b_0_0_0_10_images_000th.jpg
اساس نیوز :خطیب جمعه اهل سنت سراوان با اشاره به اهمیت خبر و خبرنگاری ، نقش خبرنگاران را در جامعه جهت اصلاح امور و مبارزه با مفاسد موثر و قابل تقدیر بیان کرد و همچنین تضمین آزادی های قانونی اهل قلم و اندیشه را حمایت عملی از این قشر دانست.

مولانا سید عبدالصمد ساداتی در بخشی از سخنان مراسم نماز جمعه اهلسنت سراوان(۱۸ مرداد ۹۸) در اشاره به روز خبرنگار گفتند: نقش خبرنگاران و فعالان رسانه در جامعه حائز اهمیت است ، چرا که آنان با انتشار مشکلات اجتماعی و واقعیت های جامعه و بیان مسائل و نیازهای مردم ؛ صدای ملت و رابط بین مردم و مسئولان هستند تا از تبعیض و فساد جلوگیری شود و این خدمتی بزرگ برای جامعه است.

امام جمعه اهلسنت سراوان با تاکید بر اینکه نقد و انتقاد سازنده برای رشد و پیشرفت جامعه ضروریست خاطرنشان ساخت: مسئولین از اهل قلم و اندیشه حمایت کنند ؛ آزادی های قانونی خبرنگاران ، روزنامه نگاران و رسانه ها تضمین شود تا کج روی ها و فسادها با هدف اصلاح ؛ بدون دغدغه گوشزد و اطلاع رسانی شود و نقد و انتقاد سازنده برای رشد و پیشرفت جامعه باشد نه اینکه واقعیتهای جامعه پنهان بماند و آنچه ضرورت دارد مورد بی توجهی قرار گیرد.
مولانا ساداتی بیان کرد : قابل توجه مسئولین باشد که حمایت از خبرنگار در شعار و مراسم روز خبرنگار محدود نمی شود بلکه حمایت از خبرنگاران و روزنامه نگاران احترام به آزادی قلم و آزاد اندیشی است .
مدیر دارالعلوم سراوان افزودند: از آنجا که خبرنگار کمک و یاور موثر در شناسایی و حل مشکلات و معضلات جامعه است، خبرنگاران و روزنامه نگاران مورد تقدیر و تشویق عملی قرار گیرند و اینگونه نباشد که بجای پذیرش نقد به خبرنگار تاخته و پرونده سازی شود ، آنچه ملاک است صداقت در گفتار و رفتار است.

مولانا سید عبدالصمد ساداتی در بخش نخست سخنان خطبه های نماز جمعه با اشاره به قرار گرفتن در ایام بافضیلت ذی الحجه اظهار داست: عمل قربانی از شعائر الهی و عبادتهای مخصوص این ایام است و عبادتی خالص برای الله تعالی است مثل نماز و روزه و دیگر عبادات و مقابله با وسوسه های شیطان است.
امام جمعه اهلسنت سراوان گفتند: با عمل قربانی رضایت الله متعال حاصل می شود و نیز با گوشت آن می توان به فقرا کمک کرد چرا که بسیاری هستند که بعلت فقر در طول سال یک بار هم گوشت بر سر سفره‌شان نیست.
مولانا ساداتی خاطرنشان ساخت: کسانی که بر قربانی اعتراض دارند در واقع از درک و فهم حقیقت و واقعیت آن خبر ندارند ؛ اولین کس شیطان بود که با القائات وساوس می خواست مانع راه حضرت ابراهیم از این حکم الله تعالی شود اما حضرت ابراهیم علیه السلام با رجم سنگ ؛شیطان را فراری داد و آماده برای تکمیل آزمایش و حکم الله تعالی به قربانی فرزند دلبند گردید که قبل از این عمل لطف الهی شامل گشت.
مدیر دارالعلوم سراوان ابراز داشت : کسانی که توانایی دارند آمادگی تهیه قربانی های مناسب را داشته باشند و این عبادت بزرگ و بافضیلت را نادیده نگیرند و همچنین نهم ذی الحجه روز عرفه دارای فضایل بسیاری است، الله متعال این روز را برای مسلمانان فرصت قرار داده است و رحمت های الهی برای کسانیکه با دعا و روزه گرفتن از این فرصت استفاده کنند شامل خواهد شد.

قابل ذکر است در پایان مراسم نماز جمعه مسئولان ادارات مختلف شهرستان سراوان در قالب میز خدمت پاسخگوی سوالات و مشکلات شهروندان بودند.

مطالب مرتبط:

بیش از 369 مدرسه طی سال گذشته در "افغانستان" بسته

کمپین سراسری مساجد با عنوان «رسالت اسلامی» برای کم

تعداد حملات علیه مسلمانان در آلمان در بالاترین سطح

احکام ساختن مسجد (اهل سنت)

داعش: همه ای مسلمانان جهان به افغانستان مهاجرت کنن

در عراق پس از داعش: سنی های عراق تحت پرچم های سفید

همایش تجلیل از مساجد شاخص اهل سنت استان گلستان برگ

ممنوعیت ناشناس ماندن افراد در پیام رسانها از ابتدا

جایزه یک میلیون دلاری آمریکا برای حمزه بن لادن

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات