b_0_0_0_10_images_2934697.jpg

اساس نیوز : مدیرکل حج و زیارت استان کردستان گفت: طبق برنامه ریزی های به عمل آمده از اول مرداد ماه سال جاری دو هزار و ۱۵ زائر کردستانی در قالب ۱۵ کاروان به مراسم حج مشرف می شوند.

به گزارش اساس نیوز به نقل از خبرگزاری مهر هاشم ناظمی جلال ظهر شنبه در همایش بزرگ هفته حج شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران که با حضور ۷۰۰ نفر از زائران و عوامل اجرایی در سنندج برگزار شد، اظهار داشت: ۱۴ کاروان اعزامی از کردستان به خانه خدا را زائران اهل سنت و یک کاروان را نیز زائران اهل تشیع تشکیل می دهند که دو کاروان آن از طریق فرودگاه امام خمینی و بقیه کاروان ها نیز از طریق فرودگاه همدان مشرف می شوند.

وی با بیان اینکه در کنار این زائران ۱۰۰ نفر به عنوان عوامل اجرایی و هفت پزشک نیز حضور دارند، افزود: تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا این سفر معنوی در کمال آرامش انجام گیرد و زائران بهره کافی را این سفر پر خیر و برکت ببرند.

مدیرکل حج و زیارت استان کردستان ادامه داد: از نظر اسکان برای زائران کردستانی بهترین هتل های مکه در نظر گرفته شده و در این شهر مشکلی نداریم اما برای اسکان در شهر مدینه مشکلاتی هست که سعی می کنیم آنها را رفع کرده تا زائران در این سفر اذیت نشوند.

ناظمی جلال یادآور شد: بخشی دیگر از مشکلات سفر امسال به اعزام زائران از طریق هوایی است که در سال های گذشته بخشی توسط شرکت های هواپیمایی داخلی و بخشی نیز توسط شرکت های هواپیمایی عربستانی صورت می گرفت اما امسال قرار است تمامی پروازها توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام شود که همین امر طول سفر را از ۳۰ روز تا ۳۵ روز افزایش می دهد.

وی بیان کرد: در بحث تغذیه نیز هیچ مشکلی وجود ندارد و برنامه غذایی متنوعی بنا بر ذائقه ایرانیان آماده شده تا پذیرای ۹۶ هزار زائر ایرانی در حج امسال باشد.

مدیرکل حج و زیارت استان کردستان گفت: در بحث درمانگاهی و بیمارستانی نیز با کمک جمعیت هلال احمر مشکلی نداریم و بیمارستان و درمانگاه های مجهزی دایر شده اند تا در صورت نیاز به زائران خدمت رسانی کنند.

ناظمی جلال اظهار داشت: یکی ازعمده ترین مشکلات ما بحث بازارگردی زائران است که از زائران درخواست داریم خرید سوغات را در استان خودمان انجام دهند چرا که با توجه به اینکه میانگین سنی زائران کردستانی ۶۶ سال است ممکن است مشکلاتی برای انتقال آنها و ایجاد اضافه بار ایجاد شود.

مطالب مرتبط:

خرافاتی ترین کشورهای دنیا کدامند؟ 10 کشور

آماده‌باش ارتش لبنان برای مقابله با تهدیدات رژیم ص

گاردین:بازگشت سوریه به اتحادیه عرب

مردم در غرب اعتقاد دارند جنگ جهانی سوم در راه است

تا زمانی که جنگ سوریه ادامه یابد ...

خصایص و ویژگی های امام اعظم ابوحنیفه(رح)

دونالد ترامپ میزبان مسلمانان در مراسم افطاری کاخ س

آسیای مرکزی و چالشهای گروههای افراطی

ا

شرط اردوغان برای آشتی با مصر

 

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات