیه برای

 

بزرگترین کشف عتیقه‎جات در ترکیه؛ از "شمشیر آشیل" ت

حمله شدید روزنامه «عکاظ» عربستان به اردوغان ، رئیس

ممنوعیت ازدواج سعودی‌ها با دختران بوسنیایی!

کالبد شکافی انتحارگرائی داعش در تهران(بخش سوم)/است

سایت های دینی همسریابی به چه دلیل راه اندازی شده ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات