b_0_0_0_10_images_IMG_9300051.jpg       

اساس نیوز : بسیاری از مردم فکر می‌کنند که مراسم‌های عروسی ارتباطی با اسلام و احکامات آن ندارند، این اشتباه است، مراسم‌های عروسی باید اسلامی و خالی از خرافات، اسراف و اعمال خلاف شرع باشند. وقتی خداوند متعال بخواهد قفل دروازه یک قلبی را باز کند، هیچ احدی نمی‌تواند جلودار آن باشد.


خواب انبیاء همانند بیداری‌شان می‌باشد، در حدیث شریف وارد شده که رسول خدا صلی الله علیه و سلم می فرماید: چشم‌های من به خواب می‌روند و البته قلب من بیدار است، برای همین است که خواب انبیاء مبطل وضو نیست.

پوشش عیوب مردم بسیار مهم و ضروری است، حضرت ابوهریره رضی الله می‌فرماید: متاسفانه امروزه مردم یک چیز کوچک در چشم‌های را مردم می‌بینند ولی چیزهای بزرگ در چشم‌های خود نمی‌بینند؛ یعنی برای دیدن عیوب دیگران بصیر و برای عیوب خود نابینا هستند.اگر فردی را دیدید که مرتکب عمل بدی می‌شود باید در تنهایی و با حکمت به او گوش‌زد و تذکر بدهید، در جمع و با لحن تند با وی برخورد نکنید که این خود باعث بوجود آوردن عقده‌ها خواهد شد.اولین حق پدر و مادر بر فرزندان خود انتخاب اسم خوب است.

هدف از ازدواج سکون است، در ازدواج مرد برای زن و زن برای مرد یک پوشش امن هستند. مرد مجرد اگر در بزرگی و شان همانند بایزید بسطامی باشد ولی بازهم مورد اتهام عموم قرار می‌گیرد؛ عموما مردم از اتهام افراد متاهل احتیاط می‌کنند. عروسی باید ساده باشد، در زمان پیامبر صلی الله و علیه و سلم عروسی‌ها چنان ساده بودند که حتی بسیاری از صحابه ازدواج کردند و چند روز بعد رسول الله اطلاع یافتند.

مطالب مرتبط:

مسئول اصلی عضوگیری داعش در شرق آسیا دستگیر شد/ عکس

ایران و اسرائیل در مسیر تقابل آشکار

خبر کوتاه: اتحادیه اروپا برای خاتمه وضعیت سوریه با

سفره افطار 3500 نفره بیناد «میراث ما» ترکیه در مسج

امتناع ترامپ از رفتن به جنگ ویتنام با ارائه گواهی

جامعه الازهر تصویب قانون کشور یهود را نژاد پرستانه

شیخ القرآن مولانا محمد عثمان عید سعید فطر را به مس

مولانا عبدالحمید: نخبگان جهان اسلام برای پیشگیری ا

حوزه علمیه سراج المنیر بندرترکمن چشمه جوشان عرفان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات