b_0_0_0_10_images_mola00000na-sadati.jpg

اساس نیوز : خطیب جمعه اهل سنت سراوان با اشاره به اینکه افزایش اعتیاد زمینه بسیاری از جرایم است ، "بیکاری" ، "فشار زندگی" حاصل از اختلاف طبقاتی و "ضعف ایمان" را از مهمترین عوامل قربانی شدن افراد جامعه در دام اعتیاد دانست.


مولانا سید عبدالصمد ساداتی روز جمعه (۱۴ تیر ۹۸) در مراسم نماز جمعه اهل سنت سراوان اظهار داشت : در کشور ما آمار اعتیاد و جرایم در حال افزایش است و زندان و اعدام در مبارزه با مواد مخدر کارساز نبوده و نیست از آنجا که فقط مبارزه با معلول است.
امام جمعه اهلسنت سراوان خاطرنشان ساخت: دسترسي آسان افراد به مواد مخدر ، بیکاری  و فقر از عوامل قربانی شدن بسیاری از افراد جامعه در دام انواع اعتیاد است که باید با در نظر گرفتن این علت ها به مبارزه این بلای خانمان سوز رفت.

مولانا ساداتی افزود : تهدید مواد مخدر بسیار جدی است و آثار سوء اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی از سرقت ، طلاق و خودکشی برای جامعه بدنبال داشته است ، از این جهت مردم با حمایت مادی و معنوی افرادی که اراده ترک دارند و مسئولان با ایجاد زمینه های اشتغال از قربانی شدن بیشتر جوانان جلوگیری کنند.
امام جمعه اهلسنت سراوان همچنین ایجاد اشتغال در مناطق مرزی را موجب کاهش قاچاق دانست و بیان کرد: بسیاری از جوانان در مناطق مرزی از روی بیکاری و ناچاری جهت امرار معاش به قاچاق و شغلهای کاذب روی می آورند.

مولانا ساداتی با اشاره به آیه " يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِنَّمَا الْخَمْرُ وَالْمَيْسِرُ وَالْأَنْصَابُ وَالْأَزْلَامُ رِجْسٌ مِنْ عَمَلِ الشَّيْطَانِ فَاجْتَنِبُوهُ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ ﴿۹۰/المائده}" خاطر نشان ساخت : آموزه های دین اسلام در بحث پیشگیری از اعتیاد و زندگی سالم بسیار قابل توجه است ،  زیرا شریعت راه صحیح را مشخص نموده و نسبت به مصرف مواد مخدر هشدار داده و برای آن وعید تعین شده است.
ایشان اضافه نمود: اولین قدم پیشگیری این است که انسان معتقد به طرفش نمی رود چرا که الله متعال هشدار داده است ، انسان معتقد بنا به دستورات اسلام هدفمند زندگی می کند  و برای داشتن زندگی سالم و حیات طیبه مصرف مواد را عملی شیطانی و ناپسند می داند.

مدیر دارالعلوم زنگیان سراوان با تاکید بر اینکه دین اسلام از بطالت عمر نهی کرده و الله متعال روشهای رسیدن به آرامش و حل مشکلات را بیان کرده است ، گفتند: نماز و سایر عبادات آدمی را از فحشا و منکر باز می دارد ، ذکر الهی انسان را آرامش می دهد، صبر در مشکلات و در کنار آن توکل همراه با تلاش انسان را به موفقیت می رساند.
مولانا ساداتی تصریح کرد: فقط گفتار علما و شعار دولتمردان کافی نیست تا زمانیکه اقدامات جدی و عملی برای پیشگیری از این معضل بزرگ صورت بگیرد.

مطالب مرتبط:

شیخ مرتضی فرزین:تکیه بر ایمان مسلمانان را از مشکل

افغانستان مقبره داعش خواهد بود

زائران سیرالئون با «ترکیش ایرلاینز» به حج می‌روند

جزئیات هک شدن چند سایت روزنامه در شب گذشته

ماموستا قادری: طلاب را طوری پرورش دهیم که "مُلا" ش

دستگیری سه عضو داعش در مرز ترکیه

ا

پوتین: در هیچ شرایطی کریمه به اوکراین باز نخواهد گ

اظهارات جالب رئیس جمهور بولیوی درباره رژیم صهیونیس

انتقاد مولانا فاضلی از پلمب نمازخانه‌های اهل‌سنت د

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات