b_0_0_0_10_images_mhcjhxfhjftr.jpg

اساس نیوز : شیخ جمعه عبداللهی امام جمعه اهل سنت بندو در خطبه‌های نماز جمعه (18مرداد98)  پس از دعوت نمازگزاران به تقوای الهی و پرهیز از گناه، با اشاره به آیاتی از قرآن در اهمیت و عظمت ده روز اول ماه ذی‌الحجه گفت: در کلام نورانی قرآن، آیات ابتدایی سوره فجر اشاره به دهه پر فیض و برکت اول ذی‌الحجه می‌کند و این حاکی از ارزش این ایام است.

وی خطاب به نمازگزاران گفت: قدر این ایام پرفضیلت را بدانیم. در عظمت این روزها همین بس که حق‌تعالی در قرآن عظیم‌الشأن به این ایام قسم یاد کرده است.
عبداللهی با توصیه و سفارش بر روزه‌داری در روز عرفه و در دهه اول این ماه، اضافه کرد: تلاوت و انس با آیات نورانی قرآن و دعا و ذکر خدا را فراموش نکنیم و در این روزهای معنوی پیوسته به یاد خداوند باشیم.
خطیب جمعه زنده نگاه داشتن شعائر دینی را بیانگر ایمان و تقوا عنوان کرد و گفت: قربانی و ذبح در روز عید قربان از جمله تعظیم و بزرگ‌داشت شعائر دینی است و از بهترین اسباب تقوا و نزدیک نمودن انسان به پروردگار عالمیان است.
وی در پایان خطبه اظهار کرد: اشاره آیاتی از سوره کوثر در بپاداشتن نماز و قربانی کردن دلیل اهمیت و فضیلت این عمل نیک است؛ فقرا و تهی‌دستان را از یاد نبریم که رضای حق‌تعالی در این است.


مطالب مرتبط:

ساخت مسجد جامعه مسلمانان در استرالیا به تصویب رسید

تصاویر هتک حرمت به قرآن و سایر مقدسات جنجال برخی ر

ا

685 میلیارد دلار هزینه جنگ در سوریه

کشف تونل مخوفی که محل آموزش داعشی ها بود

نهنگ ها و فُکهای دریایی سربازان جدید روسیه

شورای عالی مبارزه با "فساد اداری افغانستان" ایجاد

نقشه داعش برای ترور رئیس جمهور آلمان

ر

دولت مالزی احتمال بازگشت دو زندانی این کشور از گوا

ا

آغاز تحقیقات سوئیس درباره اتهام تجاوز جنسی اندیشمن

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات