b_0_0_0_10_images_1389203_219.jpg

اساس نیوز : شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان شب گذشته، ۲۳ تیرماه در نشست شورای اداری استان سیستان و بلوچستان ، با محوریت چهلمین سالگرد نماز جمعه در انقلاب، گفت: نماز بعد از ایمان به ذات یگانه الهی و اعتقاد به خدا، مهم‌ترین عمل در همه ادیان بوده و در اسلام نیز از این جایگاه ویژه برخوردار است؛ ما در اسلام عملی بزرگتر از نماز نداریم.

ایشان ادامه داد: اگر نماز با پایبندی کامل و به‌طور درست و صحیح ادا شود، تحول مثبت در زندگی‌ها خواهد آمد و به برکت نماز گناهان از بین خواهند رفت. قرآن نیز به این مطلب اشاره دارد آنجا که می‌فرماید: «وَأَقِمِ الصَّلَاةَ إِنَّ الصَّلَاةَ تَنْهَى عَنِ الْفَحْشَاءِ وَالْمُنْكَرِ» نماز را برپای دار همانا نماز از فحشا و منکرات باز می‌دارد.

امام جمعه اهل سنت زاهدان بیان کرد: همان‌طور که جسم انسان نیاز به تغذیه دارد، روح انسان نیز نیاز به تغذیه دارد. جامعه ما علاوه بر غذاهای جسمانی، به غذاهای روحانی و معنوی نیز نیازمند است و باید در این زمینه هم برنامه‌ریزی شود.

مولانا عبدالحمید از نماز به‌عنوان تأثیرگذارترین عبادت و غذای روحانی یاد کرد و افزود: نماز بهترین غذای روح انسان است؛ روح انسان با نماز تقویت شده و رشد پیدا می‌کند؛ انسان‌های تارک الصلاة همیشه یک خلأ روحی احساس می‌کنند.

مدیر دارالعلوم زاهدان اظهار کرد: نماز بیشترین تأثیر را در تزکیه نفس و اصلاح انسان دارد؛ نماز معراج مؤمن است، اما نمازی که اصول آن رعایت شده باشد. نماز باید همراه با توجه و حضور قلب باشد تا ثمرات ارزشمند آن نمایان شود.

ایشان عنوان کرد: قدمت برپایی نماز جمعه به قدمت اسلام است، اما در دوره‌های مختلف، با توجه به سیاست‌های هر حکومت، کمرنگ و پررنگ می‌شده است، به‌عنوان مثال، در رژیم شاه نماز جمعه برگزار می‌شد اما از حمایت‌های حکومتی برخوردار نبود.

این عالم شاخص اهل سنت افزود: یکی از اتفاقات بسیار خوبی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور صورت گرفت این بود که نماز جمعه برادران شیعه در کشور رسمیت یافت و نماز جمعه اهل‌سنت رونق بیشتری پیدا کرد و هجوم مردم به مساجد و نمازهای جمعه باشکوه‌تر شد.

مدیرحوزه علمیه دارالعلوم اهل سنت زاهدان بیان کرد: تریبون‌های نمازهای جمعه در کشور در زمینه‌های اجتماعی ازجمله در موضع‌گیری‌های بجا و سازنده نیز تاثیر بسزایی داشته‌اند.

 منبع: ایکنا

مطالب مرتبط:

ماموستا قادری : تهدیدات آقای ترامپ در خصوص لغو برج

بهیار زن مسلمان در پی خودداری از شستن مردان از کار

برداشته شدن ممنوعیت استفاده از حریم هوایی‌ عربستان

آذربایجان سامانه‌ «گنبد آهنین» از رژیم صهیونیستی م

استفاده از گوشت خوک در غذای زندانیان مسلمان در آلا

روحانی برجسته اهل سنت یونان:جهان اسلام بیش ازهر زم

آخوند تخله : دشمن شناسی نیاز حیاتی جامعه اسلامی اس

نگرانی شورای مقابله با تروریسم روسیه از کمبود علما

وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی: جدایی دین از دولت در

 

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات