b_0_0_0_10_images_mhcjhxfhjftr.jpg

اساس نیوز : شیخ جمعه عبداللهی امام جمعه اهل سنت بندو در خطبه‌های نماز جمعه (18مرداد98)  پس از دعوت نمازگزاران به تقوای الهی و پرهیز از گناه، با اشاره به آیاتی از قرآن در اهمیت و عظمت ده روز اول ماه ذی‌الحجه گفت: در کلام نورانی قرآن، آیات ابتدایی سوره فجر اشاره به دهه پر فیض و برکت اول ذی‌الحجه می‌کند و این حاکی از ارزش این ایام است.

وی خطاب به نمازگزاران گفت: قدر این ایام پرفضیلت را بدانیم. در عظمت این روزها همین بس که حق‌تعالی در قرآن عظیم‌الشأن به این ایام قسم یاد کرده است.
عبداللهی با توصیه و سفارش بر روزه‌داری در روز عرفه و در دهه اول این ماه، اضافه کرد: تلاوت و انس با آیات نورانی قرآن و دعا و ذکر خدا را فراموش نکنیم و در این روزهای معنوی پیوسته به یاد خداوند باشیم.
خطیب جمعه زنده نگاه داشتن شعائر دینی را بیانگر ایمان و تقوا عنوان کرد و گفت: قربانی و ذبح در روز عید قربان از جمله تعظیم و بزرگ‌داشت شعائر دینی است و از بهترین اسباب تقوا و نزدیک نمودن انسان به پروردگار عالمیان است.
وی در پایان خطبه اظهار کرد: اشاره آیاتی از سوره کوثر در بپاداشتن نماز و قربانی کردن دلیل اهمیت و فضیلت این عمل نیک است؛ فقرا و تهی‌دستان را از یاد نبریم که رضای حق‌تعالی در این است.


مطالب مرتبط:

اسلام معتدل یا تلاش هایی برای دین زدایی از جامعه ع

آمریکا به عربستان سامانه دفاع موشکی تاد می‌فروشد

داعش در آستانه تصرف مجدد پالمیرا

روزهای فرهنگی فلسطین در ترکمنستان آغاز شد

تظاهرات مسلمانان آمریکا در حمایت از دختر شجاع فلسط

داعش خطاب به طرفدارانش: با کامیون حمله کنید!

عبدالکریم آخوند جاور: مسلمانان از آداب و رسوم غیر

ساختمان مجلس و حرم امام هدف حمله مسلحانه قرار گرفت

نیکی هیلی :خنده سران کشورها در سخنرانی ترامپ بخاطر

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات